Справа № 815/3064/16
24 червня 2016 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Корой С.М., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до прокуратури Одеської області, треті особи, що не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Генеральна прокуратура України, Головне управління Державної казначейської служби України в Одеській області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії, стягнення моральної шкоди,-
До Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до прокуратури Одеської області, треті особи, що не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Генеральна прокуратура України, Головне управління Державної казначейської служби України в Одеській області, в якому позивач просить суд:
- визнати неправомірними дії прокуратури Одеської області в частині не нарахування та невиплати ОСОБА_1 заробітної плати за період з 01.07.2015 року по 31.05.2016 року, відповідно до вимог статті 81 Закону України «Про прокуратуру» (№1697-VII);
- зобов'язати прокуратуру Одеської області зробити перерахунок та виплату заробітної плати ОСОБА_1 з 01.07.2015 року по 31.05.2016 року, відповідно до вимог статті 81 Закону України «Про прокуратуру» (№1697-VII) з урахуванням усіх надбавок та інших виплат, які нараховуються залежно від розміру посадового окладу, враховуючи різницю виплачених кошів;
- стягнути з прокуратури Одеської області на користь ОСОБА_1 моральну шкоду у розмірі 20 000 (двадцять тисяч) гривень 00 копійок.
Відповідно до п.п.3,5,6 ч.1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
У відповідності до ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві має зазначатися зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
У відповідності до ч. 4 ст. 105 КАС України адміністративний позов може містити вимоги про: 1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; 2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; 3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; 4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; 5) виконання зупиненої чи невчиненої дії; 6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
Частиною 2 ст. 106 КАС України передбачено, що на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Відповідно до приписів ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків встановлених ст.72 КАС України.
Відповідно до положень ст. 69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів. Докази суду надають особи, які беруть участь у справі. Суд може запропонувати надати додаткові докази або витребувати додаткові докази за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, або з власної ініціативи.
При цьому, суд звертає увагу, що для повного, об'єктивного та всебічного розгляду справи протягом розумного строку позовна вимога має відповідати нормам чинного законодавства, бути чіткою та вичерпною для подальшого ухвалення законного судового рішення, з метою захисту та відновлення порушеного права позивача.
Адміністративний позов не відповідає вказаним приписам КАС України, оскільки позивач звертаючись з вимогами:
- визнати неправомірними дії прокуратури Одеської області в частині не нарахування та невиплати ОСОБА_1 заробітної плати за період з 01.07.2015 року по 31.05.2016 року, відповідно до вимог статті 81 Закону України «Про прокуратуру» - не вказує, яку саме суму заробітної плати йому не нараховано та не виплачено;
- зобов'язати прокуратуру Одеської області зробити перерахунок та виплату заробітної плати ОСОБА_1 з 01.07.2015 року по 31.05.2016 року, відповідно до вимог статті 81 Закону України «Про прокуратуру» (№1697-VII) з урахуванням усіх надбавок та інших виплат, які нараховуються залежно від розміру посадового окладу, враховуючи різницю виплачених кошів, однак, не зазначає, які саме надбавки та виплати мають бути враховані відповідачем при здійсненні перерахунку заробітної плати і в яких сумах конкретно з помісячним зазначенням періоду.
Також суд звертає увагу позивача, що у разі відсутності можливості надання доказів на підтвердження обставин, викладених у позовній заяві, він має зазначити докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості надання таких доказів, а також надати до суду докази на підтвердження вжиття ним самостійно всіх заходів для отримання таких доказів і неможливості їх отримання.
Згідно зі ст.108 КАС України суддя, встановивши, що адміністративний позов подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Недоліки повинні бути усунені шляхом оформлення позовної заяви відповідно до вимог передбачених ст. 106 КАС України.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що адміністративний позов ОСОБА_1 до прокуратури Одеської області, треті особи, що не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Генеральна прокуратура України, Головне управління Державної казначейської служби України в Одеській області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії, стягнення моральної шкоди слід залишити без руху, встановивши позивачу строк для усунення недоліків.
Керуючись ст. ст. 106, 107, 108, 160, 165 КАС України суд,-
Адміністративний позов ОСОБА_1 до прокуратури Одеської області, треті особи, що не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Генеральна прокуратура України, Головне управління Державної казначейської служби України в Одеській області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії, стягнення моральної шкоди - залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність усунення недоліків у 5-денний строк з дня отримання ухвали суду та роз'яснити, що у разі не усунення у визначений судом термін недоліків, позов буде повернуто позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги в п'ятиденний строк з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку та у строки, встановлені ст. 254 КАС України.
Суддя С.М. Корой