Постанова від 29.06.2016 по справі 812/578/16

12.2

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА

Іменем України

29 червня 2016 рокуСєвєродонецькСправа № 812/578/16

Луганський окружний адміністративний суд

у складі головуючого судді Ковальової Т. І.,

за участю

секретаря судового засідання Дюкаревій М. І.,

без участі сторін

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії Білокуракинського районного відділу Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Луганській області про стягнення винагороди за безпосередню участь в антитерористичних операціях,-

ВСТАНОВИВ:

06 червня 2016 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії Білокуракинського районного відділу Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Луганській області про стягнення винагороди за безпосередню участь в антитерористичних операціях.

В обґрунтування позову зазначив, що ОСОБА_1 був звільнений з органів МВС по хворобі.

В період з 12.07.2014 по 09.06.2015 безпосередньо брав участь в антитерористичній операції, що підтверджується довідкою від 24.06.2015.

Відповідно до довідки від 20.04.2016 №3226 111/46-2016 про нараховане та виплачене грошове забезпечення за період проходження служби у Білокуракинському РВ ГУ МВС України у Луганській області за період з 01.07.2014 по 31.12.2014, грошове забезпечення становить: липень 2014 року - 5012,65 грн.; серпень 2014 року - 5 154,24 грн.; вересень 2014 року - 8042,39 грн.; жовтень 2014 року - 5 125,79 грн.; листопад 2014 року - 5 422,79 грн.; грудень 2014 року - 5 989,00 грн.

З посиланням на вимоги Постанови кабінету міністрів від 04.06.2014 № 158 просив зобов'язати ліквідаційну комісію Білокуракинського РВ ГУМВС України в Луганській області виплатити винагороду за безпосередню участь в антитерористичних операціях у розмірі 100 відсотків місячного грошового забезпечення, але не менш ніж 3000,00 грн., у розрахунку на місяць, за період з 12.07.2014 по 31.12.2014, на загальну суму - 34 746,84 грн.

Позивач у судове засідання не прибув, надав заяву про розгляд справи за його відсутності.

Відповідач у судове засідання не прибув, просив розглянути справу за його відсутності та надав заперечення, в обґрунтування якого зазначив, що для виплати винагороди були виділені кошти з резервного фонду із зазначенням сум, які виділяються для проведення виплат. Тобто кошти були надані за окремою бюджетною програмою. Відповідно до частини першої статті 48 Бюджетного кодексу України усі бюджетні призначення втрачають чинність після закінчення бюджетного періоду. Наказом АТЦ при СБУ від 07.06.2015 № 158 позивач був включений до складу сил і засобів, які залучаються та беруть безпосередню участь в Антитерористичній операції на території Луганської області, забезпеченні її проведення, з 12.07.2014 та наказом АТЦ при СБУ від 17.11.2015 № 321 Позивач був включений до складу сил і засобів, які залучаються та беруть безпосередню участь в Антитерористичній операції на території Луганської області, забезпеченні її проведення, з 07.11.2015. Також, винагорода за АТО повинна бути розрахована без урахування днів перебування у відпустці, лікарняному, матеріальної допомоги, доплати за службу в нічний час та святкові дні та індексаційних виплат.

На підставі вищевикладеного, відповідач просив суд відмовити у позові.

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 69-72 Кодексу адміністративного судочинства України, суд встановив наступне.

Згідно з пунктом 15 частини першої статті 3 КАС України, публічна служба - це діяльність на державних політичних посадах, професійна діяльність суддів, прокурорів, військова служба, альтернативна (невійськова) служба, дипломатична служба, інша державна служба, служба в органах влади Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування.

Юрисдикція адміністративних судів поширюється на спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби (пункт 2 частини другої статті 17 КАС України).

З 12.08.1995 позивач був прийнятий до органів внутрішніх справ та наказом ГУ МВСУ у Луганській області № 189 о/с від 09.06.2015 звільнено з посади підполковника міліції з 09.06.2015 за пунктом 64 «б» (через хворобу) (а.с. 9-10, 11, 12).

Відповідно до довідки від 23.06.2016 №1732/111/19-2016, ОСОБА_1 наказом АТЦ при СБУ від 07.06.2015 № 158 був включений до складу сил і засобів, які залучаються та беруть безпосередню участь в Антитерористичній операції на території Луганської області, забезпеченні її проведення, з 12.07.2014 та наказом АТЦ при СБУ від 17.11.2015 № 321 Позивач був включений до складу сил і засобів, які залучаються та беруть безпосередню участь в Антитерористичній операції на території Луганської області, забезпеченні її проведення, з 09.06.2015 (а. с. 23).

Згідно довідки № ВДЗ/6198/А від 24.06.2015 ГУ МВС України у Луганській області, в період з 12.07.2014 по 09.06.2015 безпосередньо брав участь в антитерористичній операції (а. с. 8).

З вищенаведеного вбачається, що позивач дійсно брав участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районах проведення антитерористичної операції на території Луганської області.

З інформації, зазначеній в довідці, виданій Ліквідаційною комісією Білокуракинського РВ ГУМВС України у Луганській області, судом встановлено, що грошове забезпечення позивача у липні 2014 року становило - 5 163,48 грн.; у серпні 2014 року - 5 288,32 грн; у вересні 2014 року - 8 253,07 грн., матеріальна допомога на оздоровлення - 3000,00 грн.; у жовтні 2014 року - 5 258,62 грн.; у листопаді 2014 року - 5 562,18 грн., у грудні 2014 року - 6 142,60 грн.; (а.с.14).

Згідно довідки від 15.06.2016 №4940/111/46-2016, позивач у період з 09.09.2014 по 24.09.2014 перебував у відпустці, у період з 10.10.2014 по 28.10.2014 на лікарняному (а. с. 24).

На підставі постанови Кабінету Міністрів України від 04.06.2014 № 158 "Про перерозподіл деяких видатків державного бюджету, передбачених Міністерству фінансів на 2014 рік та виділення коштів з резервного фонду державного бюджету" (далі - Постанова № 158) військовослужбовцям у 2014 році виплачувалась винагорода за безпосередню участь в антитерористичних операціях.

Відповідно до пункту 2 Постанови № 158 за безпосередню участь в антитерористичних операціях, здійсненні заходів із забезпечення правопорядку на державному кордоні, відбиття збройного нападу на об'єкти, що охороняються військовослужбовцями, звільнення цих об'єктів у разі захоплення або спроби насильного заволодіння зброєю, бойовою та іншою технікою військовослужбовцям, у тому числі строкової військової служби, особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації, резервістам та працівникам (не військовослужбовцям) льотного, льотно-підйомного, інженерно-технічного складу авіації Національної гвардії і Державної прикордонної служби, водіям автотранспортних засобів Національної гвардії і Державної прикордонної служби починаючи з 1 травня 2014 року виплачується винагорода в розмірі 100 відсотків місячного грошового забезпечення та заробітної плати, але не менш ніж 3000 гривень, у розрахунку на місяць.

Пунктом 3 наказу МВС України від 13.12.2007 № 49 "Про впорядкування структури та умов грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.03.2008 за № 205/14896, яким затверджено Інструкцію про порядок виплати грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, установлено, що грошове забезпечення осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Відповідно до пункту 2 наказу від 23.07.2014 № 719 "Про виплату винагороди військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, резервістам та працівникам (невійськовослужбовцям), льотного, льотно-підйомного, інженерно-технічного складу авіації та водіям автотранспортних засобів Національної гвардії України" винагорода виплачується за час, обрахований із дня фактичного початку участі в операціях і заходах, зазначених у пункті 1 цього наказу, до дня завершення такої участі, в поточному місяці за минулий на підставі наказів командирів (начальників) органів військового управління (військових частин, закладів, установ, організацій) (командирам (начальникам) - наказів вищих командирів (начальників), начальників органів внутрішніх справ.

Виходячи зі змісту пункту 2 Постанови № 158 винагорода повинна нараховуватись в розмірі 100 відсотків місячного грошового забезпечення та заробітної плати, але не менш ніж 3000 гривень, у розрахунку на місяць.

Щодо нарахування та виплати позивачу винагороди за безпосередню участь в антитерористичній операції за період липень - грудень 2014 року, суд не приймає посилання представника Відповідача на необхідність виплати винагороди за участь в АТО саме за кількість днів, в яких Позивач приймав участь в антитерористичній операції, оскільки вищезазначені нормативно-правові акти не містять посилань на виплату коштів пропорційно кількості днів, відбутих у відрядженні, проте містять застереження та гарантії згідно з якими сума винагороди не може бути менша за 3000 грн.

З системного аналізу наведених вище правових положень Постанови № 158 та Наказу № 719, з урахуванням змістового навантаження розділових знаків у контексті пункту 2 Постанови № 158, суд дійшов висновку, що спірна винагорода обчислюється у розмірі 100% місячного грошового забезпечення, з розрахунку на місяць. Проте, такий розмір не повинен бути меншим ніж 3000,00 грн. При цьому, враховуючи положення Наказу № 719, обчислення цієї винагороди здійснюється з дня фактичного початку участі в операціях і заходах до дня завершення такої участі, тобто винагорода виплачується військовослужбовцям за відповідні місяці із дня фактичної участі в операціях до дня завершення такої участі.

Щодо нарахування та виплати винагороди за період липень - грудень 2014 року з урахуванням індексації та матеріальної допомоги на оздоровлення, суд зазначає наступне.

Згідно ст. 1 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» індексація грошових доходів населення - встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.

З урахуванням даної норми, індексація не є посадовим окладом, окладом за спеціальним званням, щомісячною (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразовим додатковим видом грошового забезпечення, тому не може бути включена до суми грошового забезпечення.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №1294 Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб " та п. 3 наказу МВС України від 31.12.2007 № 499 "Про впорядкування структури та умов грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ" грошове забезпечення осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Відповідно до додатку 26 постанови Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 №1294 Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб " матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань та матеріальна допомога на оздоровлення до додаткових видів грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ не відносяться.

Оскільки позивачу у вересні 2014 року сплачено матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань у розмірі 3000,00 грн. та дана допомога не входить до місячного грошового забезпечення, тому дані кошти не повинні входити до складу винагороди, яка нараховується та сплачується за участь в антитерористичній операції.

Таким чином, відповідачем неправомірно не нараховано та не сплачено позивачу винагороду за безпосередню участь в антитерористичній операції за липень 2014 року - 5031,94 грн, за серпень 2014 року - 5 156,78 грн, за вересень 2014 року - 5 253,07 грн (8253,07 - 3000,00), за жовтень 2014 року - 5108,81 грн, за листопад 2014 року - 5 361,21 грн., за грудень 2014 року - 5 907,53 грн., а всього 31 819,34 грн.

З урахуванням вищевикладеного суд дійшов до висновку, що позовні вимоги позивача щодо стягнення винагороди за безпосередню участь в антитерористичній операції за 2014 рік є частково обґрунтованими та підлягають частковому задоволенню.

У відповідності до п.1 ч.1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір" позивач звільнений від сплати судового збору, тому питання про судові витрати не вирішується у зв'язку з їх відсутністю.

Керуючись ст.ст. 2, 7-14, 18, 19, 69-72, 86, 87, 94, 143, 158, 160-163, 167, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії Білокуракинського районного відділу Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Луганській області про стягнення винагороди за безпосередню участь в антитерористичних операціях задовольнити частково.

Стягнути з ліквідаційної комісії Білокуракинського районного відділу Головного управління МВС України в Луганській області (код ЄДРПОУ 08670800, місцезнаходження: 92200, Луганська область, смт. Білокуракине, вул. Паркова, буд. 25) на користь ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, місце проживання: АДРЕСА_1) винагороду за безпосередню участь в антитерористичній операції за липень - грудень 2014 в загальному розмірі 31 819,34 грн.(тридцять одна тисяча вісімсот дев'ятнадцять гривень 34 коп.) , в тому числі за липень 2014 року - 5031,94 грн (п'ять тисяч тридцять одна гривня 94 коп), за серпень 2014 року - 5 156,78 грн (п'ять тисяч сто п'ятдесят шість гривень 78 коп), за вересень 2014 року - 5 253,07 грн (п'ять тисяч двісті п'ятдесят три гривні 07 коп.), за жовтень 2014 року - 5108,81 грн (п'ять тисяч сто вісім гривень 81 коп.), за листопад 2014 року - 5 361,21 грн (п'ять тисяч триста шістдесят одна гривня 21 коп), за грудень 2014 року - 5 907,53 грн (п'ять тисяч дев'ятсот сім гривень 53 коп).

В решті позовних вимог відмовити.

Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

Суддя Т.І. Ковальова