Ухвала від 11.07.2016 по справі 815/3301/16

Справа № 815/3301/16

УХВАЛА

11 липня 2016 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Левчук О.А., розглянувши матеріали адміністративного позову приватного підприємства «Санрайз Готель» до Державної податкової інспекції у Приморському районі міста Одеси Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов приватного підприємства «Санрайз Готель» до Державної податкової інспекції у Приморському районі міста Одеси Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії.

Згідно частини 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом, а якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними.

Відповідно до ч. 2 ст. 107 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення її без розгляду.

Згідно з ч. 1 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Згідно ч. 2 ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до ч. 3 ст. 99 для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Дотримання строків розгляду адміністративних справ одна з обов'язкових передумов ефективності адміністративних проваджень, оскільки захист прав, свобод та інтересів осіб безпосередньо залежить від меж їх реалізації у часі. Провадження в адміністративних судах, як спосіб захисту цих прав, базується на процесуальних принципах та забезпечується чітко регламентованими строками. Дотримання цих строків впливає на права та обов'язки учасників адміністративних правовідносин, спонукаючи їх до своєчасного здійснення наданих їм прав чи виконання покладених на них обов'язків.

Так, позивач просить суд визнати протиправною бездіяльність ДПІ у Приморському районі ГУ ДФС в Одеській області щодо не збільшення суми від'ємного значення та не збільшення значення суми податку, на яку позивач має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, з урахуванням уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань від 11.08.2015 року та зобов'язати відповідача збільшити суми від'ємного значення та значення суми податку, на яку позивач має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, з урахуванням уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань від 11.08.2015 року.

Своє звернення позивач обумовлює тим, що підприємством до ДПІ було подано запит від 18.08.2015 року та цього ж дня отримано витяг з системи електронного адміністрування ПДВ, з якого позивачу стало відомо, що сума від'ємного значення на яку збільшується показник SHакл дорівнює 394507,00 грн. та не враховує 65 619 грн., на які ПП «Санрайз Готель» подано до ДПІ 11.08.2015 року уточнений розрахунок. Такі дії відповідача, на думку позивача, є неправомірними у зв'язку з чим позивач просить зобов'язати ДПІ збільшити суми від'ємного значення та значення суми податку, на яку позивач має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, з урахуванням уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань від 11.08.2015 року.

Таким чином, позивач дізнався, як він вважає, про порушення своїх прав відповідачем 18.08.2015 року.

Як вбачається з вхідного штампу, даний адміністративний позов поданий до канцелярії суду 08.07.2016 року, а отже поданий поза межами шестимісячного строку, встановленого ст. 99 КАС України, для звернення з адміністративним позовом до суду.

При цьому позивачем не зазначено поважності причин пропуску строку звернення до суду.

Відповідно до ст.100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

З урахуванням вищенаведеного, суд дійшов до висновку, що адміністративний позов приватного підприємства «Санрайз Готель» до Державної податкової інспекції у Приморському районі міста Одеси Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії, підлягає залишенню без розгляду.

Керуючись ст.ст. 2, 3, 5, 7-14, 99; 100; 133; 155; 160; 165; 186; 254 КАС України, суд,-

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов приватного підприємства «Санрайз Готель» до Державної податкової інспекції у Приморському районі міста Одеси Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без розгляду.

Роз'яснити позивачеві, що залишення позовної заяви без розгляду, не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в загальному порядку.

Ухвалу може бути оскаржено в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд у строки та в порядку встановлені ст. 186 КАС України.

Ухвала набирає законної сили в порядку передбаченому статтею 254 КАС України.

Суддя О.А. Левчук