Справа № 405/5181/16-к
1-кс/405/1667/16
08 липня 2016 року м. Кіровоград
слідчий суддя Ленінського районного суду м. Кіровограда ОСОБА_1 , за участю слідчого ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого слідчого відділу прокуратури Кіровоградської області ОСОБА_2 про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності УМВС України в Кіровоградській області (Головне управління Національної поліції в Кіровоградській області), у кримінальному провадженні №42015120000000097 від 26 червня 2015 року,-
слідчий за погодженням із прокурором звернувся до слідчого судді з клопотанням про надання дозволу на проведення спеціалістами Державної фінансової інспекції у Кіровоградській області позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності УМВС України в Кіровоградській області (на даний час Головне управління Національної поліції в Кіровоградській області), з наступних питань:
1.Яка сума грошового забезпечення повинна була бути нарахована відділом фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку УМВС України в Кіровоградській області співробітнику спецпідрозділу УБОЗ УМВС України в Кіровоградській області ОСОБА_3 , у періоди роботи з 26.12.2014 року по 20.02.2015 року, а також з 20.03.2015 року по 14.04.2015 року, та яка сума грошового забезпечення була фактично нарахована вказаній особі у зазначений період?
2.Яка сума грошового забезпечення повинна була бути нарахована відділом фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку УМВС України в Кіровоградській області співробітнику спецпідрозділу УБОЗ УМВС України в Кіровоградській області ОСОБА_4 , у період роботи з 26.12.2014 року по 20.02.2015 року, та яка сума грошового забезпечення була фактично нарахована вказаній особі у зазначений період?
3.Яка сума грошового забезпечення повинна була бути нарахована відділом фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку УМВС України в Кіровоградській області співробітнику спецпідрозділу УБОЗ УМВС України в Кіровоградській області ОСОБА_5 , у період роботи з 26.12.2014 року по 20.02.2015 року, та яка сума грошового забезпечення була фактично нарахована вказаній особі у зазначений період?
4.Якими нормативними актами регламентувалось питання нарахування та виплати грошового забезпечення співробітникам УБОЗ УМВС України в Кіровоградській області, у період 2014 - 2015 років?
5.Які порушення норм чинного законодавства, зокрема регулюючого питання нарахування і виплати грошового забезпечення та відповідних до нього надбавок, допущені працівниками УМВС України в Кіровоградській області, під час визначення обсягу, нарахуванні та виплаті грошового забезпечення і надбавок, вказаних у питаннях 1-3 співробітникам УБОЗ УМВС України в Кіровоградській області, у зазначені періоди, та дії чи бездіяльність якої конкретної особи призвели до виявлених порушень?
Позапланову виїзну ревізію провести спеціалістам Державної фінансової інспекції в Кіровоградській області у період з 11.07.2016 по 29.07.2016 (терміном 15 робочих днів) в УМВС України в Кіровоградській області (на даний час Головне управління Національної поліції України в Кіровоградській області), яке розташоване за адресою: 25006, м. Кіровоград, вул. Віктора Чміленка, 41.
В обґрунтування клопотання слідчим зазначено, що слідчим відділом прокуратури Кіровоградської області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42015120000000097 за фактом можливого перевищення колишнім начальником УМВС України в Кіровоградській області ОСОБА_6 своїх владних повноважень при виданні упродовж листопада - грудня 2014 року наказів з приводу проведення службових розслідувань та наказів щодо притягнення співробітників міліції, зокрема ОСОБА_5 , ОСОБА_4 та ОСОБА_3 до дисциплінарної відповідальності, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.365 КК України.
У відповідності до матеріалів досудового розслідування встановлено, що упродовж листопада - грудня 2014 року керівництвом УМВС України в Кіровоградській області видано ряд незаконних наказів щодо застосування заходів дисциплінарного впливу відносно підлеглих працівників ОСОБА_5 , ОСОБА_4 та ОСОБА_3 .
Також, у ході допитів колишні співробітники спецпідрозділу УБОЗ УМВС України в області ОСОБА_5 , ОСОБА_4 та ОСОБА_3 повідомили, що у періоди роботи з 26.12.2014 по 20.02.2015 року, а також з 20.03.2015 року по 14.04.2015 року, відділом фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку УМВС України в Кіровоградській області, їм не нараховувалось та не виплачувалось грошове забезпечення.
До слідчого відділу прокуратури Кіровоградської області 17.08.2015 року надійшли клопотання ОСОБА_5 , ОСОБА_4 та ОСОБА_3 щодо необхідності призначення та проведення по кримінальному провадженню №42015120000000097 позапланової ревізії щодо окремих питань фінансово-господарської діяльності відділу фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку УМВС України в Кіровоградській області у частині перевірки питання ненарахування та невиплати вказаним особам грошового забезпечення, за періоди роботи з 26.12.2014 по 20.02.2015 року, а також з 20.03.2015 року по 14.04.2015 року.
З огляду на те, що в матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав для проведення фінансової ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності відділу фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку УМВС України в Кіровоградській області у частині не нарахування та невиплати працівникам спецпідрозділу УБОЗ УМВС України в Кіровоградській області ОСОБА_5 , ОСОБА_4 та ОСОБА_3 грошового забезпечення, за періоди з 26.12.2014 по 20.02.2015 року, а також з 20.03.2015 року по 14.04.2015 року, слідчий просить клопотання задовольнити.
В судовому засіданні слідчий підтримав клопотання та просив його задовольнити.
Заслухавши слідчого, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя прийшов до наступних висновків.
Згідно з ч.ч.6, 7 ст.11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду.
За змістом ч.2 ст.93 КПК України, сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ч.8 ст.11 Закону орган державного фінансового контролю, прокурор або слідчий, який ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії та дати її початку і закінчення, документи, які відповідно до частин п'ятої і сьомої цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої ревізії, а також на вимогу суду - інші відомості.
Відповідно ст.14 Закону, посадові особи органу державного фінансового контролю вправі приступити до проведення ревізії за наявності підстав для їх проведення, визначених цим та іншими законами України, та за умови надання посадовим особам підконтрольних установ, інших суб'єктів господарської діяльності під розписку: копії рішення суду про дозвіл на проведення позапланової виїзної ревізії, в якому зазначаються підстави проведення такої ревізії, дата її початку та дата закінчення, а у разі проведення ревізії щодо суб'єктів господарської діяльності, не віднесених цим Законом до підконтрольних установ, - також номер кримінального провадження, орган, що здійснює досудове розслідування, дата та підстави повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.
Згідно п.29 Постанови Кабінету Міністрів України №550 від 20.04.2006р. «Про затвердження Порядку проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами», позапланова виїзна ревізія об'єкта контролю за зверненням правоохоронного органу проводиться у разі надання ним: клопотання слідчого або прокурора про призначення позапланової виїзної ревізії та ухвали суду про дозвіл на її проведення, в якому зазначаються підстави проведення, дати її початку та закінчення, а також номер кримінального провадження, орган, що здійснює досудове розслідування, дата та підстави повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення (для ревізії суб'єкта господарської діяльності, не віднесеного Законом до підконтрольних установ).
Згідно п.2.4. Порядку взаємодії органів державної контрольно-ревізійної служби, органів прокуратури, внутрішніх справ, Служби безпеки України, затвердженого Наказом Головного контрольно-ревізійного управління України №346/1025/685/53 від 19.10.2006 р., позапланова виїзна ревізія на об'єкті контролю за зверненням правоохоронного органу проводиться у разі надання ним: постанови про призначення ревізії та відповідного рішення суду, яке є дозволом для органу ДКРС на проведення ревізії, у якому зазначаються: підстави проведення ревізії, дата її початку та дата закінчення, номер, дата та підстави порушення кримінальної справи, орган, що порушив кримінальну справу, - для ревізії у суб'єкта господарювання, який не віднесено Законом до підконтрольних установ; постанови про призначення ревізії, винесеної після порушення кримінальної справи проти посадових (службових) осіб об'єкта контролю - підконтрольної установи. Якщо справу порушено не проти цих осіб, а за певним фактом, що стосується діяльності підконтрольної установи, до постанови додається дозвіл суду на проведення ревізії; інформації про факти, що свідчать про порушення об'єктом контролю - підконтрольною установою законів, та рішення суду про дозвіл на проведення ревізії, який надає органам ДКРС право на проведення ревізії, у якому зазначаються підстави проведення ревізії, дата її початку та дата закінчення.
Приймаючи до уваги викладене, характер та особливості даного кримінального правопорушення, з метою повноти та всебічності розслідування кримінального провадження, в передбаченні кримінально - процесуальним законодавством строки, встановлення істини та подальшого прийняття процесуального рішення, слідчий суддя вважає, що клопотання є обґрунтованим та доведеним, а тому підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.309, 369-372 КПК України, ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» від 26.01.1993 №2939-XII, слідчий суддя, -
клопотання старшого слідчого слідчого відділу прокуратури Кіровоградської області ОСОБА_2 про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності УМВС України в Кіровоградській області (Головне управління Національної поліції в Кіровоградській області), у кримінальному провадженні №42015120000000097 від 26 червня 2015 року - задовольнити.
Надати дозвіл на проведення позапланової виїзної ревізії в УМВС України в Кіровоградській області (на даний час Головне управління Національної поліції України в Кіровоградській області), яке розташоване за адресою: 25006, м. Кіровоград, вул. Віктора Чміленка, 41.
Проведення позапланової виїзної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності УМВС України в Кіровоградській області (на даний час Головне управління Національної поліції в Кіровоградській області) доручити спеціалістами Державної фінансової інспекції у Кіровоградській області, з наступних питань:
1.Яка сума грошового забезпечення повинна була бути нарахована відділом фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку УМВС України в Кіровоградській області співробітнику спецпідрозділу УБОЗ УМВС України в Кіровоградській області ОСОБА_3 , у періоди роботи з 26.12.2014 року по 20.02.2015 року, а також з 20.03.2015 року по 14.04.2015 року, та яка сума грошового забезпечення була фактично нарахована вказаній особі у зазначений період?
2.Яка сума грошового забезпечення повинна була бути нарахована відділом фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку УМВС України в Кіровоградській області співробітнику спецпідрозділу УБОЗ УМВС України в Кіровоградській області ОСОБА_4 , у період роботи з 26.12.2014 року по 20.02.2015 року, та яка сума грошового забезпечення була фактично нарахована вказаній особі у зазначений період?
3.Яка сума грошового забезпечення повинна була бути нарахована відділом фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку УМВС України в Кіровоградській області співробітнику спецпідрозділу УБОЗ УМВС України в Кіровоградській області ОСОБА_5 , у період роботи з 26.12.2014 року по 20.02.2015 року, та яка сума грошового забезпечення була фактично нарахована вказаній особі у зазначений період?
4.Якими нормативними актами регламентувалось питання нарахування та виплати грошового забезпечення співробітникам УБОЗ УМВС України в Кіровоградській області, у період 2014 - 2015 років?
5.Які порушення норм чинного законодавства, зокрема регулюючого питання нарахування і виплати грошового забезпечення та відповідних до нього надбавок, допущені працівниками УМВС України в Кіровоградській області, під час визначення обсягу, нарахуванні та виплаті грошового забезпечення і надбавок, вказаних у питаннях 1-3 співробітникам УБОЗ УМВС України в Кіровоградській області, у зазначені періоди, та дії чи бездіяльність якої конкретної особи призвели до виявлених порушень?
Проведення ревізії органами державного фінансового контролю не повинно порушувати нормального режиму роботи підконтрольних установ та інших суб'єктів господарської діяльності.
Зобов'язати посадових осіб УМВС України в Кіровоградській області (Головне управління Національної поліції в Кіровоградській області) забезпечити допуск працівників Державної фінансової інспекції в Кіровоградській області до перевірки та надати всі необхідні документи для проведення позапланової ревізії.
Встановити термін проведення ревізії тривалістю 15 робочих днів, починаючи з 11.07.2016 по 29.07.2016 року (включно).
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1