Рішення від 01.07.2016 по справі 908/826/16

номер провадження справи 34/24/16

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01.07.2016 Справа № 908/826/16

Господарський суд Запорізької області у складі судді Науменка А.О., при секретареві Курочкіній О.О.

Представники сторін в судове засідання не з'явились.

Розглянув в судовому засіданні матеріали справи № 908/826/16,

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю “ТЕХЕНЕРГОХІМ” (69034, м. Запоріжжя, вул. Ульянова, 54; поштова адреса: 69034, м. Запоріжжя, вул. Цимлянська, 29);

до відповідача-1: Управління державної казначейської служби України у Заводському районі м. Запоріжжя (69067, м. Запоріжжя, вул. Радіаторна, 40);

до відповідача-2: Управління Пенсійного фонду України в Заводському районі м. Запоріжжя (69067, м. Запоріжжя, вул. Союзна, 32);

про стягнення суми.

Сутність спору:

29.03.2016 р. до господарського суду Запорізької області надійшла позовна заява від Товариства з обмеженою відповідальністю “ТЕХЕНЕРГОХІМ” до Управління державної казначейської служби України у Заводському районі м. Запоріжжя про стягнення з останнього 11866,11 грн. матеріальної шкоди, завданої протиправною бездіяльністю Управління Пенсійного фонду України в Заводському районі м. Запоріжжя.

Ухвалою господарського суду Запорізької області від 31.03.2016 р. позовна заява прийнята до розгляду, порушено провадження у справі № 908/826/16, присвоєно номер провадження 34/24/16, справу до розгляду в засіданні господарського суду призначено на 18.04.2016 р.

Ухвалою господарського суду Запорізької області від 18.04.2016 р. на підставі ст. 77 ГПК України розгляд справи відкладено на 04.05.16 р.

Ухвалою господарського суду Запорізької області від 04.05.2016 р. на підставі ст. 24 ГПК України залучено до участі у справі відповідача 2, розгляд справи № 908/826/16 розпочато заново, призначено чергове засідання на 23.05.2016 р., в якому оголошено перерву до 13.06.16 р.

Ухвалою господарського суду Запорізької області від 13.06.2016 р. на підставі ст. 77 ГПК України розгляд справи відкладено на 01.07.16 р.

Позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю “ТЕХЕНЕРГОХІМ” мотивовані тим, що на думку позивача внаслідок протиправної бездіяльності Управління Пенсійного фонду України в Заводському районі м. Запоріжжя, позивачу нараховано штраф у розмірі 9815,56 грн. та пеню у розмірі 2050,65 грн. Постановою Запорізького окружного адміністративного суду у справі № 2а-0870/9030/11 від 13.12.2011 р., залишеною без змін ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 07.11.2013 р. у задоволені позову відмовлено, але встановлено певні обставини щодо протиправної бездіяльності управління Пенсійного фонду України Заводському районі м. Запоріжжя. Позивач зазначає, що листом від 15.03.2011 року № 1/15 ТОВ «Техенергохім» повідомило управління Пенсійного фонду України в Заводському районі м. Запоріжжя про помилкове перерахування коштів в сумі 98155 грн. 57 коп. з призначенням платежу по сплаті єдиного внеску за січень 2011 року на його рахунки. Зазначеним листом ТОВ «Техенергохім» прохало зазначені суми перерахувати на рахунки управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Запоріжжя. Кошти по сплаті єдиного внеску за січень 2011 року в розмірі 98155 грн. 57 коп. на рахунки управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Запоріжжя надійшли 21.03.2011 року. Перелічені вище обставини, встановлені у справі № 2а-0870/9030/11 і не підлягають повторному доказуванню. А вони свідчать про наступне: 15.03.2011 року позивач повідомив управління Пенсійного фонду України в Заводському районі м. Запоріжжя про помилкове перерахування коштів; помилково сплачені суми єдиного внеску на неналежний рахунок органу Пенсійного фонду перераховуються шляхом оформлення органом Пенсійного фонду розрахункового документа про перерахування коштів на відповідний рахунок органу Пенсійного фонду за заявою платника не пізніше наступного робочого дня з дня надходження такої заяви; кошти по сплаті єдиного внеску на рахунки управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Запоріжжя надійшли 21.03.2011 року. Отже внаслідок несвоєчасного перерахування управлінням Пенсійного фонду України в Заводському районі м. Запоріжжя, сплаченої на неналежний рахунок суми єдиного внеску, позивачу нараховано пеню за дні такого прострочення. Причинний зв'язок між протиправною поведінкою управління Пенсійного фонду України в Заводському районі м. Запоріжжя і шкодою завданою позивачу у формі застосованого штрафу і нарахованої пені обумовлений тим, що оскільки б у випадку повернення безпідставно одержаних грошей позивач перерахував би їх належній особі і позбувся застосовуванню штрафу і нарахуванню пені. У випадку своєчасної перерахування відповідачем, за зверненням позивача, сплаченої на неналежний рахунок суми єдиного внеску, позивачу не було б нараховано пеню за дні такого прострочення.

Представник позивача в судовому засіданні підтримував свої позовні вимоги, просив суд позов задовольнити у повному обсязі.

Управлінням державної казначейської служби України у Заводському районі м. Запоріжжя, відповідачем 1 по справі, через Відділ документального забезпечення господарського суду 08.04.16 р., на підставі ст. 24 ГПК України подано клопотання про заміну сторони, відповідно до якого відповідач просить суд здійснити заміну відповідача - Управління державної казначейської служби України у Заводському районі м. Запоріжжя на Державну казначейську службу України, в зв'язку з тим, що до повноважень Управління державної казначейської служби України у Заводському районі м. Запоріжжя не входить відшкодування матеріальної шкоди, завданої протиправною бездіяльністю органу державної влади, оскільки у територіальних органах Державної казначейської служби України рахунки щодо відшкодування шкоди не відкриваються та відповідно видатки на зазначені вище цілі не передбачено. В обґрунтування зазначеного вище клопотання, відповідач зазначає, що згідно з положеннями Бюджетного кодексу України при виконанні державного бюджету і місцевих бюджетів застосовується казначейське обслуговування бюджетних коштів. Відповідач вказує на те, що Державна казначейська служба України забезпечує казначейське обслуговування бюджетних коштів на основі ведення єдиного казначейського рахунку. Казначейське обслуговування бюджетних коштів передбачає розрахунково-касове обслуговування розпорядників і одержувачів бюджетних коштів, контроль за здійсненням бюджетних повноважень при зарахуванні надходжень бюджету, взятті бюджетних зобов'язань розпорядниками бюджетних коштів та здійсненні платежів за цими зобов'язаннями, ведення бухгалтерського обліку і складання звітності про виконання бюджетів, здійснення інших операцій з бюджетними коштами.

Відповідно до п. 35 Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 845 від 03.08.2011 р., визначено, що казначейство здійснює безспірне списання коштів державного бюджету для відшкодування (компенсації), зокрема, шкоди, заподіяної фізичним та юридичним особам внаслідок незаконно прийнятих рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, їх посадових чи службових осіб під час здійснення ними своїх повноважень.

Згідно з п. 36 Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 845 від 03.08.2011 р., передбачено, що у разі здійснення безспірного списання коштів державного бюджету згідно з пунктом 35 цього Порядку стягувачі подають документи, зазначені у пункті 6 цього Порядку, до органу Казначейства за місцезнаходженням органу державної влади, внаслідок незаконно прийнятих рішень, дій чи бездіяльності якого заподіяно шкоду.

Таким чином, з вищевикладеного вбачається, що з метою виконання рішення суду стягувач повинен звернутися до органу Казначейства за місцезнаходженням органу державної влади, внаслідок незаконно прийнятих рішень, дій чи бездіяльності якого заподіяно шкоду.

З огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку про відмову в задоволенні клопотання відповідача про заміну відповідача - Управління державної казначейської служби України у Заводському районі м. Запоріжжя на Державну казначейську службу України, що відображено в ухвалі суду від 04.05.16 р.

Також клопотанням від 15.04.16р. відповідач 1 просив розглунити справу без його участі.

Управління Пенсійного фонду України в Заводському районі м. Запоріжжя, відповідач 2 по справі, проти позову заперечує та по суті справи зазначає наступне. За даними оборотно-сальдових відомостей за аналітичними рахунками (додаток 4 до Положення про рух коштів єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування) від ТОВ »Техенергохім» надходили кошти, а саме: 25.01.2011 року в сумі 35600 грн. призначення платежу нарах. єдиного внеску 38,57% за січень 2011 року; 15.02.2011 року в сумі 62555,57 грн. призначення платежу нарах, єдиного внеску 38,57% за січень 2011 року; 24.02.2011 року в сумі 35600 грн. призначення платежу нарах, єдиного внеску 38,57% за лютий 2011 року. ТОВ »Техенергохім» знаходиться на обліку як платник єдиного внеску в управлінні Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Запоріжжя. З 01.01.2011 року вступив в силу Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» та діяв Порядок зарахування в рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування або повернення помилково сплачених коштів від 27.09.2010 р. № 21-1, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 20.10.2010 р. № 955/18250 далі Порядок. Згідно Порядку повернення коштів здійснюється на підставі заяви платника, орган Пенсійного фонду, одержавши від платника заяву, у строк не більше трьох робочих днів проводить перевірку викладених у ній даних та протягом двох робочих днів повертає помилково сплачені кошти. Лист від ТОВ »Техенергохім» до управління в Заводському районі м. Запоріжжя надійшов 16.03.2011 року про помилкове перерахування коштів у сумі 98155 грн.57 коп., а 21.03.2011 року управлінням були повернуті кошти (19.03.2011- субота, 20.03.2011 - неділя) - кінцевий термін повернення був до 22.03.2011 року. Таким чином, Управління Пенсійного фонду Заводського району м. Запоріжжя не порушувало строки перерахування помилково сплачених коштів підприємством ТОВ »Техенергохім». Просить суд в задоволені позову відмовити.

Представник відповідача 2 в попередніх судових засіданнях заперечила проти задоволення позовних вимог.

За клопотанням представників сторін, розгляд справи здійснювався без застосування засобів фіксації судового процесу.

У відповідності до ст. 85 ГПК України в судовому засіданні було оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Розглянувши матеріали справи та вислухавши пояснення представників сторін, суд

ВСТАНОВИВ:

Рішенням про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперарахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску № 137 від 06.05.2011 року Управлінням Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Запоріжжя на підставі пункту 2 частини 11 статті 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" за несплату (неперахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування вирішив(ла) застосовано до ТОВ «Техенергохім» штраф у розмірі: 9815,56 грн, та нарахувано пеню у розмірі: 2050,65 грн. за період: з 21.02.2011 року до 21.03.2011 року.

Постановою Запорізького окружного адміністративного суду від 13.12.11 р. у справі № 2а-0870/9030/11 в задоволенні позову ТОВ «Техенергохім» до Управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Запоріжжя про скасування вказаного вище рішення відмовлено. Постанова Запорізького окружного адміністративного суду від 13.12.11 р. у справі № 2а-0870/9030/11 набрала законної сили згідно ухвали Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 07.11.13 р. та ухвали Вищого адміністративного суду України від 12.02.14 р.

Проаналізувавши фактичні обставини справи, оцінивши представлені докази, заслухавши представників сторін, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню виходячи з наступного.

Статтями 1173-1174 ЦК України передбачено, що шкода, завдана фізичній або юридичній особі незаконними рішеннями, дією чи бездіяльністю органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування при здійсненні ними своїх повноважень, відшкодовується державою, Автономною Республікою Крим або органом місцевого самоврядування незалежно від вини цих органів. Шкода, завдана фізичній або юридичній особі незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю посадової або службової особи органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування при здійсненні нею своїх повноважень, відшкодовується державою, Автономною Республікою Крим або органом місцевого самоврядування незалежно від вини цієї особи.

У деліктних правовідносинах саме на позивача покладається обов'язок довести наявність шкоди, протиправність (незаконність) поведінки заподіювача шкоди та причинний зв'язок такої поведінки із заподіяною шкодою.

В спірних правовідносинах наявність шкоди підтверджується Рішенням про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперарахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску № 137 від 06.05.2011 року у розмірі: 9815,56 грн, штрафу та 2050,65 грн. пені за період: з 21.02.2011 року до 21.03.2011 року.

Стосовно протиправності поведінки відповідальної особи слід зазначити наступне.

Відповідно до ч. 3 ст. 35 ГПК України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній, що набрало законної сили, крім встановлених рішенням третейського суду, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці факти.

Постановою Запорізького окружного адміністративного суду від 13.12.11 р. у справі № 2а-0870/9030/11 встановлено наступні обставини. Згідно картки особового рахунку, судом встановлено, що товариством з обмеженою відповідальністю «Техенергохім» до управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Запоріжжя з 01.01.2011 року надавались звіти щодо нарахування єдиного внеску (Таблиця 1 (Додаток 4)), а до 01.01.2011 року надавалися Додатки 23 з визначеною підприємством позивача сумою страхових внесків. Також проводилися відповідні розрахунки з погашення нарахованих внесків. 21.02.2011 року підприємством позивача до управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Запоріжжя було надано звіт про суми нарахованої заробітної плати застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за січень 2011 року з самостійно визначеною позивачем в Графі 8 Таблиці 1 Додатку 4 сумою єдиного внеску, що підлягає сплаті в розмірі 98155 грн. 57 коп. (строк сплати 21.02.2011 року). Згідно наданих позивачем в матеріали справи банківських виписок за 25.01.2011 року та 15.02.2011 року судом встановлено, що товариством з обмеженою відповідальністю «Техенергохім» заборгованость була сплачена частково, 25.01.2011 року - 35600 грн.00 коп. та 15.02.2011 року - 62555 грн. 57 коп., на рахунки управління Пенсійного фонду України в Заводському районі м. Запоріжжя. Листом від 15.03.2011 року № 1/15 товариство з обмеженою відповідальністю «Техенергохім» повідомило управління Пенсійного фонду України в Заводському районі м. Запоріжжя про помилкове перерахування коштів в сумі 98155 грн. 57 коп. з призначенням платежу по сплаті єдиного внеску за січень 2011 року на його рахунки. Зазначеним листом товариство з обмеженою відповідальністю «Техенергохім» прохало зазначені суми перерахувати на рахунки управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Запоріжжя. Кошти по сплаті єдиного внеску за січень 2011 року в розмірі 98155 грн. 57 коп. на рахунки управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Запоріжжя надійшли 21.03.2011 року, згідно даних картки особового рахунку платника товариства з обмеженою відповідальністю «Техенергохім», тобто з порушенням встановлених законодавством строків. Матеріалами справи встановлено, що позивач знаходився на обліку саме в управлінні Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Запоріжжя, так як, по-перше, звітність з самостійно визначеними сумами внесків, надавалася відповідачу, по-друге, сплата по внескам проводилася на рахунки відповідача, по-третє, позивачем не надано доказів на підтвердження зняття його з обліку в управлінні Пенсійного фонду в Ленінському районі м. Запоріжжя. Також на підтвердження знаходження підприємства позивача на обліку саме в управлінні Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Запоріжжя відповідачем надано акт планової перевірки підприємства позивача № 86 від 05.11.2010 року.

Згідно з частинами 5 та 7 статті 9 Закону сплата єдиного внеску здійснюється виключно у національній валюті шляхом внесення відповідних сум єдиного внеску на рахунки територіальних органів Пенсійного фонду, відкриті в органах Державного казначейства України для його зарахування. Єдиний внесок сплачується шляхом перерахування платником безготівкових коштів з його банківського рахунка.

Платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20-го числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Базовим звітним періодом є календарний місяць (частина 8 статті 9 Закону). Згідно ч. 3 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів. Відповідно до пункту 2 частини 11 статті 25 Закону за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум. Згідно з частинами 10 та 13 статті 25 Закону на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу. Нарахування пені, передбаченої цим Законом, починається з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку внесення відповідного платежу, до дня його фактичної сплати (перерахування) включно. Відповідно до пункту 1 частини 10 статті 9 Закону у разі перерахування сум єдиного внеску з рахунка платника на відповідні рахунки Пенсійного фонду днем сплати єдиного внеску вважається день списання банком або Державним казначейством України суми платежу з рахунка платника незалежно від часу її зарахування на рахунок Пенсійного фонду.

Механізм перерахування на належний рахунок коштів визначений Порядком зарахування в рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування або повернення помилково сплачених коштів, який затверджено постановою правління Пенсійного фонду України від 27.09.2010 р. N 21-1 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 20 жовтня 2010 р. за N 955/18250.

Згідно пункту 9 Порядку помилково сплачені суми єдиного внеску та/або фінансових санкцій на неналежний рахунок органу Пенсійного фонду, перераховуються шляхом оформлення органом Пенсійного фонду розрахункового документа про перерахування коштів на відповідний рахунок органу Пенсійного фонду за заявою платника не пізніше наступного робочого дня з дня надходження такої заяви.

Враховуючи вищезазначене, у разі сплати сум єдиного внеску на неналежні рахунки застосування фінансових санкцій є правомірним. Вказана позиція Пенсійного фонду висвітлена в листі Пенсійного фонду від 06.09.2011 № 18726/03-2 "Щодо застосування фінансових санкцій у разі сплати ЄСВ на неналежний рахунок".

Процедуру нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування страхувальниками, визначеними Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", нарахування і сплати фінансових санкцій органами Пенсійного фонду України, стягнення заборгованості зі сплати страхових коштів закріплено в затвердження Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 27.09.2010 № 21-5.

Згідно п.п. 4.3.6 п. 4.3 Інструкції нараховані за відповідний базовий звітний період суми єдиного внеску сплачуються платниками не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом, незалежно від виплати заробітної плати та інших видів виплат, на суми яких нараховується єдиний внесок.

У разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків платники єдиного внеску зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею.

Згідно до п. 7.1. Інструкції за порушення норм законодавства про єдиний внесок на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до платників, на яких згідно з Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» покладено обов'язок нараховувати, обчислювати та сплачувати єдиний внесок, застосовуються фінансові санкції (штрафи та пеня) відповідно до Закону.

Відповідно до п.п. 7.2.2. п. 7.2. Інструкції за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум. При цьому складається рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за формою згідно з додатком 10.

На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу(ч. 10 ст. 25 Закону).

Нарахування пені, передбаченої Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», починається з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку внесення відповідного платежу, до дня його фактичної сплати (перерахування) включно.

Судом в даній справі встановлено, що лист від ТОВ »Техенергохім» до Управління Пенсійного фонду України в Заводському районі міста Запоріжжя надійшов 16.03.2011 року, що підтверджується вхідним штампом відповідача 2 № 1527/06-11.

Виходячи зі спеціальної норми саме п. 9 Порядку зарахування в рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування або повернення помилково сплачених коштів, який був чинним на момент виникнення спірних правовідносин, відповідач 2 мав перерахувати отримані помилково на неналежний рахунок органу Пенсійного фонду кошти на відповідний рахунок органу Пенсійного фонду не пізніше 17.03.2011 року.

Тобто, відповідачем 2 допущено протиправну бездіяльність щодо перерахування помилково отриманих коштів в період: з 18.03.11 р. по 20.03.11 р.

Факт протиправної бездіяльності відповідача 2 за період: з 21.02.2011 року по 17.03.2011 р. відсутній, оскільки відповідач в цей період не був повідомлений про перерахування коштів на неналежний рахунок органу Пенсійного фонду.

Відповідно, стверджувати про завдання шкоди позивачеві в цей період не можна.

Право на застосування штрафу у Пенсійного фонду виникло 21.02.11 р. Пеню нараховано також з 21.02.11 р. Отже позовні вимоги про стягнення шкоди в сумі штрафу (9815,56 грн.) та пені за період: з 21.02.2011 р. по 17.03.2011 р. задоволенню не підлягає.

Стягненню з відповідача 2 підлягає сума шкоди в частині пені за період: з 18.02.11 р. по 20.03.11 р. (3 дні) на суму 219,17 грн.

Причинний зв'язок між протиправною поведінкою Управління Пенсійного фонду України в Заводському районі м. Запоріжжя і шкодою завданою позивачу у формі нарахованої пені обумовлений тим, що у випадку своєчасного перерахування відповідачем за зверненням позивача на неналежний рахунок Пенсійного фонду суми єдиного внеску, позивачу не було б нараховано пеню за дні такого прострочення.

Таким чином, позов підлягає частковому задоволенню відносно відповідача 2 на суму 219,17 грн.

Відносно відповідача 1 в задоволенні позову слід відмовити, оскільки Управління державної казначейської служби України у Заводському районі м. Запоріжжя не є органом державної влади, внаслідок бездіяльності якого була завдана шкода позивачеві в розумінні ст. 1173 ЦК України, а згідно з п. 36 Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевих бюджетів або боржників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 845 від 03.08.2011 р., є органом, до якого звертаються стягувачі у разі здійснення безспірного списання коштів державного бюджету згідно з пунктом 35 цього Порядку за місцезнаходженням органу державної влади, внаслідок незаконно прийнятих рішень, дій чи бездіяльності якого заподіяно шкоду.

Згідно п. 13. ч. 2 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 р. № 3674-VI судовий збір не справляється за подання: позовної заяви про відшкодування шкоди, заподіяної особі незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їх посадовою або службовою особою, а так само незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування, прокуратури або суду.

Керуючись ст. ст. 44, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити частково відносно Управління Пенсійного фонду України в Заводському районі м. Запоріжжя.

Стягнути з Управління Пенсійного фонду України в Заводському районі м. Запоріжжя (69067, м. Запоріжжя, вул. Союзна, 32, ідентифікаційний код юридичної особи: 20508427) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю “ТЕХЕНЕРГОХІМ” (69034, м. Запоріжжя, вул. Ульянова, 54; ідентифікаційний код юридичної особи: 22161169) 219 (двісті дев'ятнадцять) грн. 17 коп. шкоди.

В іншій частині позову відносно Управління Пенсійного фонду України в Заводському районі м. Запоріжжя відмовити.

В задоволенні позову відносно Управління державної казначейської служби України у Заводському районі м. Запоріжжя відмовити.

Згідно ст. 85 ГПК України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Повне рішення складено 05.07.2016 р.

Суддя А.О. Науменко