ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
про залишення позовної заяви без руху
"30" червня 2016 р. Справа № 809/770/16
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Микитин Н.М., розглянувши матеріали адміністративного позову заступника керівника Коломийської місцевої прокуратури до Коломийської міської ради Івано-Франківської області про визнання протиправним та скасування рішення Коломийської міської ради №2029-49/2015 від 27.01.2015 року, -
29.06.2016 року заступник керівника Коломийської місцевої прокуратури звернувся з адміністративним позовом до Коломийської міської ради Івано-Франківської області про визнання протиправним та скасування рішення Коломийської міської ради №2029-49/2015 від 27.01.2015 року.
Відповідно до статті 107 Кодексу адміністративного судочинства (надалі - КАС) України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними), чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Згідно із частиною 1 статті 99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Так, частиною 2 ст. 99 КАС України встановлено, що для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб'єкту владних повноважень право на пред'явлення передбачених законом вимог.
Як вбачається з адміністративного позову, заступник керівника Коломийської місцевої прокуратури оскаржує рішення Коломийської міської ради від 27.01.2015 року№2029-49/2015 «Про встановлення розміру батьківської плати за навчання дітей в позашкільних навчальних закладах та дитячо-юнацьких спортивних школах», та при цьому не подає доказів поважності причин пропуску строку звернення до суду..
Також, позивач не вказав про причини пропуску ним строку звернення до суду з даним позовом та не просить суд визнати їх поважними чи поновити.
Відповідно до ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала. Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
Тобто, застосування наслідків пропуску строку звернення до суду є обов'язковим.
Отже, відкриваючи провадження у справі та розглядаючи її, суд не може залишити поза увагою положення статті 99 КАС України, обставини пропуску позивачем строку звернення до адміністративного суду, оскільки у разі відсутності підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, суд зобов'язаний застосувати передбачені статтею 100 КАС України наслідки пропуску цього строку та залишити позов без розгляду.
На підставі викладеного, враховуючи, що виявлені недоліки перешкоджають суду вирішити питання про відкриття провадження в адміністративній справі, суд вважає, що адміністративний позов підлягає залишенню без руху та роз'яснює позивачу, що виявлені недоліки мають бути усунені шляхом надання до суду доказів звернення до суду в межах встановленого ч.2 ст. 99 КАС України строку звернення до суду.
На підставі статті 124 Конституції України, керуючись ст.ст. 99, 100, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позовну заяву заступника керівника Коломийської місцевої прокуратури до Коломийської міської ради Івано-Франківської області про визнання протиправним та скасування рішення Коломийської міської ради №2029-49/2015 від 27.01.2015 року - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків до 12 липня 2016 р. та роз'яснити, що в разі не усунення недоліків у вище зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною і повернена.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Відповідно до статті 254 КАС України ухвала набирає законної сили після закінчення встановлених строків подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя /підпис/ Микитин Н.М.