Постанова від 30.06.2016 по справі 272/432/16-а

Справа №: 272/432/16-а

Провадження № 2-а/272/17/16

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 червня 2016 року

Андрушівський районний суд Житомирської області в складі:

головуючого - судді Палазюк В.М.

при секретарі - Поліщук Т.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Андрушівка адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Андрушівського об"єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання дій неправомірними та зобов»язання вчинити дії, -

встановив:

Позивач звернулась з позовом, в якому зазначає, що вона перебуває на пенсійному обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Андрушівському районі Житомирської області та отримує пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу». При призначенні пенсії не були включені до заробітку суми виплаченої матеріальної допомоги на оздоровлення, індексації заробітної плати. 11.03.2016 року вона звернулась до відповідача із заявою щодо проведення перерахунку пенсії відповідно до Закону № 3723-XII з урахуванням суми матеріальної допомоги на оздоровлення та індексації заробітної плати, однак їй було відмовлено. З врахуванням уточнених позовних вимог позивач просить визнати протиправною відмову Андрушівського об"єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області у здійсненні перерахунку та виплату пенсії державного службовця з урахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення, індексації заробітної плати, на які були нараховані збір на загальнообов"язкове державне соціальне страхування та зобов'язати Андрушівське об"єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирської області здійснити перерахунок та виплату їй пенсії у розмірі 85 % від заробітної плати, з урахуванням всіх складових заробітної плати за переіод 24 календарних місяці роботи, а саме з 01.06.2007 року по 31.05.2009 року, починаючи з 19.10.2015 року з врахуванням проведених виплат.

В судовому засіданні позивач позов підтримала, в подальшому надіслала заяву про розгляд справи у її відсутності, просила позов задовольнити.

Представник відповідача - Андрушівського об"єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області в судовому засіданні просив відмовити в задоволенні позову з підстав, викладених в письмових запереченнях.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши письмові докази по справі та давши їм належну оцінку, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи із наступного.

Судом встановлено, що позивач отримує пенсію по віку у розмірі 85 % від заробітної плати відповідно до Закону України «Про державну службу» та перебуває на обліку в управлінні Пенсійного Фонду України в Андрушівському районі з 21.06.2009 року.

Виходячи із матеріалів справи та пояснень сторін в судовому засіданні 11.03.2016 року позивач звернулася до Управління Пенсійного фонду України в Андрушівському районі Житомирської області із заявою перерахувати призначену їй пенсію з урахуванням суми матеріальної допомоги на оздоровлення, індексації зарбітної плати.

Згідно довідки № 462 від 10.03.2016 року про складові заробітної плати, за останні 24 календарні місяці роботи, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу», виданої ОСОБА_1, останній за період з 01.06.2007 року до 31.05.2009 року було нараховано та виплачено матеріальну допомогу та індексацію (а.с. 10).

Листом від 23.03.2016 року № 4-П/02 Управління Пенсійного фонду України в Андрушівському районі Житомирської області надало відмову позивачу у перерахунку пенсії державного службовця посилаючись на те, що відсутні законодавчо обґрунтовані підстави для здійснення перерахунку її пенсії (а.с.13-14).

Суд вважає вказану відмову неправомірною з наступних підстав.

У відповідності до статті 33 Закону України «Про державну службу», що діяв на час призначення пенсії , заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок. Статтею 37 вказаного Закону, пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. За кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі пенсія збільшується на один відсоток заробітку, але не більше 90 відсотків заробітної плати.

Згідно ст. 2 Закону України «Про оплату праці» заробітна плата складається з основної та додаткової заробітної плати. Додаткова заробітна плата включає доплати, надбавки, гарантійні і компенсаційні виплати, передбачені чинним законодавством, премії, пов'язані з виконанням виробничих завдань і функцій.

Відповідно до ч. 1 ст. 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення» до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування"нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).

Згідно зі статтею 41 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" визначено виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії. Так, зокрема до такого доходу (заробітної плати) враховуються: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

За змістом наведених норм отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.

Таким чином, суд прийшов до висновку, що пенсія позивача має обчислюватись із заробітної плати, яку вона фактично отримувала, з урахуванням сум матеріальної допомоги та індексації заробітної плати, які враховуються при обчисленні пенсії та з яких сплачено страхові внески, з урахуванням фактично отриманих сум відповідно до діючого на той час Закону України "Про державну службу".

Виходячи із наведеного та враховуючи строки звернення до суду за захистом порушеного права у відповідності до ст. 99 КАС України, суд вважає, що позов підлягає задоволенню щодо визнання дій відповідача неправомірними на зобов"язання провести перерахунок і виплату пенсії з 19.10.2015 року з врахуванням виплачених сум.

Також при вирішення даного спору суд вважає, що позивачці необхідно зробити перерахунок та виплатити пенсію у розмірі 85 %, оскільки закони, які зменшують даний розмір прийняті після виходу позивачки на пенсію, у зв'язку із чим, в силу ст. 22 Конституції України не можуть звужувати прав останньої на отримання пенсії в розмірі 85 % від зарплати.

Відповідно до ч.1 ст.94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.

Враховуючи, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню у повному обсязі, суд приходить до висновку про необхідність стягнути з відповідача за рахунок бюджетних асигнувань на користь позивача судовий збір у розмірі 551,20 грн.

Керуючись ст.ст. 11, 17, 18, 71, 104, 158 -163, 167, 186 КАС України, суд

постановив:

Позов задовольнити.

Визнати протиправними дії Андрушівського об"єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо відмови в перерахунку та виплаті ОСОБА_1 пенсії державного службовця з врахуванням складових заробітної плати, які не були враховані: матеріальної допомоги на оздоровлення, індексації заробітної плати, на які були нараховані збір на загальнообов"язкове державне пенсійне страхуваня чи єдиний внесок на загальнообов"язкове державне соціальне страхування.

Зобов'язати Андрушівське об"єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії у розмірі 85 % від суми заробітної плати, з врахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення, індексації заробітної плати за період, який був врахований при призначенні пенсії, тобто за 24 календарних місяці, а саме з 01.06.2007 року по 31.05.2009 року , починаючи з 19.10.2015 року, з врахуванням виплачених сум.

Судові витрати у вигляді судового збору в сумі 551 грн. 20 коп. присудити за рахунок бюджетних асигнувань Андрушівського об"єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області на користь ОСОБА_1.

Допустити до негайного виконання постанову в межах суми стягнення за один місяць.

Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Андрушівський районний суд протягом десяти днів з дня проголошення постанови, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя:ОСОБА_2