Ухвала від 01.07.2016 по справі 813/6082/15

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА

01 липня 2016 року м. Київ К/800/17245/16

Суддя-доповідач Вищого адміністративного суду України Стрелець Т.Г., перевіривши матеріали касаційної скарги ОСОБА_2

на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 12 лютого 2016 року

та постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 31 травня 2016 року

у справі №813/6082/15

за позовом ОСОБА_2

до Державної архітектурно-будівельної інспекції України

про визнання незаконними і скасування постанов про накладення штрафів, -

ВСТАНОВИВ:

За приписами частини другої статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України у касаційній скарзі зазначаються, зокрема, ім'я (найменування), поштова адреса особи, яка подає касаційну скаргу, та осіб, які беруть участь у справі, а також їх номери засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є.

Відповідно до частини п'ятої статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України, до касаційної скарги додаються документ про сплату судового збору, а також копії касаційної скарги відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі, та копії оскаржуваних рішень судів першої та апеляційної інстанцій.

У порушення наведених вимог, у касаційній скарзі не зазначено відповідача - Державну архітектурно-будівельну інспекцію України.

Крім того, до касаційної скарги додано документ про сплату судового збору у розмірі меншому ніж встановлено законом.

Відповідно до статті 4 Закону України «Про судовий збір» № 3674-VI від 08 липня 2011 року, у редакції з 01.09.2015, за подання касаційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до касаційної скарги на рішення суду ставка судового збору становить 120 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.

Сума судового збору, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, становила 936,14 грн.

Таки чином, належний розмір сплати судового збору за подання цієї касаційної скарги становить 1123,36 грн.

Отже, скаржнику необхідно доплатити судовий збір у розмірі 93,60 грн.

Вказані обставини свідчать, що касаційна скарга не відповідає вимогам частин другої та п'ятої статті 213 Кодексу адміністративного судочинство України.

Частиною третьою статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що до касаційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 213 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.

Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Виходячи з наведеного, суддя-доповідач вважає, що касаційну скаргу слід залишити без руху та надати скаржнику строк для усунення встановлених недоліків - шляхом надання виправленої касаційної скарги із зазначенням відповідача - Державної архітектурно-будівельної інспекції України; належної кількості копій касаційної скарги із зазначенням всіх осіб, які беруть участь у справі; документу про сплату судового збору у розмірі 93,60 грн.

Керуючись статтями 108, 210-214 Кодексу адміністративного судочинства України, -

УХВАЛИВ:

Касаційну скаргу ОСОБА_2 - залишити без руху.

Встановити скаржнику строк для усунення недоліків касаційної скарги до 22 липня 2016 року.

Роз'яснити, що у разі невиконання у встановлений строк вимог цієї ухвали, касаційна скарга вважатиметься неподаною та буде повернута.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя

Вищого адміністративного суду України Т.Г. Стрелець