Справа№ 640/9078/16-п
н/п 3/640/2343/16
"16" червня 2016 р.
Суддя Київського районного суду м. Харкова Д.В.Нев»ядомський , розглянувши матеріали, що надійшли з Київського відділу поліції ГУ Національної поліції в Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 . ІНФОРМАЦІЯ_1,мешкає за адресою:АДРЕСА_1
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3ст. 178 КпАП України, -
До Київського районного суду м. Харкова надійшов протокол про адміністративне правопорушення ХА № 017635 від 27.04.2016 року, згідно якого 27.04.2016 року об 18 год. 00 хв. гр. ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_2 знаходився в нетверезому вигляді.
Перевіривши надані матеріали у порядку, передбаченомуст. 278 КУпАП, приходжу до висновку про необхідність повернення матеріалів справи для доопрацювання.
Виходячи зі змісту ст. ст.7,254,279 КУпАПпровадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення, який є єдиною підставою для притягнення особи до адміністративної відповідальності. Протокол про адміністративне правопорушення як підстава для притягнення особи до відповідальності та як один із засобів доказування (ст. 251 КУпАП) у будь-якому разі повинен відповідати вимогамст. 256 КУпАП.
Відповідно до ч 1ст.256 КУпАПу протоколі про адміністративне правопорушення наряду з фактичними обставинами справи та даними про особу правопорушника вказуються нормативний акт, який передбачає відповідальністьза інкриміноване правопорушення; прізвища, адреси свідків, якщо вони є; пояснення порушника, інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Відповідност.278 Кодексу України про адміністративні правопорушенняпід час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Перевіривши складений протокол ХА № 017635 від 27.04.2016 року, суддя прийшов до висновку, що він містить недоліки, які в свою чергу позбавляють суд можливості повно та всебічно розглянути справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, а саме:
- в матеріалах справи немає підтвердження повторності вчинення адміністративного правопорушення, оскільки до матеріалів справи не додані належним чином завірені копії постанов про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 178 КУпАП та ч. 2 ст. 178 КУпАП, оскільки єдиним доказом застосування до ОСОБА_1 адміністративного стягнення двічі протягом року є постанова, що вступила в законну силу.
- в протоколі не зазначено місце розгляду справи та немає номера мобільного телефону ОСОБА_1, що в свою чергу унеможливлює оперативний виклик особи, яка притягається до адміністративної відповідальності у строк, визначений у ст.277 КУпАП, а саме протягом доби, що в свою чергу робить неможливим розгляд адміністративного матеріалу через вимогу про обовязкову присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності при розгляді цієї категорії справ про адміністративне правопорушення (ч.2 с.268 КУпАП).
- в порушення п. 9 Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції у в графі «посада, найменування органу поліції, звання, прізвище, імя, по батькові особи, яка склала протокол» - повністю, без скорочень не зазначено прізвище, імя, по батькові посадової особи, яка склала протокол.
-в порушення п. 9 Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції у графі «назва документа, серія, №, ким і коли виданий» - не зазначено документ, яким було встановлено особу, яка вчинила правопорушення, не зазначено його серія, номер, дата видачі і назва органу, що його видав.
Відповідно до п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 23.12.2005 р. (з наступними змінами та доповненнями), визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без додержання вимог КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення.
Таким чином, оскільки явка особи, що притягається до адміністративної відповідальності не була забезпечена, що в свою чергу робить неможливим розгляд даної справи у передбачений законом строк, та матеріали справи не містять підтвердження того, що ОСОБА_1 двічі протягом року піддавався адміністративному стягненню за розпивання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв у заборонених законом місцях або появу в громадських місцях у п'яному вигляді, матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 3 ст. 178 КУпАП підлягають поверненню для доопрацювання.
Разом з тим суд розяснює, що відповідно до п. 7 Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції не допускаються унесення додаткових записів після того, як протокол про адміністративне правопорушення підписано особою, стосовно якої його складено.
В разі необхідності внесення будь-яких доповнень чи змін до протоколу, складається рапорт на імя начальника відділу поліції, який в подальшому приєднується до адміністративного матеріалу.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 277-278 КУпАП, п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 14 від 23.12.2005 р. (з наступними змінами та доповненнями), -
Адміністративний матеріал у відношенні ОСОБА_1 . ІНФОРМАЦІЯ_1, ,повернути до Київського відділу поліції ГУ Національної поліції у Харківській області на доопрацювання.
Постанова є остаточною і оскарженню не підлягає.
Суддя: Д.В.Нев»ядомський