Ухвала від 08.07.2016 по справі 354/448/16-ц

Справа № 354/448/16-ц

Провадження по справі № 2/354/307/16

УХВАЛА

08 липня 2016 року м.Яремче

Суддя Яремчанського міського суду Івано-Франківської області Гандзюк Д.М., вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування будинком,-

ВСТАНОВИВ:

Позивачка звернулася в суд з позовом до відповідача про визнання його таким, що втратив право користування будинком.

Відповідно до положень ст.119 ЦПК України, позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування. Позовна заява повинна відповідати іншим вимогам, встановлених законом.

Зазначеним вимогам закону подана позовна заява не відповідає.

Позивачка в позовній заяві не визначилася з підставами позову. Вона посилається на дві самостійні підстави визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням: ст.ст.71, 72 Житлового кодексу України і ст.405 ЦК України.

Відповідно до положень ст.ст.71, 72 ЖК України, при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців. Визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку.

Згідно вимог ст.405 ЦК України, член сім'ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім'ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.

Позивачці слід навести в позовній заяві одну підставу позову і викласти обставини, якими вона обґрунтовує свої вимоги.

Для обґрунтування позову за ст.ст.71, 72 ЖК України, доказуванню підлягають обставини про те, що відповідач користувався її житловим приміщенням за договором найму, що він не проживає в цьому приміщенні більше ніж 6 місяців та що на нього не поширюються винятки, передбачені ч.3 ст.71 ЖК України.

В разі наведення як підстави позову ст. 405 ЦК України, доказуванню підлягають обставини про те, що відповідач є членом сім'ї позивачки і не проживає в її будинку більше ніж 1 рік без поважних причин.

Тому позовна заява підлягає залишенню без руху.

Керуючись ст.121 ЦПК України,-

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право користування будинкомзалишити без руху, про що повідомити позивачку і надати їй строк п'ять днів з дня отримання копії ухвали для виправлення зазначених недоліків шляхом подання належно оформленої позовної заяви.

Інакше заява буде повернута.

Суддя: ОСОБА_3

Попередній документ
58826772
Наступний документ
58826774
Інформація про рішення:
№ рішення: 58826773
№ справи: 354/448/16-ц
Дата рішення: 08.07.2016
Дата публікації: 13.07.2016
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Яремчанський міський суд Івано-Франківської області
Категорія справи: Цивільні справи (до 01.01.2019); Позовне провадження; Спори, що виникають із житлових правовідносин; Спори, що виникають із житлових правовідносин про виселення