Постанова від 24.05.2016 по справі 804/1817/16

копія

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 травня 2016 р. Справа № 804/1817/16

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого суддіОСОБА_1

при секретаріОСОБА_2

за участю:

представника позивача ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Тютюнова компанія Стамболі" до Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Дніпропетровська Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування рішення,-

ВСТАНОВИВ:

30 березня 2016 року товариство з обмеженою відповідальністю «Тютюнова компанія Стамболі» звернулося до суду з позовом до Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області, в якому просить скасувати рішення про застосування фінансових санкцій від 12.11.2015 р. №0002522201 винесене Державною податковою інспекцією у Кіровському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області.

В обґрунтування позову позивач зазначив, що державною податковою інспекцією у Кіровському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області було проведено фактичну перевірку ТОВ «Тютюнова компанія Стамболі», за результатами якої до позивача за порушення ч. 1 ст. 2-1 Закону України «Про державне регулювання виробництва, і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» застосовано фінансову санкцію у розмірі 150 000,00 грн.

Позивач вважає рішення про застосування фінансових санкцій №0002522201 безпідставним, незаконним та таким, що підлягає скасуванню на підставі того, що редакція вищевказаної статті вступила в силу 12.08.2014 року.

Однак, в свою чергу позивачем було імпортовано обладнання ПТ «Портфілд» 03.06.2014 року, тобто до моменту вступу в дію ч. 1 статті 2-1 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

Крім того, позивач не набув право власності на придбане обладнання, що виключає відповідальність.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, адміністративний позов просив задовольнити.

Представник відповідача в судове засідання не прибув, про дату, час і місце його проведення був повідомлений належним чином.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши чинне законодавство, суд встановив наступні обставини.

20 жовтня 2015 року ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська ГУ ДФС у Дніпропетровській області було проведено перевірку ТОВ «Тютюнова компанія «Стамболі» - позивача щодо дотримання норм законодавства з питань регулювання обігу готівки, порядку здійснення платниками податків розрахункових операцій ведення касових операцій, наявності ліцензій, патентів, свідоцтв, у тому числі про виробництво та обіг підакцизних товарів, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами), за результатами якої складено акт (довідка).

Згідно п. 2.2.15 акту в ході перевірки встановлено не надання ТОВ «Тютюнова компанія «Стамболі» відомостей про обладнання для промислового виробництва сигарет та цигарок для включення до ОСОБА_4 реєстру обладнання центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику, чим порушено ст. 2-1 Закону України «Про державне регулювання виробництва, і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

02 листопада 2015 року позивачем було подано до ДПІ письмові заперечення до акту перевірки.

09 листопада 2015 року відповідачем складено відповідь на заперечення позивача, згідно якої висновки акту перевірки від 23.10.2015 року є правомірними та обґрунтованими.

12 листопада 2015 року відповідач виніс Рішення №0002522201, яким до позивача застосовано фінансову санкцію у вигляді штрафу у розмірі 150 000,00 грн.

Не погодившись із винесеним рішенням позивач подав скаргу до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області з вимогою скасувати вищевказане рішення.

Рішенням від 16.01.2016 року Головне управління ДФС у Дніпропетровській області залишило рішення від 12.11.2015 року без змін, а скаргу позивача без задоволення.

Судом встановлено, що 01.03.2013 року між позивачем та ПТ «Портфілд» укладено контракт №17/1 на поставку та монтаж обладнання.

Відповідно до п. 1.1 Контракту №17/1, продавець (ПТ «Портфілд») приймає на себе зобов'язання поставити покупцю (позивачу) відновлене обладнання: згідно специфікації, яка є невід'ємною частиною даного контракту; здійснити монтаж та пусконалагоджувальні роботи поставленого обладнання.

Відповідно до п. 3.6 Додаткової угоди №5 від 01.04.2014 року, сторонами було погоджено, що право власності на обладнання переходить до позивача з моменту вводу обладнання в експлуатацію, шляхом монтажу та здійснення пусконалагоджувальних робіт.

Таким чином, 03.06.2014 року на митну територію України, через пункт пропуску Іллічівськ, було ввезено обладнання ПТ «Портфілд» для виробництва тютюнових виробів (у розібраному вигляді), що підтверджується вантажно-митними деклараціями.

Вищевказане обладнання було поставлено на юридичну адресу позивача (на той час ОСОБА_5 республіка Крим, м. Феодосія, вул. Дружби 62) вантажними автомобілями, наступних номерів: ВН 5166ВІ водій ОСОБА_5, ВН6874ЕО водій ОСОБА_6, ВН 0405ВВ, водій ОСОБА_7, ВН 8853ЕЕ водій ОСОБА_8, що підтверджується товарно-транспортними накладними та накладними на перевезення вантажу.

10.06.2014 року позивач звернувся до ПТ «Портфілд» з метою введення обладнання в експлуатацію, але 25.06.2014 року ПТ «Портфілд» повідомив про неможливість проведення пусконалагоджувальних робіт у зв'язку із окупацією території АР Крим.

Відповідно до ст. 2-1 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» № 481/95-ВР від 19.12.1995 р. (зі змінами внесеними Законом України Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо посилення контролю за обігом підакцизних товарів та уточнення окремих податкових норм № 1638-VII від 12.08.2014 р.) обладнання для промислового виробництва сигарет та цигарок, що відноситься до товарної підкатегорії 8478 10 00 00 згідно з УКТ ЗЕД (обладнання для підготовки або обробки тютюну), яке імпортується на митну територію України, зберігається та використовується на митній території України, підлягає внесенню до ОСОБА_4 реєстру обладнання.

Відомості про обладнання для промислового виробництва сигарет та цигарок включаються до ОСОБА_4 реєстру обладнання на підставі відомостей, що надаються суб'єктами господарювання центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

В ОСОБА_4 реєстрі обладнання повинні міститися відомості про:

суб'єкта господарювання, який здійснив ввезення обладнання або є власником обладнання: для юридичних осіб - повне найменування, місцезнаходження, код ОСОБА_4 державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ), для фізичних осіб - суб'єктів господарювання - прізвище, ім'я, по батькові, місце реєстрації, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки та повідомили про це відповідний орган доходів і зборів і мають відмітку в паспорті);

суб'єкта господарювання, який здійснює зберігання або використання обладнання (у разі передачі обладнання на зберігання чи в користування іншим суб'єктам господарювання): для юридичних осіб - повне найменування, місцезнаходження, код ОСОБА_4 державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ), для фізичних осіб - суб'єктів господарювання - прізвище, ім'я, по батькові, місце реєстрації, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки та повідомили про це відповідний орган доходів і зборів і мають відмітку в паспорті);

підставу ввезення обладнання на митну територію України або набуття права власності на обладнання;

модель та серійний номер обладнання;

місцезнаходження обладнання;

дату включення обладнання до ОСОБА_4 реєстру обладнання;

дату внесення змін до відомостей, що містяться в ОСОБА_4 реєстрі обладнання;

підставу та дату виключення обладнання з ОСОБА_4 реєстру обладнання.

Внесення даних до ОСОБА_4 реєстру обладнання здійснюється на підставі письмової заяви суб'єкта господарювання - імпортера або власника обладнання. До заяви додається документ, що підтверджує ввезення обладнання на митну територію України або право власності на обладнання.

Заява подається не пізніше 10 робочих днів з дня завершення митного оформлення обладнання, ввезеного на митну територію України, або набуття права власності на обладнання.

У разі зміни будь-яких відомостей, що містяться в ОСОБА_4 реєстрі обладнання, крім змін, пов'язаних із зміною права власності на обладнання, суб'єкт господарювання, за заявою якого відповідне обладнання внесено до ОСОБА_4 реєстру обладнання, має подати до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, заяву про внесення змін до відомостей, що містяться в ОСОБА_4 реєстрі обладнання.

Заява про внесення змін до відомостей, що містяться в ОСОБА_4 реєстрі обладнання, подається не пізніше 10 робочих днів з дня зміни таких відомостей. Відповідальність за достовірність відомостей, зазначених у заяві про внесення змін до відомостей, що містяться в ОСОБА_4 реєстрі обладнання, несе заявник.

У разі переходу права власності або знищення обладнання таке обладнання підлягає виключенню з ОСОБА_4 реєстру обладнання. Заява про виключення подається не пізніше 10 робочих днів з дня настання однієї з подій, зазначених у цій частині, суб'єктом господарювання, за заявою якого відповідне обладнання внесено до ОСОБА_4 реєстру обладнання. До заяви додаються документи, що підтверджують перехід права власності або знищення обладнання.

Форми заяв про внесення обладнання до ОСОБА_4 реєстру обладнання, про внесення змін до відомостей, що містяться в ОСОБА_4 реєстрі обладнання, про виключення обладнання з ОСОБА_4 реєстру обладнання затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

ОСОБА_4 реєстру обладнання та надання відомостей, що містяться в ОСОБА_4 реєстрі обладнання, здійснюються за рахунок коштів Державного бюджету України. Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, забезпечує вільний та безоплатний доступ до відомостей, що містяться в ОСОБА_4 реєстрі обладнання.

Відомості, що містяться в ОСОБА_4 реєстрі обладнання, надаються у вигляді витягу з ОСОБА_4 реєстру обладнання. Витяг з ОСОБА_4 реєстру обладнання видається юридичній особі або фізичній особі - підприємцю, органам державної влади (посадовим особам) за письмовим запитом протягом двох робочих днів з дня подання такого запиту.

Форма витягу з ОСОБА_4 реєстру обладнання встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

Згідно п. 1 Перехідних положень Закону № 1638-VII від 12.08.2014 р. Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, крім абзаців одинадцятого - чотирнадцятого підпункту 9 пункту 2 розділу I цього Закону (щодо внесення змін до статті 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" ), які набирають чинності через шість місяців з дня опублікування цього Закону.

Відповідно до п. 2 Перехідних положень вищевказаного Закону обладнання для промислового виробництва сигарет та цигарок, що перебуває у власності або користуванні суб'єктів господарювання на день набрання чинності цим Законом, підлягає внесенню до ОСОБА_4 державного реєстру обладнання для промислового виробництва сигарет та цигарок протягом шести місяців з дня набрання чинності цим Законом.

З викладеного вбачається, що заява про внесення даних до ОСОБА_4 реєстру обладнання подається не пізніше 10 днів з дня набуття права власності на майно.

З додаткової угоди випливає, що право власності на обладнання переходить до позивача з моменту вводу обладнання в експлуатацію, шляхом монтажу та здійснення пусконалагоджувальних робіт. Однак, право власності на устаткування позивач не набув у зв'язку із тим, що ПТ «Портфілд» не провів пусконалагоджувальні роботи. На цей час підприємство обладнанням не користується і його частини знаходяться на окупованій території АР Крим.

У зв'язку з викладеними обставинами суд приходить до висновку про задоволення адміністративного позову та скасування оскаржуваного рішення.

Також суд вважає за необхідне на підставі ст. 94 КАС України присудити на користь позивача з Державного бюджету України судові витрати у сумі 2 250,00 грн.

Керуючись ст. ст. 158-163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати рішення про застосування фінансових санкцій від 12.11.2015 р. №0002522201 Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області.

Присудити на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Тютюнова компанія Стамболі» з Державного бюджету України за рахунок бюджетних асигнувань Державної податкової інспекції у Кіровському районі м. Дніпропетровська Головного управління ДФС у Дніпропетровській області судові витрати у сумі 2 250,00 грн.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 КАС України та може бути оскаржена в порядку та строки, передбачені ст. 186 КАС України, до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд.

Повний текст постанови складений 27 травня 2016 року.

Суддя (підпис) Постанова не набрала законної сили 27 травня 2016 року. Суддя З оригіналом згідно. Суддя ОСОБА_1 ОСОБА_1 ОСОБА_1