Ухвала від 24.06.2016 по справі 805/1696/16-а

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

24 червня 2016 року Справа № 805/1696/16-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Смагар С.В., розглянувши позовну заяву Корпорації «Індустріальна Спілка Донбасу»

до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників податку у м. Донецьку Міжрегіонального Головного управління ДФС України

про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії щодо складання та подання до органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів висновку про суму надміру сплаченого авансового внеску з податку на прибуток, що підлягає бюджетному відшкодуванню у розмірі 21704680 грн.

ВСТАНОВИВ:

Корпорацією «Індустріальна Спілка Донбасу» заявлений позов до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників податку у м. Донецьку Міжрегіонального Головного управління ДФС України про визнання протиправною бездіяльність відповідача, яка виразилася у невиконання передбачених законодавством дій, заходів для повернення надміру сплаченого податку на прибуток підприємств Корпорації «Індустріальна Спілка Донбасу» у розмірі 21704680 грн. та зобов'язання відповідача скласти та подати до органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів висновку про суму надміру сплаченого авансового внеску з податку на прибуток, що підлягає бюджетному відшкодуванню Корпорації «Індустріальна Спілка Донбасу» у розмірі 21704680 грн.

Згідно з частиною 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Вищім адміністративним судом України у листі від 18 січня 2012 року № 165/11/13-12 відзначено, що відповідно до пункту 1 частини другої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності. Окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи. Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна. За практикою Європейського суду з прав людини вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.

З позовної заяви вбачається, що позивачем заявлена немайнова вимога про визнання протиправною бездіяльності відповідача, яка виразилася у невиконанні передбачених законодавством дій, заходів для повернення надміру сплаченого податку на прибуток підприємств Корпорації «Індустріальна Спілка Донбасу» у розмірі 21704680 грн. та вимога щодо зобов'язання відповідача скласти та подати до органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів висновку про суму надміру сплаченого авансового внеску з податку на прибуток, що підлягає бюджетному відшкодуванню Корпорації «Індустріальна Спілка Донбасу» у розмірі 21704680 грн. і вона є майновою, оскільки може викликати зміни у майновому стані позивача.

Згідно з пунктом 3 частини 2 статті 4 Закону № 3674-VІ за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.

Відповідно до підпункту 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону № 3674-VІ за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень або юридичною особою ставка судового збору становить 1 розмір мінімальної заробітної плати.

Відповідно до частини 3 статті 6 Закону України «Про судовий збір» за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

Статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» від 25 грудня 2015 року № 928-VIII визначено, що мінімальна заробітна плата у місячному розмірі станом на 1 січня 2016 року становить 1378 грн. Позивачем заявлено позовну вимогу майнового характеру щодо зобов'язання відповідача скласти та подати до органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів висновку про суму надміру сплаченого авансового внеску з податку на прибуток, що підлягає бюджетному відшкодуванню Корпорації «Індустріальна Спілка Донбасу» у розмірі 21704680 грн., отже судовий збір підлягає сплаті у розмірі 325570 грн. 20 коп. та за немайнову вимогу щодо визнання протиправною бездіяльність відповідача, яка виразилася у невиконання передбачених законодавством дій, заходів для повернення надміру сплаченого податку на прибуток підприємств Корпорації «Індустріальна Спілка Донбасу» у розмірі 21704680 грн., за що судовий збір підлягає сплаті 1378 грн. З платіжного доручення від 16 травня 2016 року № 803 вбачається, що позивачем було сплачено судовий збір у сумі 1378 грн. тільки за позовну вимогу немайнового характеру, отже позивачу необхідно доплатити судовий збір за позовну вимогу майнового характеру у сумі 325570 грн. 20 коп.

Враховуючи вищевикладене, позовна заява подана позивачем без дотримання вимог частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України та підлягає залишенню без руху.

Відповідно до частини 1 статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Керуючись частинами 3 статті 106, частинами 1, 2, 5 статті 108, статтями 160, 165, 185, 186, 254, Кодексу адміністративного судочинства України суд, -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Корпорації «Індустріальна Спілка Донбасу» до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників податку у м. Донецьку Міжрегіонального Головного управління ДФС України про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії щодо складання та подання до органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів висновку про суму надміру сплаченого авансового внеску з податку на прибуток, що підлягає бюджетному відшкодуванню у розмірі 21704680 грн., залишити без руху.

2. Встановити позивачу строк до 15 липня 2016 року на усунення недоліків шляхом належного оформлення позовної заяви відповідно до вищезазначених норм Кодексу адміністративного судочинства України, а саме: надання (надіслання) до суду оригіналу документу, що підтверджує сплату судового збору за позовну вимогу майнового характеру у сумі 325570 грн. 20 коп.

3. Ухвала про залишення позовної заяви без руху в адміністративній справі може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання через Донецький окружний адміністративний суд апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Смагар С.В.