Постанова від 07.07.2016 по справі 341/1213/16-п

Єдиний унікальний номер 341/1213/16-п

Номер провадження 3/341/292/16

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 липня 2016 року м. Галич

Суддя Галицького районного суду Івано-Франківської області Юсип І.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Галицького відділення Калуського ОДПІ Головного управління ДФС в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жительки м. Бурштин, вул. Василя Стуса, 24/22, Івано-Франківської області, одруженої, працюючої оператором на АЗС № 6 м. Бурштин, НОМЕР_1, до адміністративної відповідальності не притягувалася,

- за ст.155-1 ч.1 Кодексу України “ Про адміністративні правопорушення”,-

ВСТАНОВИВ:

03 червня 2016 року складено протокол про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 155-1 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

У протоколі зокрема зазначено, що 31.05.2016 року о 16.04 год. на АЗС в магазині по вул. Степана Бандери, 113а в м. Бурштин при проведенні перевірки встановлено: - проведення розрахункової операції через РРО з видачею розрахункових документів не встановленого зразка, так в розрахункових документах не зазначено ставки та суми акцизного податку, чим порушила п.1, 2 ст. 3 Закону України №265/95 ВР від 06.07.1995 року, із змінами та доповненнями.

ОСОБА_1 в суд для розгляду справи про адміністративне правопорушення з'явилася, своєї вини у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 155-1 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення не визнала і пояснила, що дійсно 31 травня цього року на АЗС була проведена перевірка за результатами якої складеної на неї протокол про адміністративне првопорушення, з яким вона не погоджується, оскільки на АЗС встановлені касові апарати, які технічно не можуть роздрукувати касовий чек із зазначеннм інформації про акцизний збір. А ця обставина не є порушенням чинного законодавства, оскільки такі касові апарати встановлені на заправці зареєстровані до набрання чинності наказу Міністерства фінансів України за № 13 від 21.01.2016 року щодо вимог форми і змісту фіскальних касових чеків в частині відображення податків, які були встановлені в 2015 році, а відтак складення протоколу є незаконним та безпідставним.

Вислухавши пояснення ОСОБА_1 та державного ревізора-інспектора ОСОБА_2, яким був складений даний протокол, дослідивши матеріали справи, вважаю, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад правопорушення передбаченого ст. 155-1 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення і провадження у справі підлягає закриттю.

Адміністративним правопорушенням згідно із ст. 9 Кодексу України про адміністративні правопорушення є протиправна, винна дія, яка посягає на громадський порядок, встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Диспозицією ч. 1 ст. 155-1 КУпАП передбачена відповідальність за: порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Завданням судді при розгляді справи про адміністративне правопорушення, відповідно до вимог ст. 245 КУпАП, є своєчасне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Відповідно до вимог ст. 251, 252 КУпАП суд оцінює як кожен доказ окремо, так і всю сукупність доказів з точку зору їх відносності та допустимості.

Як вбачається з акту про результати фактичної перевірки № 090090 від 03.06.2016 року, під час перевірки встановлені порушення: п.1, 2 ст. 3 Закону України №265/95 ВР від 06.07.1995 року, із змінами та доповненнями, а саме проведення розрахункової операції через РРО з видачею розрахункових документів не встановленого зразка, так в розрахункових документах не зазначено ставки та суми акцизного податку (а.с.4-5).

Відповідно до ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" №265/95-ВР від 06.07.1995 року, суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані: - п.1 проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; - п.2 видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов'язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції.

Згідно ст. 8 цього ж Закону форма, зміст розрахункових документів, порядок реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, а також форма та порядок подання звітності, пов'язаної із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій або використанням розрахункових книжок, встановлюються органами доходів і зборів.

Наказом Міністерства фінансів України №13 від 21.01.2016 року п. 5 встановлено, що вимоги до форми і змісту фіскальних касових чеків у частині відображення інших податків, крім податку на додану вартість, не поширюються на розрахункові документи, що друкуються реєстраторами розрахункових операцій, версії внутрішнього програмного забезпечення яких включені до Державного реєстру електронних контрольно-касових апаратів та комп'ютерних систем, до дня набрання чинності цим наказом.

Як вбачається з п. 2.1.1, п. 2.1.2, п. 2.1.3 Акту про результати фактичної перевірки, реєстратор - розрахункових операцій наявний на даній АЗС включений до державного реєстру електронних контрольно-касових апаратів від 16.12.2013 року, реєстраційне посвідчення № НОМЕР_2, опломбоване від 08.12.2014 року і зареєстрована книга обліку розрахункових операцій на реєстротор розрахункових операцій від 08.10.2015 року (а.с.4 зворіт описової частини акту).

Таким чином, доводи ОСОБА_1, що стосується видачі касових чеків встановленого зразка, є слушними та повністю підтверджують позицію щодо відсутності в її діях складу адміністративного правопорушення, оскільки відомості які містяться у чеках, ксерокопія якого долучена до справи (а.с. 7), відповідає вимогам діючого законодавства.

В зв'язку з цим приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад правопорушення, передбаченого ст. 155-1 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що відповідно до ст. 247 п. 1 цього Кодексу України про адміністративні правопорушення є обставиною, яка виключає провадження у справі про адміністративне правопорушення. Тому провадження у справі підлягає закриттю.

На підставі вищевикладеного, ст. ст. 221, 247 п. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, керуючись ст. ст. 283, 284, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 155-1 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 закрити за відсутністю у її діях складу вказаного правопорушення.

Постанова судді у справах про адміністративні правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова судді у справах про адміністративні правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Апеляційна скарга подається до Апеляційного суду Івано-Франківської області через Галицький районний суд.

Суддя:ОСОБА_3