8.3.3
11 липня 2016 року СєвєродонецькСправа № 812/693/16
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Борзаниця С.В., перевіривши матеріали адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю “Луганськобленерго” до Державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку Головного управління ДФС у Луганській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,-
24 червня 2016 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю “Луганськобленерго” до державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку Головного управління ДФС у Луганській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення.
Ухвалою суду від 29.06.2016 адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю “Луганськобленерго” до державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку Головного управління ДФС у Луганській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, залишено без руху, запропоновано позивачу в строк до 13 липня 2016 року надати до суду документ про сплату судового збору.
На виконання зазначеної ухвали 08.07.2016 від позивача надійшло клопотання про продовження строку для усунення недоліків позовної заяви, обґрунтувавши клопотання тим, що сума судового збору є дуже значною для Позивача, а тому для залучення 3942437,13 грн. та, відповідно, сплати судового збору необхідно більше часу, ніж визначено ухвалою.
Розглянувши вказане клопотання, суд вважає його обґрунтованим та вважає за необхідне його задовольнити.
Як вбачається з матеріалів справи, заявлене клопотання позивача містить достатні обґрунтування щодо продовження процесуального строку для усунення недоліків до позовної заяви
У статті 129 Конституції України однією із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, у тому числі й органів державної влади.
Відповідно до частини 1 статті 10 КАС України усі учасники адміністративного процесу є рівними перед законом і судом. Згідно з частиною 2 статті 10 КАС України не може бути привілеїв чи обмежень прав учасників адміністративного процесу за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.
Таким чином, клопотання позивача є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
Згідно з частиною 1 статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Відповідно до частини 1 статті 101 КАС України процесуальні строки - це встановлені законом або судом строки, у межах яких вчиняються процесуальні дії.
Згідно з частиною 1 статті 102 КАС України пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений, а процесуальний строк, встановлений судом, - продовжений судом за клопотанням особи, яка бере участь у справі.
Враховуючи те, що позивачем не усунуто недоліки позовної заяви та подано клопотання про продовження строку для усунення недоліків позовної заяви, суд вважає за необхідне продовжити строк на усунення недоліків позовної заяви.
Керуючись статтями 101, 102, 103, 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, -
Клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю “Луганськобленерго” про продовження строку для усунення недоліків позовної заяви - задовольнити.
Продовжити процесуальний строк на усунення недоліків позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю “Луганськобленерго” до Державної податкової інспекції у м. Сєвєродонецьку Головного управління ДФС у Луганській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення.
Запропонувати позивачу у строк до 20 липня 2016 року надати до суду документ про сплату судового збору в сумі 3 942 437.13 грн. (три мільйони дев'ятсот сорок дві тисячі чотириста тридцять сім гривень 13 копійок).
У разі не усунення недоліків у зазначений строк адміністративний позов буде вважатися неподаним та буде повернутий позивачеві.
Копію даної ухвали невідкладно надіслати позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмову провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання к опії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.
Суддя ОСОБА_1