Ухвала від 05.07.2016 по справі 817/2736/15

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua

Головуючий у 1-й інстанції: Шарапа В.М.

Суддя-доповідач:Капустинський М.М.

УХВАЛА

"05" липня 2016 р. Справа № 817/2736/15

Суддя Житомирського апеляційного адміністративного суду Капустинський М.М., розглянувши апеляційну скаргу Корецького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Рівненської області на постанову Рівненського окружного адміністративного суду від "31" травня 2016 р. у справі за позовом Управління Пенсійного фонду України в Гощанському районі Рівненської області до Сільськогосподарського приватного підприємства "СПАС" про стягнення заборгованості ,-

ВСТАНОВИВ:

Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 31.05.2016р. позивачу відмовлено в задоволенні позову до Сільськогосподарського приватного підприємства "СПАС".

Не погоджуючись з прийнятим судовим рішенням, Корецьке об'єднане управління Пенсійного фонду України Рівненської області звернулось до суду зі скаргою.

Дослідивши матеріали апеляційної скарги, суд апеляційної інстанції дійшов висновку про відсутність підстав для прийняття скарги до апеляційного провадження з огляду на наступне.

Приписами ч.6 ст.187 КАС України визначено, зокрема, що до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.

Розмір судового збору, порядок його сплати і звільнення від сплати встановлюється Законом України "Про судовий збір".

Законом України "Про судовий збір" з змінами внесеними Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" від 22.05.2015 року № 484-VІII, діючий з 01.09.2015 року, встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно з пп.2 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" визначено, що за подання до суду апеляційної скарги на рішення суду ставка судового збору складає 110 % ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.

Як вбачається з предмету заявлених позовних вимог, спір носить майновий характер, оскільки об'єктом оскарження є стягнення з підприємства на користь Управління Пенсійного фонду України в Гощанському районі Рівненської області 861,98 грн.

Підпунктом 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" (в редакції, яка діяла на момент звернення позивача з позовом) визначено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру ставка судового збору становить 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.

Розмір мінімальної заробітної плати, визначеної Законом України "Про державний бюджет України на 2015 рік" становив 1218,00 грн.

Таким чином, розмір судового збору, який має бути сплачено апелянтом за подання апеляційної скарги, становить 2009,70 грн.

Реквізити для сплати судового збору: номер рахунку 31216206781002, найменування отримувача УДКСУ у м.Житомирі, банк отримувача ГУДКСУ у Житомирській області, МФО 811039, код ЄДРПОУ отримувача 38035726, код класифікації доходів бюджету 22030101, призначення платежу - судовий збір; код 37446362 -ЖААС,050; п.3 ст.4.

Крім того, суд апеляційної інстанції звертає увагу скаржника на таке.

Пунктом 3 ч.2 ст.187 КАС України визначено, що в апеляційній скарзі зазначаються вимоги особи, яка подає апеляційну скаргу, до суду апеляційної інстанції.

Як вже зазначалось, постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 31.05.2016р. позивачу відмовлено в задоволенні позову УПФУ до Сільськогосподарського приватного підприємства "СПАС".

Разом з тим, скаржник, який є позивачем у даній справі, в резолютивній частині скарги просить суд скасувати постанову суду від 31.05.2016р. та ухвалити нове рішення про відмову в позові СПП "Спас".

З урахуванням наведеного, позивачу слід уточнити вимоги апеляційної скарги з урахуванням норм КАС України та результатів оскарженого рішення (яким відмовлено в позові саме УПФУ в Гощанському районі Рівненської області).

Відповідно до частини 3 статті 189 Кодексу адміністративного судочинства України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 Кодексу адміністративного судочинства України, застосовуються правила статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно яких апеляційна скарга залишається без руху з наданням строку для усунення зазначених недоліків.

Керуючись ст. ст. 108, 160, 187, ч.3 ст.189, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Корецького об'єднаного управління Пенсійного фонду України Рівненської області залишити без руху.

Надати Корецькому об'єднаному управлінню Пенсійного фонду України Рівненської області строк до "21" липня 2016 р. для усунення зазначених недоліків.

Роз'яснити Корецькому об'єднаному управлінню Пенсійного фонду України Рівненської області , що у випадку невиконання вимог ухвали у встановлений строк, апеляційна скарга буде повернута.

Ухвала може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Суддя М.М. Капустинський

Роздруковано та надіслано:р.л.п.

1- в справу:

2 - позивачу/позивачам: Корецькому об'єднаному управлінню Пенсійного фонду України Рівненської області вул.Старомонастирська, 8, м.Корець, 34700.

- ,