Постанова від 06.07.2016 по справі 813/515/16

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 липня 2016 року Справа № 813/515/16

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючий суддя Грень Н.М.,

секретар судового засідання Гавірко О.О.,

позивач ОСОБА_1

представник позивача ОСОБА_2

відповідачі не прибули,

третя особа не прибула,

розглянув у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Реєстраційної служби Дрогобицького міськрайонного управління юстиції Львівської області, державного реєстратора Реєстраційної служби Дрогобицького міськрайонного управління юстиції Львівської області Яніва Романа Петровича, Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Львівській області, головного спеціаліста відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Львівській області Адамської Іоліти Петрівни, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - ОСОБА_5, Центр надання адміністративних послуг виконавчого комітету Дрогобицької міської ради, про визнання протиправними та скасування рішень, визнання протиправними дій, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1, позивач) звернувся до суду з позовом до Реєстраційної служби Дрогобицького міськрайонного управління юстиції Львівської області (далі відповідач 1), державного реєстратора Реєстраційної служби Дрогобицького міськрайонного управління юстиції Львівської області Яніва Романа Петровича (далі відповідач 2), Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Львівській області (далі відповідач 3), головного спеціаліста відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Львівській області Адамської Іоліти Петрівни (далі відповідач 4), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - ОСОБА_5 (далі третя особа 1), Центр надання адміністративних послуг виконавчого комітету Дрогобицької міської ради, (далі третя особа 2) з вимогами:

- визнати рішення Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Львівській області №27732001 від 31 грудня 2015 року про державну реєстрацію прав та їх обтяжень на нерухоме майно за ОСОБА_5 нежитлову будівлю літ. № "М-1", площею 26,1 кв.м., що знаходиться в АДРЕСА_1 (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 87290046106), протиправним та скасувати;

- визнати рішення Головного спеціаліста відділу державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Львівській області Адамської Іоліти Петрівни №27732001 від 31 грудня 2015 року про державну реєстрацію прав та їх обтяжень на нерухоме майно за ОСОБА_5 нежитлову будівлю літ. "М-1", площею 26,1 кв.м., що знаходиться в АДРЕСА_1 (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 87290046106), протиправним та скасувати;

- скасувати запис про право власності №12877703;

- визнати недійсним та скасувати свідоцтво про право власності серія та номер:51360777 видане 31.12.2015 року Реєстраційною службою Дрогобицького міськрайонного управління юстиції Львівської області ОСОБА_5;

- визнати дії державного реєстратора Дрогобицького міськрайонного управління юстиції Львівської області Яніва Романа Петровича щодо державної реєстрації права власності за ОСОБА_5 на нежитлову будівлю літ "М-1", площею 26,1 кв.м., що знаходиться в АДРЕСА_1 (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 87290046106);

- визнати рішення державного реєстратора Дрогобицького міськрайонного управління юстиції Львівської області Яніва Романа Петровича №27732001 від 31.12.2015 року про державну реєстрацію прав та їх обтяжень на нерухоме майно за ОСОБА_5 нежитлову будівлю літ. "М-1", площе. 26,1 кв. м., що знаходиться в АДРЕСА_1 (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 87290046106), протиправним та скасувати;

- визнати рішення Реєстраційної служби Дрогобицького міськрайонного управління юстиції Львівської області №27732001 від 31.12.2015 року про державну реєстрацію прав та їх обтяжень на нерухоме майно за ОСОБА_5 нежитлову будівлю літ. "М-1", площею 26,1 кв. м., що знаходиться в АДРЕСА_1 (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 87290046106).

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідачами прийнято рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень за ОСОБА_5 на нежитлове приміщення літ. № "М-1", площею 26,1 кв.м., що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 на підставі свідоцтва про право власності(номер 51360777) виданого 31.12.2015 року Дрогобицьким міськрайонним управлінням юстиції Львівської області.

Також зазначив, що у разі скасування на підставі рішення суду рішення про державну реєстрацію прав до Державного реєстру прав вноситься запис про скасування державної реєстрації прав. Проте, таких дій відповідачі не вчинили, чим порушили ст.ст.13-17, 29 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень".

Позивач у судове засідання позивач не прибув, через канцелярію суду подав заяву про розгляд справи у його відсутності, вказав, що позов підтримує повністю та просив його задовольнити.

Відповідач-4 у судове засідання не прибув, подав до суду письмові заперечення на позовну заяву, в якому просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог. В обґрунтування заперечення зазначив, що при здійсненні державної реєстрації права власності на спірне нерухоме майно відповідач діяв відповідно до вимог ст.15 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" та п.16 Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень. Вважає, що відповідачем не було допущено бездіяльності у відносинах з позивачем. Просить в задоволенні позову відмовити.

Представники відповідачів 1;2;3, у судове засідання не прибули, письмових заперечень не подавали.

Треті особи 1 та 2, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача у судове засідання не прибули, належним чином повідомлялась по дату, час і місце проведення судового засідання. Клопотань про розгляд справи без участі третіх осіб до суду не надходило.

Суд з'ясував обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги та заперечення, а також ті, які мають інше значення для вирішення справи, повно, всебічно та об'єктивно дослідив докази у справі, та встановив наступне.

Судом встановлено, що 27.05.2013 рішенням Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області у справі №442/3668/13 за ОСОБА_5 визнано право власності на нежитлову будівлю літ.№"М-1", площею 26,1 кв.м., що знаходиться в АДРЕСА_1.

20 червня 2013 державним реєстратором прав на нерухоме майно Реєстраційної служби Дрогобицького міськрайонного управління юстиції у Львівській області Ляхом Назарієм Михайловичем прийнято рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень №3311284, яким проведено державну реєстрацію права власності за ОСОБА_5 на нежитлову будівлю літ. № "М-1", площею 26,1 кв.м., що знаходиться в АДРЕСА_1 на підставі вказаного вище рішення.

Рішенням Апеляційного суду Львівської області від 17.11.2014 апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області у справі №442/3668/13 від 27.05.2013 року задоволено, вказане рішення Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області скасовано, відмовлено у задоволенні позову ОСОБА_5 до Дрогобицької міської ради про визнання права власності на самочинне будівництво.

В травні 2015 року позивач звернувся до Львівського окружного адміністративного суду із позовом до Дрогобицького міськрайонного управління юстиції у Львівській області, державного реєстратора реєстраційної служби Дрогобицького міськрайонного управління юстиції у Львівській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - ОСОБА_5 про визнання протиправними рішень.

Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 12 січня 2016 рок № 813/2408/15 позов задоволено в повному обсязі.

Однак 11.12.2015 року гр. ОСОБА_5 було подано заяву про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (щодо права власності) щодо реєстрації права власності на нежитлову будівлю літ. "М-1", площею 26,1 кв. м., що знаходиться за адресою АДРЕСА_1. До заяви долучено копію паспорта громадянина України, копію довідки про присвоєння ідентифікаційного коду, протокол №4 від 12 липня 2015 року, акт передачі-прийому нерухомого майна у власність від 16 листопада 2015 року, свідоцтво по право власності на нерухоме майно від 29.07.2015 року за реєстраційним НОМЕР_1, згідно до якого право власності зареєстроване за ТзОВ «Джерело», витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності, технічний паспорт від 16.05.2013 року., а також докази оплати. На підставі поданих документів 31 грудня 2015 року державним реєстратором прав на нерухоме майно Адамовською І.П прийнято рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень № 27732001.

Відтак, позивач звернувся за захистом своїх порушених прав до суду.

Вирішуючи спір по суті суд зазначає наступне:

Відповідно до ст. 328 Цивільного кодексу України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Судом встановлено, що земельна ділянка площею 1930 кв.м. по вул.В. Великого в м. Дрогобичі надавалась в оренду ФОП ОСОБА_1 для обслуговування міні-ринку "ІНФОРМАЦІЯ_1" Дрогобицькою міською радою на підставі рішення Виконавчого комітету Дрогобицької міської ради від 23.07.1999 №213, від 30.10.2008 №716, від 28.12.2011 №424, від 09.11.2012 №784 та від 31.01.2014 №1250.

Згідно рішення Апеляційного суду Львівської області від 17.11.2014 у справі №442/3668/13, суд встановив, що "Спірний об'єкт про визнання права власності на який просить позивач (кіоск) не є нерухомим майном, а тимчасовою спорудою, що складається із сандвіч панелей та металевого даху. Такий кіоск встановлений на частині земельної ділянки, площею 1930 кв.м., що передана в оренду ФОП ОСОБА_1 (особі, що подала апеляціну скаргу) для обслуговування території міні ринку "ІНФОРМАЦІЯ_1" та перебуває в його оренді з 1999 року по даний час. На території ринку влаштована бетонна площадка для організації торгових місць, на якій розтішований спірний об'єкт. Між ФОП ОСОБА_1 та позивачем ОСОБА_5 був укладений договір оренди торгового місця на вказаному міні ринку, на площі якого (торгового місця) і встановлено спірний кіоск".

Згадане рішення суду набрало законної сили, що підтверджується відміткою суду на копії рішення, що міститься в матеріалах справи.

Відповідно до частини першої статті 3 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», державна реєстрація прав є обов'язковою. Інформація про права на нерухоме майно та їх обтяження підлягає внесенню до Державного реєстру прав.

Згідно з частиною п'ятої статті 3 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», державна реєстрація прав є публічною, проводиться органом державної реєстрації прав, який зобов'язаний надавати інформацію про зареєстровані права та їх обтяження в порядку, встановленому цим Законом.

Відповідно до пункту першого частини першої статті 4 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», державній реєстрації підлягають речові права та обтяження на нерухоме майно, розміщене на території України, що належить фізичним та юридичним особам, державі в особі органів, уповноважених управляти державним майном, іноземцям та особам без громадянства, іноземним юридичним особам, міжнародним організаціям, іноземним державам, а також територіальним громадам в особі органів місцевого самоврядування, а саме, право власності на нерухоме майно.

Згідно з частинами першою та другою статті 15 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», державна реєстрація прав та їх обтяжень проводиться в такому порядку: прийняття і перевірка документів, що подаються для державної реєстрації прав та їх обтяжень, реєстрація заяви; встановлення факту відсутності підстав для відмови в державній реєстрації прав та їх обтяжень, зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію прав та/або їх обтяжень; прийняття рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, відмову в ній або зупинення державної реєстрації; внесення записів до Державного реєстру прав; видача свідоцтва про право власності на нерухоме майно у випадках, встановлених статтею 18 цього Закону; надання витягів з Державного реєстру прав про зареєстровані права та/або їх обтяження. Перелік документів для здійснення державної реєстрації прав визначається Кабінетом Міністрів України у Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Частинами першою та третьою статті 16 зазначеного Закону встановлено, що заява про державну реєстрацію прав та їх обтяжень подається до органу державної реєстрації прав у паперовій або електронній формі у випадках, передбачених цим Законом. Разом із заявою про державну реєстрацію прав та їх обтяжень у паперовій формі подаються оригінали документів, необхідних для державної реєстрації прав та їх обтяжень, їх копії, засвідчені в установленому порядку.

Пунктом 1 частини першої статті 18 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» встановлено, що свідоцтво про право власності на нерухоме майно, що підтверджує виникнення права власності при здійсненні державної реєстрації прав на нерухоме майно, видається фізичним та юридичним особам на новозбудовані, реконструйовані об'єкти нерухомого майна.

Згідно з частиною першою статті 19 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» державна реєстрація прав проводиться на підставі: договорів, укладених у порядку, встановленому законом; свідоцтв про право власності на нерухоме майно, виданих відповідно до вимог цього Закону; свідоцтв про право власності, виданих органами приватизації наймачам житлових приміщень у державному та комунальному житловому фонді; державних актів на право власності або постійного користування на земельну ділянку у випадках, встановлених законом; рішень судів, що набрали законної сили; інших документів, що підтверджують виникнення, перехід, припинення прав на нерухоме майно, поданих органу державної реєстрації прав разом із заявою.

Відповідно до пункту 8 Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 703 від 22.06.2011 орган державної реєстрації прав, нотаріус приймає заяви про державну реєстрацію в порядку черговості їх надходження шляхом реєстрації у базі даних про реєстрацію заяв і запитів з автоматичним присвоєнням їм реєстраційного номера, фіксацією дати та часу їх реєстрації. Моментом прийняття заяви про державну реєстрацію вважається дата та час її реєстрації у базі даних про реєстрацію заяв і запитів. Орган державної реєстрації прав, нотаріус видає заявникові картку прийому заяви про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, форму та вимоги до оформлення якої встановлює Мін'юст.

Згідно підпунктами 5 та 16 пункту 28 зазначеного Порядку документами, що підтверджують виникнення, перехід та припинення права власності та інших речових прав на нерухоме майно, зокрема, є: свідоцтво про право власності на нерухоме майно, видане державним реєстратором відповідно до цього Порядку; інші документи, що підтверджують виникнення, перехід та припинення права власності та інших речових прав на нерухоме майно відповідно до закону.

Пунктом 52 Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 703 від 22.06.2011 встановлено, що для проведення державної реєстрації прав з видачею свідоцтва про право власності на нерухоме майно у зв'язку з передачею об'єктів нерухомого майна у власність фізичним та юридичним особам, що вийшли із складу засновників (учасників) юридичної особи за рішенням учасників або органу, уповноваженого на це установчими документами, заявник, крім документів, що зазначені у пунктах 27-29 і 31 цього Порядку, подає органові державної реєстрації прав:

1) рішення уповноваженого на це установчими документами органу юридичної особи про передачу об'єкта нерухомого майна у власність фізичній або юридичній особі, що вийшла із складу засновників (учасників) юридичної особи;

2) документ, що підтверджує факт передачі такого майна фізичній або юридичній особі, що вийшла із складу засновників (учасників) юридичної особи.

Відповідно до частини першої статті 24 зазначеного Закону у державній реєстрації прав та їх обтяжень може бути відмовлено у разі, якщо: заявлене право, обтяження не підлягає державній реєстрації відповідно до цього Закону; об'єкт нерухомого майна розміщений на території іншого органу державної реєстрації прав; із заявою про державну реєстрацію прав та їх обтяжень звернулася неналежна особа; подані документи не відповідають вимогам, встановленим цим Законом, або не дають змоги встановити відповідність заявлених прав документам, що їх посвідчують; заяву про державну реєстрацію прав, пов'язаних з відчуженням нерухомого майна, подано після державної реєстрації обтяжень, встановлених щодо цього майна, крім випадків, встановлених частиною дев'ятою статті 15 цього Закону; заяву про державну реєстрацію обтяжень речових прав на нерухоме майно щодо попереднього правонабувача подано після державної реєстрації права власності на таке майно за новим правонабувачем; заяву про державну реєстрацію речових прав, похідних від права власності, подано за відсутності державної реєстрації права власності, крім випадків, установлених частиною дев'ятою статті 15 цього Закону; під час подання заяви про державну реєстрацію права власності на підприємство як єдиний майновий комплекс, житловий будинок, будівлю, споруду (їх окремі частини), що виникло на підставі документа, за яким правонабувач набуває також право власності на земельну ділянку, не подано заяву про державну реєстрацію права власності на земельну ділянку; після завершення п'ятиденного строку з дня отримання заявником письмового повідомлення про зупинення розгляду заяви про державну реєстрацію прав не усунено обставин, що були підставою для прийняття такого рішення; заяву про державну реєстрацію прав та їх обтяжень під час вчинення нотаріальної дії з нерухомим майном, об'єктом незавершеного будівництва подано не до нотаріуса, який вчинив таку дію; заяву про державну реєстрацію прав та їх обтяжень в електронній формі подано особою, яка не є державним кадастровим реєстратором або державним виконавцем; заявником подано ті самі документи, на підставі яких заявлене право та обтяження такого права вже зареєстровано у Державному реєстрі прав.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 115 Цивільного кодексу України господарське товариство є власником майна, переданого йому учасниками товариства у власність як вклад до статутного (складеного) капіталу.

Згідно з абзацом 2 частини першої статті 12 Закону України "Про Господарські товариства" товариство є власником майна, переданого йому учасниками у власність як вклад до статутного (складеного) капіталу.

У п.2 ст.148 Цивільного кодексу України зазначається Учасник, який виходить із товариства з обмеженою відповідальністю, має право одержати вартість частини майна, пропорційну його частці у статутному капіталі товариства.

За домовленістю між учасником та товариством виплата вартості частини майна товариства може бути замінена переданням майна в натурі.

Якщо вклад до статутного капіталу був здійснений шляхом передання права користування майном, відповідне майно повертається учасникові без виплати винагороди.

Порядок і спосіб визначення вартості частини майна, що пропорційна частці учасника у статутному капіталі, а також порядок і строки її виплати встановлюються статутом і законом.

Нормою ст. 54 Закону України про господарські товариства закріплено при виході учасника з товариства з обмеженою відповідальністю йому виплачується вартість частини майна товариства, пропорційна його частці у статутному капіталі. Виплата провадиться після затвердження звіту за рік, в якому він вийшов з товариства, і в строк до 12 місяців з дня виходу. На вимогу учасника та за згодою товариства вклад може бути повернуто повністю або частково в натуральній формі.

Учаснику, який вибув, виплачується належна йому частка прибутку, одержаного товариством в даному році до моменту його виходу. Майно, передане учасником товариству тільки в користування, повертається в натуральній формі без винагороди.

Однак як встановлено з матеріалів справи такі дані не були з'ясовані державним реєстратором на не взято до уваги, що станом на день реєстрації вказаного права власності на нерухоме майно за адресою: АДРЕСА_1 за ОСОБА_5 на розгляді Львівського окружного адміністративного суду перебувала адміністративна справа щодо вказаного майна, про які державному реєстратору було відомо в силу того, що державний реєстратор був відповідачем по справі.

З аналізу наведених норм суд дійшов висновоку, що діючим законодавством закріплено, що скасування запису про реєстрацію прав власності можливе лише у випадку скасування рішення державного реєстратора про реєстрацію права власності.

Згідно з ч. 2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Згідно із ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. В розумінні ст. 3 КАС України рішення суб'єктів владних повноважень повинні прийматися (вчинятися) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії), безсторонньо (неупереджено), добросовісно, розсудливо, з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації, пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія), з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення, своєчасно, тобто протягом розумного строку.

З огляду на зазначене, та враховуючи, що відповідачі не надали суду належних доказів на підтвердження своїх заперечень проти позову, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог, внаслідок чого вони підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 7-14, 17-20, 69-71, 86, 94, 158-163, 167 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1.Адміністративний позов задовольнити частково.

2. Скасувати рішення Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Львівській області №27732001 від 31 грудня 2015 року про державну реєстрацію прав та їх обтяжень на нерухоме майно за ОСОБА_5 нежитлову будівлю літ. № "М-1", площею 26,1 кв.м., що знаходиться в АДРЕСА_1 (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 87290046106);

3. Скасувати рішення Головного спеціаліста відділу державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Львівській області Адамської Іоліти Петрівни №27732001 від 31 грудня 2015 року про державну реєстрацію прав та їх обтяжень на нерухоме майно за ОСОБА_5 нежитлову будівлю літ. "М-1", площею 26,1 кв.м., що знаходиться в АДРЕСА_1 (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 87290046106);

4. Скасувати рішення державного реєстратора Дрогобицького міськрайонного управління юстиції Львівської області Яніва Романа Петровича №27732001 від 31.12.2015 року про державну реєстрацію прав та їх обтяжень на нерухоме майно за ОСОБА_5 нежитлову будівлю літ. "М-1", площе. 26,1 кв. м., що знаходиться в АДРЕСА_1 (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 87290046106);

5. Скасувати рішення Реєстраційної служби Дрогобицького міськрайонного управління юстиції Львівської області №27732001 від 31.12.2015 року про державну реєстрацію прав та їх обтяжень на нерухоме майно за ОСОБА_5 нежитлову будівлю літ. "М-1", площею 26,1 кв. м., що знаходиться в АДРЕСА_1 (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна 87290046106);

6. Скасувати запис про право власності №12877703;

7. В решті позовних вимог відмовити.

Постанова може бути оскаржена, згідно зі ст. 186 КАС України, протягом 10 днів з дня її проголошення чи отримання копії постанови, шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили, згідно зі ст. 254 КАС України, після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Суддя Грень Н.М.

Повний текст постанови складено та підписано 11.07.2016 року.