Постанова від 04.05.2016 по справі 279/1741/16-а

Справа № < 279/1741/16-а

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"04" травня 2016 р. Коростенський міськрайонний суд

Житомирської області

в складі: головуючого -судді Ольшевської Н.В.

при секретарі Комаровій О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Коростені адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Коростенського об"єднаного управління пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання дій неправомірними та зобов"язання призначити, нарахувати та виплачувати пенсію , суд, -

ВСТАНОВИВ:

Позивачка звернулась до суду з позовом до Коростенське об"єднане Управління пенсійного фонду України в Житомирсьекій області про визнання дій неправомірними та зобов"язання призначити, нарахувати та виплачувати пенсію.

На обгрунтування своїх вимог зазначила, що вона перебуває на пенсії за віком з 19.04.2015 року. Однак, з 01.04.2015 року пенсія їй не виплачувалась у звязку із внесенням змін до статті 47 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", якими було тимчасово, у період з 1 квітня 2015 року по 31 грудня 2015 року, припинено виплату пенсій у період роботи особи на посадах, які дають право на призначення пенсії на умовах, передбачених Законом України "Про державну службу".

02.06.2015 року вона була звільнена з роботи, з посади головного бухгалтера Сингаївської сільської ради Коростенського району і з 03.06.2015 року їй було відновлено виплату пенсії, в зв"язку з звільненням з посади, яка давала право на призначення пенсії у порядку та на умовах, передбачених Законом України "Про державну службу".

З 01.01.2016 року по 29.01.2016 року та з 01.02.2016 року по 29.02.2016 року вона надала послуги по веденню бухгалтерського обліку на підставі цивільно-правових договорів, які переукладаються кожен місяць, не здійснюючи організаціно-розпорядчих функцій.

Однак, відповідачем з 01.01.2016 року припинено їй виплату пенсії. Вважає, що дії відповідача не відповідають чинному законодавству, так як вона не є державним службовцем та має право на отримання пенсії.

А тому, позивачка звернулась до суду з даним позовом та просить суд визнати протиправними дії управління Пенсійного фонду України в м.Коростені та Коростенському районі Житомирської області щодо відмови їй у виплаті пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування», та зобовязати відповідача з 01.01.2016 року відновити виплату зазначеної пенсії у повному обсязі, з нарахуванням компенсації втрати частини доходів.

Сторони просять справу розглянути без їх участі; позивачка позовні вимоги підтримує в повному обсязі, представник відповідача надіслав заперечення проти позову, в якому просить в задоволенні позову відмовити у звязку з безпідставністю і необґрунтованістю.

Дослідивши письмові докази, наявні в матеріалах справи, суд дійшов такого висновку.

Позивачка перебуває на пенсії за віком з 19.04.2015 року, в зв"язку з чим перебуває на обліку в Управлінні пенсійного фонду України в м. Коростені та Коростенському районі, як отримувач пенсії за віком за нормами Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". З 12.02.2016 року, на підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 року № 1055, Управління Пенсійного фонду України в м.Коростені та Коростенському районі Житомирської області було перейменовано в Коростенське об"єднане Управління пенсійного фонду України в Житомирсьекій області.

З 01.04.2015 р. відповідачем припинено виплату позивачу зазначеної вище пенсії у звязку із внесенням змін до статті 47 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", якими було тимчасово, у період з 1 квітня 2015 року по 31 грудня 2015 року, припинено виплату пенсій у період роботи особи на посадах, які дають право на призначення пенсії на умовах, передбачених Законом України "Про державну службу".

Зазначені обставини підтверджуються листом відповідача від 01.03.2016 року (а.с. 12), запереченням на адміністративний позов від 29.03.2016 року.

02.06.2015 року ОСОБА_1 була звільнена з роботи, з посади головного бухгалтера Сингаївської сільської ради Коростенського району і з 03.06.2015 року їй було відновлено виплату пенсії, в зв"язку з звільненням з посади, яка давала право на призначення пенсії у порядку та на умовах, передбачених Законом України "Про державну службу".

З 01.01.2016 року по 29.01.2016 року та з 01.02.2016 року по 29.02.2016 року ОСОБА_1 надавала послуги по веденню бухгалтерського обліку на підставі цивільно-правових договорів, які переукладаються кожен місяць, не здійснюючи організаціно-розпорядчих функцій.

З 01.01.2016 року відповідачем припинено виплату пенсі ОСОБА_1 на підставі абз.2 ч. 1 статті 47 Закону України "Прозагальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (в редакції Закону від 25.12.2015р.), що вступив в силу з 01.01.2016 р.), тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31. грудня 2016 року особам: (крім інвалідів I та II груп, інвалідів війни III групи та учасників бойових дій, осіб, на яких поширюється дія пункту 1статті 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту") які працюють на посадах та на умовах, передбачених законами України «Про державну службу», «;Про прокуратуру», «;Про судоустрій і статус суддів», призначені пенсії/щомісячне довічне грошове утримання не виплачуються.

Відповідно до ст. 1 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" служба в органах місцевого самоврядування - це професійна, на постійній основі діяльність громадян України, які займають посади в органах місцевого самоврядування, що спрямована на реалізацію територіальною громадою свого права на місцеве самоврядування та

окремих повноважень органів виконавчої влади, наданих законом.

Однак, ОСОБА_1 надавала послуги відповідно до цивільно-правових договорів (а.с.8-11). При цьому, позивачка не прийнята на службу в органи місцевого самоврядування, не являється державним службовцем, в порядку визначеному Законами України "Про державну службу" та "Про службу в органах місцевого самоврядування".

А тому, суд вважає, що дії відповідача є неправомірними, позовні вимоги обгрунтовані та підлягають задоволенню.

На підставі п.1 ч.1 ст.256 КАС України суд вважає за необхідне звернути до негайного виконання постанову в частині виплати пенсії у межах суми стягнення за один місяць.

Позивачка при поданні до суду позовної заяви сплатила судовий збір в сумі 551,20 грн., а тому, відповідно до ч.1 ст.94 КАС України, сплачену позивачем суму слід повернути із Державного бюджету України.

Керуючись ст.ст.8-11, 18, 71, 160-162 КАС України, Законом України "Про державну службу", Законом України "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Коростенського об"єднаного Управління пенсійного фонду України в Житомирській області щодо невиплати ОСОБА_1 з 01.01.2016 року пенсії, призначеної відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Зобов'язати Коростенське об"єднане Управління пенсійного фонду України в Житомирській області з 01.01.2016 року відновити виплату ОСОБА_1 пенсії, призначеної відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

В задоволенні решти позовних вимог відмовити за безпідставністю.

Зобовязати Коростенське об"єднане Управління пенсійного фонду України в Житомирській області виконати постанову негайно у межах суми стягнення за один місяць.

Повернути із Державного бюджету України ОСОБА_1 сплачений судовий збір в сумі 551,20 грн.

Постанова може бути оскаржено в апеляційному порядку протягом десяти днів з дня його проголошення. У разі прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя: