73000, м. Херсон, вул. Горького, 18
"11" квітня 2007 р. Справа № 7/139-АП-07
м. Херсон, зал судового засідання № 324, 11 год. 00 хв.
Господарський суд Херсонської області у складі судді Задорожної Н.О. при секретарі Чуприні О.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Виробничо-комерційної фірми "Фліппер", м.Херсон
до Державної податкової інспекції у м. Херсоні
про визнання нечинним податкового повідомлення-рішення
за участю представників сторін:
від позивача: Головатенко К.К. - представник, дов. від 12.03.07р.;
Гніденко М.Ю. - представник (бухгалтер), дов. від 12.03.07р.,
від відповідача: Лазарчук Р.О. - ст. держподатінспектор, пост. дов. № 3160/9/10-026 від 20.03.2007р.;
Позивач (ТОВ ВКФ "Фліппер" м.Херсон, код 21273417) звернувся з позовом, у якому просить суд визнати нечинним в зв'язку з невідповідністю вимогам податкового законодавства прийняте відповідачем (ДПІ у м. Херсоні, м. Херсон, код 21296163) податкове повідомлення-рішення від 20.11.2006р. № 0009012301/0, яким за порушення підприємством п.п.7.7.2, п.п.7.2.6 статті 7, п.11.5 статті 11 Закону України "Про податок на додану вартість" від 03.04.1997р. № 168/97-ВР (далі Закон № 168), встановлено завищення бюджетного відшкодування податку на додану вартість (ПДВ) на суму 823939 грн. за звітні податкові періоди - липень, серпень 2006р.
Просить також зобов'язати відповідача здійснити погашення податкових векселів за травень 2006р. на суму 55724 грн. 23 коп., за червень 2006р. на суму 830966 грн. 34 коп. згідно переліку, зазначеному у таблицях, викладених у позовній заяві.
Заявою від 02 квітня 2007р. позивач відповідно до статті 51 КАС України зменшив розмір позовних вимог в частині зобов'язання органа ДПС здійснити погашення векселів, після чого предметом позову є визнання нечинним податкового повідомлення-рішення № 0009012301/0.
Обґрунтовуючи підстави позовних вимог, позивач посилається на безпідставне зменшення суми бюджетного відшкодування на суму 823939 грн. у тому числі по звітних податкових періодах за липень 2006р. - 363953 грн., серпень 2006р. - 459 986 грн.
Зазначає, що підставою зменшення бюджетного відшкодування за липень 2006р. у сумі 363953 грн. стало:
- зменшення суми податкових зобов'язань у червні 2006р. на 6506 грн.;
- зменшення суми податкового кредиту у червні 2006р. на суму погашених податкових векселів, що дають право на збільшення податкового кредиту в поточному звітному періоді (р.12.2 декларації) у розмірі 193218 грн.;
- зменшення суми податкового кредиту у червні 2006р. на суму 177271 грн. 05 коп. без документального обґрунтування та посилання на обставини.
Натомість правомірність включення підприємством до складу податкового кредиту суми погашених податкових векселів відповідає положенням п.11.5 ст.11 Закону № 168 згідно з яким платники податку при імпорті товарів на митну територію України можуть за власним бажанням надавати органам митного контролю податковий вексель на суму податкового зобов'язання з ПДВ із строком погашення на тридцятий календарний день з дня його поставки органу митного контролю. При цьому, векселі із терміном сплати до закінчення строку подання декларації за звітний (податковий) період (так звані векселі "першої категорії") за самостійним рішенням платника податку можуть бути достроково погашені шляхом перерахування коштів до бюджету або шляхом заліку сум бюджетного відшкодування, підтвердженого податковим органом. Векселі з терміном сплати після закінчення строку подання декларації за звітний (податковий) період (так звані векселі "другої категорії") погашаються шляхом включення до складу податкових зобов'язань цієї звітної декларації та вважаються погашеними після розрахунків за декларацією.
Після погашення податкові векселі включаються до складу податкового кредиту: першої категорії - у звітному періоді, в якому відбулося погашення; другої категорії - у наступному після погашення звітному періоді.
Податкові векселі на суму 193218 грн. 15 коп., які надані органу митного контролю у травні 2006р., складаються із векселів першої категорії на суму 55724 грн. 23 коп. та векселів другої категорії на суму 137493 грн. 92 коп.
Векселі другої категорії погашені шляхом включення до складу зобов'язань звітної декларації з ПДВ за травень 2006р., після чого відповідач завірив підписом та печаткою факт погашення цих векселів.
З метою погашення векселів першої категорії, позивач звернувся до відповідача з листами від 01.06.2006р. та від 15.06.2006р. про зарахування належної суми бюджетного відшкодування в рахунок зобов'язань за векселями: 28.04.2006р. - 47 тис. грн.; 21.06.2006р. - 185600грн., всього 232600 грн., шляхом подання уточнюючих податкових зобов'язань з ПДВ до декларації за березень 2006р. Заявлення вказаних сум бюджетного відшкодування ПДВ визнане правомірним постановою господарського суду Херсонської області № 1/344-АП-06 від 31.11.2006р. та підтверджені актом виїзної планової перевірки № 3189/23-4/21273417 від 23.10.2006р., складеним контролюючим органом.
Отже, позивач виконав приписи абз. 3 п.19 "Порядку випуску, обігу та погашення векселів, які видаються на суму ПДВ при імпорті товарів на митну територію України", затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.1997р. № 1104, стосовно права на погашення зазначених податкових векселів заліком суми зобов'язань за векселем у зменшення суми бюджетного відшкодування.
Крім того, згідно даних облікової картки платника податку та листів контролюючого органу (відповідач у справі) усі векселі другої категорії за травень 2006р. були погашені, натомість при проведенні перевірки та складені акта цей факт органом ДПС заперечується.
Далі позивач зазначає, що підставою зменшення бюджетного відшкодування за серпень 2006р. на суму 459986 грн. стало зменшення податкового кредиту у липні 2006р. на суму 840237 грн., у тому числі на суму погашених податкових векселів, що дають право на збільшення податкового кредиту в поточному звітному періоді (р.12.1 декларації) у розмірі 840237 грн. та як зазначено у акті, зменшення суми податкового кредиту попереднього податкового періоду, фактично сплаченої отримувачем товарів у попередньому податковому періоді на 459986 грн.
Позивач вважає, що у повній відповідності з вимогами Закону № 168 включив до складу податкового кредиту за липень 2006р.:
- погашені векселі другої категорії за червень на суму 178280 грн. 34 коп. (включені до складу податкових зобов'язань у декларації за червень 2006р. по р.19.2 декларації);
- векселі першої категорії за червень 2006р., які погашені шляхом перерахування коштів на суму 27474 грн. 61 коп.;
- векселі першої категорії за липень 2006р., які погашені шляхом перерахування коштів у липні 2006р. на суму 9271 грн. 02 коп.;
- векселі першої категорії за червень 2006р., які погашені зарахуванням бюджетного відшкодування, на суму 830966 грн. 34 коп., всього 1045992 грн. 31 коп.
Відповідачем у акті перевірки визнані погашеними лише векселі на суму 205755грн. (векселі другої категорії за червень на суму 178280 грн. 34 коп. та векселі першої категорії за червень 2006р., які погашені шляхом перерахування коштів на суму 27474грн. 61 коп.
В подальшому органом ДПС були погашені також векселі першої категорії за липень на суму 9271 грн.
З метою погашення векселів І категорії за червень 2006р. у сумі 830966 грн. 34 коп. позивач звертався до відповідача з відповідними листами про зарахування належної позивачу суми бюджетного відшкодування у рахунок зобов'язань за векселями. Станом на дату погашення податкових векселів позивачем було заявлено наступні суми до відшкодування: 06.07.2006р. - 429936 грн., 13.07.2006р. - 188850 грн., 17.07.2006р. - 49405 грн., всього на суму 668191 грн. шляхом подання уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з ПДВ до декларації за березень 2006р., тобто, суму достатню для погашення зобов'язань за векселями.
У судовому засіданні підтримав позовні вимоги.
Відповідач позов не визнає, зазначає, що за наслідками проведених перевірок підприємства (акти № 3331/23-7/21273417 від 08.11.2006р., № 3189/23-4/21273417 від 23.10.2006р.) було встановлено, що контрагент позивача за угодами купівлі-продажу ПП "Компарі", м. Херсон, ІПН 333910921035 не підтверджує видачу позивачу податкових накладних на загальну суму ПДВ в розмірі 177271 грн. 05 коп. (у тому числі № 1/2 від 01.06.06р., № 3/1 від 03.06.06р., № 5/3 від 05.06.06р., № 13/1 від 13.06.06р., №16/1 від 16.06.06р., № 21/2 від 21.06.06р., № 26/2 від 26.06.06р.).
Відповідно до п.п.7.2.6 п.7.2 ст.7 Закону № 168 податкова накладна видається платником податку, який поставляє товари (послуги), на вимогу їх отримувача, та є підставою для нарахування податкового кредиту. Отже, в порушення п.п.7.2.6 п.7.2 ст.7 Закону, позивачем безпідставно включено до податкового кредиту ПДВ у сумі 177271грн. 05 коп.
Щодо податкової декларації з ПДВ за липень 2006р.
За наслідками перевірки не підтверджено правомірність визначення від'ємного значення різниці між сумою податкового зобов'язання та сумою податкового кредиту з ПДВ за червень 2006р. у сумі 363983 грн., а саме:
- за наслідками проведеної попередньої планової документальної перевірки (акт № 3189 від 23.10.2006р.) не підтверджено правомірність від'ємного значення різниці між податковими зобов'язаннями та кредитом за червень 2006р. у сумі 186712 грн.
Різниця між сумою податкових зобов'язань та кредиту з ПДВ за червень 2006р. виникла внаслідок встановлених перевіркою відхилень між показниками, зазначеними платником податку з даними перевірки: збільшення зобов'язання з ПДВ платником на суму 6506 грн. та збільшення дозволеного кредиту у сумі 370489 грн. (370489 - 6506 = 363983).
Зазначені відхилення мали місце внаслідок неправомірного включення позивачем зобов'язань за податковими векселями. Так, згідно з абз. 7 пункту 11.5 ст.11 Закону №168, якщо платник податку на дату поставки податкового векселя органу митного контролю має підтверджену податковим органом суму бюджетного відшкодування, яка дорівнює або більша ніж сума зобов'язання по такому векселю, платник податку має право включити суму зобов'язань по податковому векселю до складу податкових зобов'язань за звітний (податковий) період, в якому відбулася його поставка органу митного контролю. При цьому, податковий вексель вважається погашеним та платник податку має право на включення до складу податкового кредиту суми зобов'язань по податковому векселю у наступному звітному (податковому) періоді.
Відповідно до п.п.7.7.4 п.7.7 ст.7 Закону № 168 платник податку, який має право на одержання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення повної суми бюджетного відшкодування, подає відповідному податковому органу податкову декларацію та заяву про повернення такої повної суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації. Форма заяви про відшкодування та форма розрахунку суми бюджетного відшкодування визначаються за процедурою, встановленою центральним податковим органом.
Позивач до 20.07.2006р. не заявляв ПДВ до бюджетного відшкодування, що підтверджується податковими деклараціями, наданими контролюючому органу, отже, у підприємства не було підтвердженої податковим органом суми бюджетного відшкодування.
За цих обставин, податкові векселі, отримані в травні 2006р. на суму 193218 грн. вважаються не погашеними та позивач не має право на включення до складу податкового кредиту липня суми зобов'язань по податкових векселях у червні 2006р.
Згідно даних податкової декларації з ПДВ за липень 2006р. та додатку № 3 "Розрахунок суми бюджетного відшкодування" позивачем зазначено залишок від'ємного значення попереднього податкового періоду 1.003.064 грн., за даними перевірки 639081грн., відхилення складають (-) 363983 грн., сума податкового кредиту 1535680грн., за даними перевірки 1165191 грн., відхилення (-) 370489 грн.; кредит податкового кредиту попереднього періоду 990015 грн., за даними перевірки 812744 грн., відхилення (-) 177271 грн., до бюджетного відшкодування 990015 грн. за даними перевірки 626062 грн., відхилення (-) 363953 грн.
У податковій декларації за серпень 2006р. позивачем задекларовано кредит у сумі 1846194 грн., за даними перевірки 2551445 грн., відхилення 705251; по рядку 12.2 (погашені податкові векселі) позивачем задекларовано кредит у сумі 1045992 грн., за даними перевірки 205755 грн., відхилення (-) 840237 грн., усього позивачем задекларовано кредит у сумі 2892186 грн., за даними перевірки - 2051949 грн., відхилення (-) 840237 грн.
Відхилення щодо даних позивача та відповідача виникло в зв'язку з непідтвердженням контролюючим органом правомірності включення платником зобов'язань за податковими векселями.
Згідно даних декларації платника за липень 2006р. різниця між сумою податкового зобов'язання і податкового кредиту з ПДВ (код рядка 21) має від'ємне значення і складає 1642276 грн., за даними перевірки 802039 грн., відхилення (-) 840237 грн.
Щодо достовірності нарахування суми ПДВ, що підлягає відшкодуванню за серпень 2006р., то перевіркою встановлено, що згідно даних податкової декларації з ПДВ за серпень 2006р. та додатку 3 позивачем задекларовано до відшкодування 1093336 грн., за даними перевірки 633350 грн., відхилення (-) 459986 грн.
Таким чином, позивачем в порушення п.п.7.7.2 п.7.7 ст.7, п.11.5 ст.11 Закону № 168 завищено суму бюджетного відшкодування у липні 2006р. на (-) 363953 грн., у серпні 2006р. на (-) 459986 грн., що стало підставою для прийняття оспорюваного рішення.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд
Відповідно до положень Закону України №168 позивач є платником ПДВ і за результатами фінансово-господарської діяльності згідно з вимогами чинного законодавства подає органу ДПС за встановленою формою податкову звітність.
В процесі ведення статутної діяльності та згідно наданих до контролюючого органу податкових декларацій підприємству підлягало відшкодуванню з Державного бюджету:
- за липень 2006р. - 990015 грн.;
- за серпень 2007р. - 1093336 грн.
На підставі п.1 ч.1 ст.11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" від 04.12.90р. № 509 із змінами і доповненнями, уповноваженим представником органа державної податкової служби проведено виїзну позапланову перевірку з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування заявленого у зазначених звітних (податкових) періодах, про що було складено акт перевірки № 3331/23-7/21273417 від 08.11.06р., за висновками якого прийнято податкове повідомлення-рішення, яке оспорюється позивачем.
У описовій частині постанови зазначено доводи та обставини, на які сторони посилаються як на підстави своїх вимог і заперечень.
З'ясувавши обставини справи, дослідивши докази на їх підтвердження, суд визнав позов обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню з врахуванням наступного.
Як вбачається з акту перевірки, підставою для зменшення бюджетного відшкодування за липень 2006р. на суму 363953 грн. було зменшення органом ДПС податкового зобов'язання на суму 6506 грн. та зменшення суми податкового кредиту у червні 2006р. на суму погашених податкових векселів, виданих у травні 2006р., що дають право на збільшення податкового кредиту в поточному звітному періоді (код рядка 12.2 декларації) на суму ПДВ - 193218 грн., а також зменшення податкового кредиту на суму ПДВ 177271,05 грн. по операціях з ПП "Компарі", код 33391095 внаслідок інформації про непідтвердження видачі останнім податкових накладних.
Перевіркою встановлено, що залишок від'ємного значення попереднього податкового періоду за даними декларації складає 1003064 грн.; сума податкового кредиту попереднього податкового періоду (рядок 17) складає 1535680 грн., сума податкового кредиту попереднього податкового періоду фактично сплачена отримувачем товарів (послуг) у попередньому податковому періоді постачальниками таких товарів (послуг), складає 990015 грн.
За наслідками попередньої планової документальної перевірки, оформленої актом від 23.10.2006р. № 3189 встановлено завищення від'ємного значення різниці між зобов'язаннями та кредитом у червні 2006р. на суму 186712 грн. та не підтверджено правомірність визначення кредиту у червні на суму 177271 грн. Отже, внаслідок проведеної перевірки встановлено, що від'ємне значення ПДВ складає 626062 грн. замість заявленого 990045 (990045 - 177271 - 186712), встановлено відхилення (-) 363983.
В зв'язку з незаявленням підприємством від'ємного значення ПДВ до бюджетного відшкодування та ненаданням розрахунку суми бюджетного відшкодування, податкові векселі, отримані в травні 2006р. на суму 193218 грн., вважаються не погашеними та підприємство не має право на включення до складу податкового кредиту суми зобов'язань по податкових векселях у червні 2006р.
Порядок вексельного оформлення податкового зобов'язання з ПДВ при митному оформленні імпортованого на митну територію України товару врегульовано положеннями п.11.5 статті 11 Закону № 168, а випуск, обіг та погашення податкових векселів - затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.1997р. №1104 Порядком випуску, обігу та погашення векселів, які видаються на суму ПДВ при імпорті товарів на митну територію України із змінами і доповненнями (далі Порядок).
Відповідно до п.11.5 ст.11 Закону № 168 платник податку при імпорті товарів на митну територію України та при умові оформлення митної декларації можуть за власним бажанням надавати органам митного контролю податковий вексель на суму податкового зобов'язання, один примірник якого залишається в органі митного контролю, другий надсилається органам митного контролю на адресу органу державної податкової служби за місцем реєстрації платника податку, а третій надається платнику податку; сума, зазначена у податковому векселі, включається до суми податкових зобов'язань платника податку у податковому періоді, на який припадає тридцятий календарний день з дня поставки такого податкового векселя органу митного контролю.
При цьому податковий вексель вважається погашеним, а сума податку, визначеного у векселі, окремо до бюджету не сплачується та враховується у розрахунках податкових зобов'язань за результатами податкового періоду, в якому податковий вексель погашено; у наступному звітному (податковому) періоді сума, що була зазначена в податковому векселі, включається до складу податкового кредиту платника податку; платник податку може за самостійним рішенням достроково погасити вексель шляхом перерахування коштів до бюджету або шляхом заліку суми бюджетного відшкодування, підтвердженого податковим органом.
З фактичних матеріалів справи встановлено, що податкові векселі, які було надано органу митного контролю у травні 2006р. на суму 193218 грн. 15 коп. складаються із векселів на суму 55724 грн. 23 коп., які за самостійним рішенням платника податку достроково погашені шляхом перерахування коштів до бюджету або шляхом заліку сум бюджетного відшкодування, підтвердженого податковим органом (векселя №№81352327128131 від 06.05.06р./ погашено 04.06.06р./, 81352327128132 від 11.05.06р. (09.06.06р.), 81352327128134 від 12.05.06р. (10.06.06р.), 81352327128269 від 22.05.06р. (20.06.06р.) та векселів на суму 137493 грн. 92 коп. з терміном сплати після закінчення строку подання декларації за звітний (податковий) період, які погашаються шляхом включення до складу податкових зобов'язань цієї звітної декларації та вважаються погашеними після розрахунків за декларацією (а.с.41-62). Кожний з 22 податкових векселів містить відмітку органу ДПС про погашення векселя за рахунок включення до складу податкових зобов'язань декларації з ПДВ за травень 2006р.
Отже, в зв'язку з включенням векселів на суму 137493,92 грн. до податкових зобов'язань у травні та їх погашенням, позивач у повній відповідності з вимогами чинного законодавства включив цю суму до податкового кредиту наступного (червень) після погашення звітного періоду.
Щодо векселів на суму 55724 грн. 23 коп., які достроково погашено за самостійним рішенням платника шляхом заліку сум бюджетного відшкодування, підтвердженого податковим органом.
З наданих у справу доказів встановлено, що позивач скеровував відповідачу листи з копіями векселів (а.с.34-39) про зарахування належної позивачу суми бюджетного відшкодування в рахунок зобов'язань за векселями.
Згідно наданих у справу даних облікових карток позивача за період з 01.01.2006р. по 28.04.2006р., з 01.01.2006р. по 31.05.2006р. у підприємства рахувалась переплата ПДВ у сумі 47000 грн., станом на 30.06.2006р. - 247023 грн.
Підприємство надало уточнюючі розрахунки встановленої форми до декларації за березень 2006р. на суму 232600 грн., у квітні 2006р. на суму 47000 грн., а у червні 2006р. на суму 185600 грн., помилково зазначивши ці суми замість рядка 8.5 (збільшення суми, що підлягає зарахуванню до складу податкового кредиту наступного податкового кредиту) до рядку 8.2 (зменшення суми, яка підлягала сплаті до бюджету).
Постановою господарського суду Херсонської області від 31.11.2006р. у справі №1/344-АП-06, залишеною без змін ухвалою Запорізького апеляційного господарського суду від 13.03.2007р. підтверджено правомірність заявленого бюджетного відшкодування у зменшення податкових зобов'язань наступних податкових періодів згідно уточнюючих розрахунків у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок, поданих у квітні та червні 2006р., відповідно на суми 47 тис. та 185600 грн. у звітному (податковому) періоді березень 2007р.
Крім того згідно витягу з облікової картки платника податку, наданої контролюючим органом у підприємства зафіксовано переплату ПДВ у квітні 2006р. 47 тис. грн., у червні 247023 грн.
Таким чином, податкові векселі першої категорії на суму 55724,23 грн. погашено шляхом заліку суми бюджетного відшкодування.
Суд не враховує доводи перевіряючих щодо безпідставного нарахування податкового кредиту на суму 177271,05 грн. по господарських операціях ПП "Компарі" в зв'язку з непідтвердженням факту їх отримання.
Так, з акту перевірки неможливо встановити яким чином не підтверджено факт отрмання позивачем податкових накладних у контрагента ПП "Компарі" - шляхом проведення зустрічної перевірки, направлення запиту або будь-який інший спосіб. Відсутні також посилання на те, яка саме інформація отримана від ПП "Компарі".
Суд зауважує на той факт, що додатки № 5 та № 6 про направлення запиту по основних постачальниках не містять відомостей щодо ПП "Компарі".
Навпаки з додатку № 4 до акту перевірки встановлено проведення підприємством розрахунку за будівельні матеріали.
Крім того, ТОВ ВКФ "Фліппер" подано податкові накладні № 1/2 від 01.06.06р. ПДВ 8205 грн.; № 3/1 від 03.06.06р. ПДВ 9906,72 грн.; № 5/3 від 05.06.06р. ПДВ 31778,57 грн.; № 13/1 від 13.06.06р. ПДВ 29831,82 грн.; № 16/1 від 16.06.06р. ПДВ 32669,47 грн.; №21/2 від 21.06.06р. ПДВ 32223,97 грн.; № 26/2 від 26.06.06р. ПДВ 32655,5 грн.; всього 177271,05 грн., які повністю співпадають з податковими накладними та зазначеними в них сумами ПДВ, наведених контролюючим органом у додатку № 4 до акту перевірки, у якому надано перелік фактично сплачених сум до бюджету.
За наслідками перевірки контролюючим органом встановлено завищення, заявленої суми бюджетного відшкодування на суму 459986 грн. у серпні 2006р.
Згідно даних декларації за серпень 2006р. різниця між сумою податкового зобов'язання і податкового кредиту мала від'ємне значення і складала 1127845 грн., за даними перевірки - 212522, відхилення складає (-) 915323; залишок від'ємного значення попереднього податкового періоду за вирахуванням суми податку, яка підлягає сплаті до бюджету за підсумками поточного звітного періоду 1655325 грн., за даними перевірки відхилення - 815058 грн., відхилення (-) 840267 грн., сума податкового кредиту попереднього податкового періоду - 2892186 грн., за даними перевірки 2051949 грн., відхилення (-) 840237 грн.; сума податкового кредиту попереднього податкового періоду, фактично сплачена отримувачем товарів у попередньому податковому періоді - 1093336, за даними перевірки - 633350 грн., відхилення (-) 459986 грн.
Отже, підставою для зменшення у серпні 2006р. бюджетного відшкодування на суму 459986 грн. стало зменшення податкового кредиту у липні 2006р. на суму 840237грн., та зменшення суми податкового кредиту попереднього податкового періоду, фактично сплаченої отримувачем товарів у попередньому податковому періоді на суму 459986 грн.
Перевіряючими було визнано погашеними у липні 2006р. податкові векселі, видані у червні на суму 205754 грн., податкові векселі на суму 830966 грн. 34 коп. видані у червні з строком погашення у липні 2006р. виключено із від'ємного значення та податкового кредиту попереднього звітного періоду в зв'язку з неправомірним включенням та їх непогашенням бюджетним відшкодуванням.
Натомість з фактичних матеріалів справи встановлено, що підприємством у квітні, червні, липні було подано уточнюючі розрахунки податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок (далі уточнюючий розрахунок) за звітний період березень 2006р., згідно з якими було збільшено суми, що підлягали зарахуванню до складу податкового кредиту наступного звітного періоду відповідно: 28.04.06р. на суму 47000 грн.; 21.06.2006р. - на суму 185600грн., 06.07. на 429936 грн. та від 17.07.06р. на 49405 грн. та збільшило суми бюджетного відшкодування.
Постановою господарського суду Херсонської області від 30.11.2006р. № 1/344-АП-06, залишено без змін ухвалою Запорізького апеляційного господарського суду від 13.03.2007р. підтверджено правомірність поданих уточнюючих розрахунків, в зв'язку з чим заявленого бюджетного відшкодування було достатньо для погашення векселів на суму 830966,34 грн.
Таким чином, заявлених до відшкодування сум у зменшення податкових зобов'язань достатньо було для погашення виданих векселів у кількості 45 шт. на загальну суму 830966 грн. 34 коп. за рахунок включення до складу податкових зобов'язань за липень 2006р. і відповідно у збільшення податкового кредиту серпня 2006р.
Доводи відповідача спростовуються фактичними матеріалами справи і вищенаведеними обставинами.
У судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частину постанови та повідомлено про дату, час і місце складення її повного тексту 20 квітня 2007р. о 15 год. 00 хв., каб. №324, м. Херсон, вул. Горького, 18.
Позивачу присуджується з Державного бюджету 3 грн. 40 коп. судового збору.
Керуючись ст.ст. 94, 98, 158, 160-163, 167, п.6 Прикінцевих та перехідних положень КАС України, суд
постановив:
1. Позов задовольнити.
Визнати нечинним в зв'язку з невідповідністю вимогам законодавства прийняте Державною податковою інспекцією у м. Херсоні (м. Херсон, код 24104230) податкове повідомлення-рішення від 20.11.2006р. № 0009012301/0 про завищення товариству з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційній фірмі "Фліппер", код ЄДРПОУ 21273417, бюджетного відшкодування на суму 823939 грн.
2. Присудити товариству з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційній фірмі "Фліппер", м.Херсон, вул.Тельмана, 3, р/р 26005009277 в ХФ КБ "Західінкомбанк", МФО 352327, код ЄДРПОУ 21273417 з Державного бюджету 3 грн. 40 коп. судового збору.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Н.О. Задорожна
Повний текст постанови
складено 20.04.2007р.