Ухвала від 04.07.2016 по справі 822/1204/16

Копія

Справа № 822/1204/16

УХВАЛА

04 липня 2016 рокум. Хмельницький

Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Петричкович А.І., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області про визнання рішень незаконними і їх скасування, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач 02.07.2016 року звернувся до Хмельницького окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області в якому просить: 1) визнати незаконними рішення, дії ГУНП в Хмельницькій області щодо проведення атестації ОСОБА_1 на підставі наказу ГУНП в Хмельницькій області від 12.01.2016 року №9 "Про організацію проведення атестування особового складу ГУНП в Хмельницькій області"; 2) визнати незаконними та скасувати рішення атестаційної комісії ГУНП в Хмельницькій області, викладене у формі висновку від 30.01.2016 року, про те, що ОСОБА_1 "займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність".

Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).

ОСОБА_1 у позові на 14 аркуші вказує, що: "... оскільки про рішення атестаційної комісії ГУНП в Хмельницькій області мені стало відомо 04.02.2016 року, строк подачі адміністративного позову за захистом моїх прав не закінчено.", чому суд дає критичну оцінку, зважаючи на вимоги ч.3 ст. 99 КАС України.

Частиною 3 ст. 99 КАС України визначено, що для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.

Отже, строк звернення до суду Позивача з позовом про проходження публічної служби становить один місяць з дати коли він дізнався про порушення свого права, яку він самостійно визначив і вказав у позові - 04.02.2016 року, що підтверджено, також всім змістом позову і додатками до нього ( дата ознайомлення ОСОБА_1 з Результатами тестування - 04.02.2016 року і його підпис та інше). Крім цього, Позивач не вказує поважних причин пропуску звернення до суду та не надає доказів цього суду і таких не встановив суд.

Таким чином, суд приходить до висновку, що позивач пропустив строк звернення до суду, який визначений ч.3 ст.99 КАС України, так як звернувся до суду не менше ніж через 4-и місяці після дати коли він дізнався про порушене своє право, тому наступає наслідок визначений ст.100 КАС України.

Згідно з ст.100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала. Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.

Пунктом 9 ч.1 ст.155 КАС України визначено, що суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо позовну заяву подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до адміністративного суду і суд не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.

Керуючись ст. 99, 100, 155, 165 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 від 02.07.2016 року про визнання рішень щодо проведення атестації та атестаційної комісії незаконними і їх скасування - залишити без розгляду.

Роз'яснити позивачу, що відповідно до вимог ч.3 ст.155 КАС України, особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку.

Копію ухвали невідкладно надіслати сторонам, а позовну заяву з усіма доданими до неї матеріалами повернути позивачу після вступу ухвали в законну силу.

Ухвала суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Головуючий суддя/підпис/А.І. Петричкович

"Згідно з оригіналом" Суддя А.І. Петричкович