Копія
Справа № 822/1125/16
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
21 червня 2016 рокум. Хмельницький
Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Козачок І.С., розглянувши матеріали справи за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Муніципальна телерадіокомпанія "Контакт" до Виконавчого комітету Хмельницької міської ради , Хмельницької міської ради , Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Хмельницької міської ради , Реєстраційної служби Хмельницького міськрайонного управління юстиції про визнання незаконними та скасування рішень і свідоцтва про право власності, -
Позивач звернувся до суду з позовом до виконавчого комітету Хмельницької міської ради, Хмельницької міської ради, управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Хмельницької міської ради та реєстраційної служби Хмельницького міськрайонного управління юстиції.
Просить визнати протиправними та скасувати:
- п.1 резолютивної частини рішення виконавчого комітету Хмельницької міської ради №953 від 08.11.2012 року "Про оформлення права власності за територіальною громадою м. Хмельницького в особі Хмельницької міської ради на нежитлове приміщення загальною площею 1323 кв. м., що розташоване по вул. Проскурівського підпілля, 34, м. Хмельницький;
- свідоцтво про право власності на нерухоме майно від 14.11.2012 року, що видане управлінням житлово-комунального господарства виконавчого комітету Хмельницької міської ради, в частині зазначення площі, на яку видане це свідоцтво;
- рішення державного реєстратора реєстраційної служби Хмельницького міськрайонного управління юстиції № 1966153 від 16.02.2015 року про державну реєстрацію прав та їх обтяжень.
Слід відмовити у відкритті провадження у справі в частині визнання протиправним та скасування свідоцтва про право власності на нерухоме майно враховуючи наступне.
Відповідно до ст. 109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Стаття 2 КАС України визначає, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Вимога позивача про скасування свідоцтва про право власності на нерухоме майно ( в частині) пов'язана із реалізацією позивачем та відповідачем права власності на нерухоме майно і носить приватно - правовий характер, що виключає можливість розгляду цієї позовної вимоги у порядку адміністративного судочинства.
Свідоцтво про право власності на нерухоме майно у даному випадку є правовстановлюючим документом, який засвідчує право власності на нерухоме майно, а не тим актом суб'єкта владних повноважень у розумінні вимог КАС України, який може бути оскаржений в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до п. 1 ч. 1 статті 15 Цивільного процесуального кодексу України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин.
У той же час згідно з ч. 2 ст. 4 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Відповідно до ч. 3 статті 21 КАС України не допускається об'єднання в одне провадження кількох вимог, які належить розглядати в порядку різного судочинства, якщо інше не встановлено законом.
За таких обставин суд вважає, що позовна вимога про скасування свідоцтва про право власності на нерухоме майно не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, оскільки не є публічно - правовим спором. Вказану вимогу належить розглядати в порядку господарського судочинства, а тому позивачу слід звернутись з нею до господарського суду з урахування правил територіальної підсудності.
Керуючись ст. 109 КАС України, суд, -
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Муніципальна телерадіокомпанія "Контакт" до Виконавчого комітету Хмельницької міської ради , Хмельницької міської ради , Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Хмельницької міської ради , Реєстраційної служби Хмельницького міськрайонного управління юстиції про визнання незаконними та скасування рішень
в частині визнання протиправним та скасування свідоцтва про право власності на нерухоме майно від 14.11.2012 року, виданого Управлінням житлово-комунального господарства виконавчого комітету Хмельницької міської ради.
Копію ухвали про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі надіслати позивачу.
Ухвала суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Суддя/підпис/І.С. Козачок
"Згідно з оригіналом" Суддя І.С. Козачок