Постанова від 14.06.2016 по справі П/811/596/16

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 червня 2016 року Справа № П/811/596/16

Кіровоградський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді: Притули К.М.

за участю секретаря: Потєхіної І.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді справу за позовом приватного підприємства «Планета-2000» до Кіровоградської митниці ДФС про визнання незаконною та скасування картки відмови, зобов'язання вчинити дії,-

ВСТАНОВИВ:

ПП «Планета-2000» звернулось до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить:

- визнати незаконною та скасувати Картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення №901050000/2016/00054;

- визнати заявлений декларантом за митною декларацією від 17 травня 2016 року №901050000/2016/003596 для товару «Фракція скипидарна екстрагована» код товару 380590900 згідно з УКТ ЗЕД та зобов'язати Кіровоградську митницю ДФС здійснити митне оформлення товару «Фракція скипидарна екстрагована», що був заявлений до розмитнення за митною декларацією від 17 травня 2016 року №901050000/2016/003596, за кодом 3805909000 згідно з УКТ ЗЕД.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що митним постом «Кіровоград-центральний» Кіровоградської митниці ДФС було надано позивачу Картку відмови в прийняті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення №901050000/2016/00054. Підставами для відмови зазначено, що надана імпортером хроматографа виробника продукції ОАО «Торговий дім «Лесохимик» (республіка Білорусь) на товар - фракція скипидарна екстрагована є сумішшю ароматичних вуглеводнів, що дає підстави для його класифікації в товарній позиції 2707 згідно УКТ ЗЕД, яка має більший рівень оподаткування. З урахуванням положень п.3 ст.260 МК України, відповідно до якої при випуску товарів за тимчасовою МД застосовуються найбільші ставки митних платежів, з тих під яку може підпадати товар, у випуску товару за тимчасовою МД за кодом товару 3805909000 відмовлено.

На думку позивача, Картка відмови прийнята з суттєвим порушенням норм чинного законодавства, є незаконною, не враховано функціональне призначення товару, фізико-хімічні характеристики товару, визначені його виробником та результатами лабораторних досліджень.

Представники позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали в повному обсязі посилаючись на обставини викладені в позовній заяві.

Представники відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнали з підстав зазначених в письмових запереченнях (а.с. 88-89).

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог з наступних підстав.

Відповідно до ч.1 ст. 67 МК України Українська класифікація товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) складається на основі Гармонізованої системи опису та кодування товарів та затверджується законом про Митний тариф України.

Згідно ч. 1 ст. 68 МК України ведення УКТ ЗЕД здійснює центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до частин 1, 2 ст. 69 МК України товари при їх декларуванні підлягають класифікації, тобто у відношенні товарів визначаються коди відповідно до класифікаційних групувань, зазначених в УКТ ЗЕД.

Органи доходів і зборів здійснюють контроль правильності класифікації товарів, поданих до митного оформлення, згідно з УКТ ЗЕД.

Частиною 7 вказаної статті передбачено, що рішення органів доходів і зборів щодо класифікації товарів для митних цілей є обов'язковими. Такі рішення оприлюднюються у встановленому законодавством порядку. У разі незгоди з рішенням органу доходів і зборів щодо класифікації товару декларант або уповноважена ним особа має право оскаржити це рішення до органу вищого рівня відповідно до глави 4 цього Кодексу або до суду.

Як вбачається з матеріалів справи, 01 квітня 2016 року між ПП «Планета-2000» та ТОВ «Торговий Дім «Лісохімік» (республіка Білорусь), укладено контракт №22-ФП (а.с.25-29).

Відповідно до умов вказаного контракту, ТОВ «Торговий Дім «Лісохімік» (постачальник) зобов'язується передати у власність ПП «Планета-2000» (покупець), а покупець - прийняти у власність та оплатити фракцію скипидарну екстраговану ТУ ВY 600012243.075-2016 виробництва ПАТ «Лісохімік» ТН ЗЕД 3805909000.

Згідно зі ст.259 МК України, відповідно до укладеного між позивачем та декларантом - ПП «Кіровоградський термінал» договору, останнім було подано попередню митну декларацію та сплачено відповідні податки, мито по коду товару УКТ ЗЕД 3805 (а.с.53-55).

17.05.2016 року відповідачем була прийнята картка відмови в прийнятті митної декларації, митному оформлені випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення №901050000/2016/00054 (а.с.20-22).

Відповідачем зазначені наступні причини відмови у митному оформлені: надана імпортером хромотограма виробника продукції ОАО «Торговий дім «Лесохимик» (республіка Білорусь) на товар - фракція скипидарна екстрагована є сумішшю ароматичних вуглеводнів, що дає підстави для його класифікації в товарній позиції 2007 згідно УКТ ЗЕД, яка має більший рівень оподаткування.

Як передбачено статтею 1 Закону України «Про Митний тариф України» від 19.09.2013 року N 584-VII, цим Законом встановлюється Митний тариф України (додається). Митний тариф України є невід'ємною частиною цього Закону та містить перелік ставок загальнодержавного податку - ввізного мита на товари, що ввозяться на митну територію України і систематизовані згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТЗЕД), складеною на основі Гармонізованої системи опису та кодування товарів.

З матеріалів справи слідує, що у митній декларації позивач класифікував фракцію скипидарну екстраговану ТУ ВY 600012243.075-2016 за кодом 3808 90 90 00 згідно з УКТЗЕД тоді як Кіровоградська митниця ДФС класифікувала такий товар за кодом 2707 50 90 00 згідно з УКТЗЕД.

Суд не погоджується із такою класифікацією спірного товару митницею, виходячи з такого.

Заявлена позивачем товарна позиція під кодом 3808 90 90 00 відносить до групи УКТЗЕД 38 - «Різноманітна хімічна продукція».

До товарної позиції 3805 включаються:

3805 - Скипидар живичний, деревний або сульфатний і олії терпенові інші, одержані шляхом перегонки або із застосуванням іншого виду обробки деревини хвойних порід; дипентен неочищений; скипидар сульфітний і n- цимол неочищений інший; соснова олія з вмістом альфа-терпінеолу як головного компонента:

3805 10 - скипидар живичний, деревний або сульфатний:

3805 10 10 00 - скипидар живичний

3805 10 30 00 - скипидар деревний

3805 10 90 00 - скипидар сульфатний

3805 90 - інші:

3805 90 10 00 - соснова олія

3805 90 90 00 -інші.

Як вбачається з контракту №22-ФП від 01.04.2016 року укладеного між ПП «Планета-2000» та ТОВ «Торговий Дім «Лісохімік» (республіка Білорусь), паспорту безпеки хімічної продукції (а.с. 31), акту експертизи походження товару №7/1036-1 від 12.05.2016 року (а.с.66), товаром що був пред'явленим Позивачем до митного декларування є - фракція скипидарна екстрагована, що належить до групи 38, код товару - 3805 90 90 00.

Крім того, відповідно до висновку експертизи Дніпропетровського відділу з питань експертизи та досліджень Спеціалізованої лабораторії з питань експертизи та досліджень ДФС складеного 06.05.2016 року (а.с.49-51), за визначеними показниками проба являє собою багатокомпонентну прозору рідину блідо-жовтого кольору із специфічним запахом. За визначеними показниками проба не суперечить інформації супровідної документації та вимогам ТУ ВY 600012243.075-2016 на фракцію скипидарну. Визначені в результаті досліджень показники не суперечать опису товару, визначеному в 31 гр. МД.

В той же час згідно положень Закону України «Митний тариф України» вбачається, що товарна група 27 позиціонується як «Палива мінеральні; нафта і продукти її перегонки, бітумінозні речовини; воски мінеральні».

Товарна позиція 2707 - масла та інші продукти високотемпературної перегонки кам'яновугільних смол; аналогічні продукти, в яких ароматичні складові переважають за масою неароматичні.

Відповідно до листа ПАТ «Лісахімік» від 19.05.2016 року №18/250 (а.с.52) суть технологічного процесу отримання фракції скипидарної екстрагованої полягає в отриманні шляхом екстракції вуглеводородами скипидару із живиці з подальшим виділенням в-пінена. Тобто технологічний процес отримання фракції скипидарної екстрагованої не передбачає високотемпературної перегонки.

Як вбачається з матеріалів справи товар - фракція скипидарна екстрагована, являє собою скипидар живичний екстрагований вуглеводнями, сировиною виробництва є сосна (живиця соснова), призначений для використання в лакофарбовій промисловості та інших галузях народного господарства, а отже вказаний товар неможливо віднести до товарної позиції 2707.

Таким чином, суд, аналізуючи зміст товарних груп і позицій 3808 90 90 00 та 2707 50 90 00 вбачає, що згідно супровідних (реєстраційних) документів на Товар, останній відповідає усім вимогам включенню Товару до товарної позиції 3808 90 90 00 та відповідає її змісту, встановленого законом, що в свою чергу дає можливість зробити висновок про неможливість віднесення фракції скипидарної екстрагованої до товарної позиції 2707 50 90 00.

Отже, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України, матеріалів справи, суд дійшов висновку про правомірність заявлених позовних вимог.

Відповідно до ч. 1 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.

Керуючись ст. ст. 94, 162, 163 КАС України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.

Визнати незаконною та скасувати Картку відмови в прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення №901050000/2016/00054.

Визнати заявлений декларантом за митною декларацією від 17 травня 2016 року №901050000/2016/003596 для товару «Фракція скипидарна екстрагована», код товару - 380590900 згідно з УКТ ЗЕД та зобов'язати Кіровоградську митницю ДФС (51911, Дніпропетровська область, м. Дніпродзержинськ, вул. Республіканська, 50; код ЄДРПОУ - 30617391) здійснити митне оформлення товару «Фракція скипидарна екстрагована», що був заявлений до розмитнення за митною декларацією від 17 травня 2016 року №901050000/2016/003596, за кодом 3805909000 згідно з УКТ ЗЕД.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Кіровоградської митниці ДФС судовий збір в розмірі 4350,00 грн. на користь приватного підприємства «Планета-2000».

Постанова відповідно до ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд, шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення апеляційної скарги. У разі застосування судом частини третьої ст.160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.

Постанова в повному обсязі виготовлена 20 червня 2016 року.

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду К.М. Притула