Постанова від 22.06.2016 по справі 905/13/16

донецький апеляційний господарський суд

Постанова

Іменем України

22.06.2016 справа №905/13/16

Донецький апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого: суддівОСОБА_1 ОСОБА_2, ОСОБА_3

при секретарі судового засідання ОСОБА_4

за участю представників сторін:

від позивача: ОСОБА_5 - за довіреністю

від відповідача:ОСОБА_6 - за довіреністю

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргуТовариства з обмеженою відповідальністю «ДТЕК Добропіллявугілля» м. Добропілля, Донецька область

на рішення господарського суду Донецької області

від24.02.2016р.

по справі№905/13/16 (суддя Бойко І.А.)

за позовом:Комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» в особі Добропільського виробничого управління Комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» м. Добропілля, Донецька область

до відповідача:Товариства з обмеженою відповідальністю «ДТЕК Добропіллявугілля» м. Добропілля, Донецька область

простягнення 173 304,52грн.

ВСТАНОВИВ:

Комунальне підприємство «Компанія «Вода Донбасу» в особі Добропільського виробничого управління звернулось до господарського суду Донецької області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «ДТЕК Добропіллявугілля» м. Добропілля, Донецька область про стягнення 173 304,52грн. оплати за перевищення гранично допустимих концентрацій.

Рішенням господарського суду Донецької області від 24.02.2016р. у справі №905/13/16 позов задоволено повністю. Стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю «ДТЕК Добропіллявугілля» на користь Комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» м. Маріуполь, Донецька область в особі Добропільського виробничого управління Комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» заборгованість у розмірі 173304,52 грн. та судовий збір у розмірі 1733,05 грн.

Відповідач, не погодившись з прийнятим судовим рішенням, оскаржив його в апеляційному порядку і просив рішення місцевого господарського суду скасувати повністю та прийняти нове, яким в позові відмовити повністю.

Підставами для скасування рішення суду першої інстанції апелянт зазначає неповне з'ясування обставин, що мають значення для справи.

Апелянт зауважує, що протоколи результатів аналізів, які долучені до матеріалів справи у якості доказів, не містять відомості про умови зберігання відібраних проб стічних вод до проведення дослідження, оскільки між відбором проб та їх дослідженням, в тому числі складанням протоколу, пройшов значний час.

Скаржник вказує на те, що акти відбору проб підписані з його боку не уповноваженою особою, а відбір проб безпосередньо здійснено з порушенням п. 5.1.2. ДСТУ ISO 5667-10:2005.

Представник позивача у судове засідання прибув, направив відзив на апеляційну скаргу, в якому заперечував проти доводів апеляційної скарги.

Відповідач у судове засідання прибув, підтримав доводи, викладені в апеляційній скарзі.

Судове засідання апеляційної інстанції здійснювалось за допомогою звукозаписувального технічного засобу у порядку розгляду апеляційної скарги встановленого ст.ст. 4-4, 81-1, 99, 101 Господарського процесуального кодексу України.

Колегія суддів Донецького апеляційного господарського суду відповідно до статті 101 Господарського процесуального кодексу України, на підставі встановлених фактичних обставин, переглядає матеріали господарської справи та викладені в скарзі доводи щодо застосування судом при розгляді норм матеріального та процесуального права, що мають значення для справи. Апеляційний господарський суд не зв'язаний доводами апеляційної скарги і перевіряє законність і обґрунтованість рішення місцевого господарського суду у повному обсязі.

Розглянувши матеріали господарської справи, апеляційну скаргу, перевіривши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, судова колегія апеляційної інстанції встановила.

З матеріалів справи вбачається, що 01.01.2014р. між Комунальним підприємством «Компанія «Вода Донбасу» (Виробник) та Товариством з обмеженою відповідальністю «ДТЕК Добропіллявугілля» (Споживач) підписано договір №293 на надання послуг з централізованого питного водопостачання та водовідведення (далі - Договір), відповідно до якого, Виробник подає по своїм водопровідним мережам питну воду до водопровідного вводу споживача у межах узгоджених розрахункових об'ємах з урахуванням технічної можливості виробника, а виробник оплачує послуги з централізованого питного водопостачання виробнику (п.1.1. Договору).

Відповідно до п. 1.1 Договору виробник подає по своїм водопровідним мережам питну воду до водопровідного вводу споживача у межах узгоджених розрахункових об'ємів з урахуванням технічної можливості виробника, а споживач оплачує послуги з централізованого питного водопостачання виробнику.

Згідно з п. 1.2. Договору Виробник приймає та очищує стічні води споживача - всі види стічних вод внаслідок діяльності споживача після використання води в усіх системах водопостачання (господарсько-питного, технічного, гарячого водопостачання і т.д.), а також поверхневі та дощові води з території споживача, а споживач оплачує послуги з централізованого водовідведення виробнику на умовах даного Договору.

Відповідно до п. 6.1 Договору сторони наділені правами та виконують обов'язки, передбачені даним Договором, Законом України «Про питну воду та питне водопостачання», Законом України «Про житлово-комунальні послуги», Правилами користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, Правилами технічної експлуатації систем водопостачання та каналізації в населених пунктах України, Правилами приймання стічних вод підприємств в комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України, Правилами приймання стічних вод підприємств в систему каналізації міста (селища), Інструкцією про встановлення та стягнення плати за скидання промислових та інших стічних вод в систему каналізації населених пунктів, а також іншими нормативно-правовими актами України.

Відповідно до п. 3.1. Договору виробник надає послуги централізованого водовідведення (п. 1.2. Договору) протягом усього періоду дії договору в межах обсягів, передбачених п. 3.2. цього Договору. Пунктом 3.8. Договору скидання споживачем стічних вод з перевищенням гранично допустимих концентрацій забороняється. Виробник встановлює споживачу гранично допустимі концентрації забруднюючих речовин у стічних водах відповідно до «Місцевих правил приймання стічних вод споживачів у системи каналізації міст та селищ (мг/дм3 або г/м2)».

Згідно з п. 4.3 Договору контроль якості стічних вод, що скидаються споживачем в комунальну каналізацію, здійснює виробник.

Згідно п.3.7. Договору (в редакції додаткової угоди №1 від 01.01.2015р. до договору №293 від 01.01.2014р.), кількість прийнятих у розрахунковому місяці виробником від споживача стічних вод оформлюється двостороннім актом, завіреним підписами представників сторін та печаткою або штампом, один раз на місяць не пізніше 24 числа поточного місяця.

Даний договір набирає чинності при досягненні згоди за всіма істотними умовами договору та діє з 01.01.2014р. по 31.12.2014р. (п. 12.1 Договору).

Договір підписаний сторонами з протоколом розбіжностей, протоколом узгодження розбіжностей та додатковою угодою від 01.01.2015р.

Відповідно до п. 7.8 «Правил приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України» (далі - «Правила приймання стічних вод…») з метою контролю якості стічних вод Підприємств, Водоканал здійснює відбір разових проб. Виявлені в цих пробах перевищення допустимих концентрацій забруднюючих речовин у стічних водах є підставою для нарахування плати за скид понаднормативних забруднень. Відбір контрольних проб стічних вод Підприємств виконується уповноваженими представниками Водоканалу, що фіксується у спеціальному журналі або акті, який підписують як представники Водоканалу, так і представник Підприємства-абонента. У разі неявки уповноваженого представника Підприємства або при його відмові підписати акт останній підписується представниками Водоканалу із зазначенням прізвища представника абонента, який відмовився підписати акт.

Відповідно до п. 2.2. Правил приймання стічних вод у комунальні та відомчі системи каналізації міст Добропілля, Білицьке, Білозерське та селища Новодонецьке (далі - місцеві «Правила приймання…»), затверджених рішенням виконавчого комітету Добропільської міської ради від 11.04.2012р. № 229, визначено, що Водоканал зобов'язаний здійснювати нагляд за технічним станом системи каналізації міст Добропілля, Білицьке, Білозерське та с.Новодонецьке, умовами скиду стічних вод Споживачів та за виконання Споживачами вимог цих Правил та умов договору.

Лабораторією виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства м.Добропілля КП «Вода Донбасу», яка акредитована № ВЛ-196/2011 від 27.07.2011р., на виконання умов договору, зроблений разовий відбір проб стічних вод з контрольного колодязя на випуску підприємства відповідача «Шахта «Добропільська», про що було складено акт відбору стічних вод №448 від 16.01.2014р. Проби доставлені для виконання досліджень якості в лабораторію виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства м. Добропілля Комунального підприємства «Вода Донбасу» 16.01.2014р. об 10-40год.

Лабораторією Добропільського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства КП «Компанія «Вода Донбасу» проведено аналіз стічних вод з 10-50год. 16.01.2014р. по 13-00 21.01.2014р., отриманих з контрольного колодязю відповідача «Шахта «Добропільська», за результатами чого складено протокол №1 результатів аналізів стічної води від 21.01.2014р., яким встановлено факт перевищення забруднюючих речовин у стічних водах відповідача, а саме: по хлоридам - при нормі 345,0 мг/л показники 683 мг/л, по сульфатам - при нормі 510,0 мг/л показники 1532,0 мг/л, сухий залишок - при нормі 1600,0 мг/л показники 3990,0 мг/л.

Зазначений акт був складений та підписаний представниками позивача і відповідача.

Відповідно до п. 7.10 «Правил приймання стічних вод…» при виявленні перевищення ДК забруднень, установлених договором або місцевими Правилами приймання, Водоканал після закінчення аналізу направляє Підприємству повідомлення про виявлене перевищення ДК забруднень (листом або телефонограмою) у термін, визначений місцевими Правилами приймання, але не більше 15 днів.

За результатами проведених аналізів проб позивачем відповідачу направлений рахунок-фактури: №143 від 16.04.2014р. на суму 173304,52 грн., який був надісланий відповідачу з листом №1125 від 18.04.2014р.

Відповідно до п. 7.7 місцевих «Правил приймання…» при виявленні перевищення ДК забруднень, встановлених Договором або правилами, Водоканал після завершення аналізу надсилає Підприємству повідомлення про виявлене перевищення ДК забруднень (листом або телефонограмою) впродовж 15 діб після закінчення аналізу. Протягом шестимісячного терміну після виявлення перевищення ДК Водоканал надсилає підприємству претензію.

Як вбачається з матеріалів справи позивач також звертався до відповідача з претензією №1161 від 25.04.2014р. з вимогою сплатити заборгованість у розмір 173304,52 грн., яка була отримана, але не задоволена останнім. ОСОБА_6 №1/354 від 30.04.2014р. відповідач повідомив, що повертає претензію на доробку. Також, позивач звертався до відповідача з листами: №1414 від 21.05.2014р., №1692 від 20.06.2014р. про стягнення заборгованості у розмірі 173304,52 грн., на яку відповідач надав відповідь на претензію №5-2/520 від 04.07.2014р., у якій не погодився із вимогами позивача №1069 від 19.03.2013р., № 1913 від 31.05.2013р., № 2488 від 19.07.2013р. з вимогами сплатити заборгованість у розмірі 2238,43 грн., 5350,55 грн. та 3573,91 грн., а всього 11162,89 грн., які були отримані відповідачем, але не задоволені останнім.

Суть спірних правовідносин полягає у вирішенні питання щодо стягнення плати за скид стічних вод з понаднормативним забрудненням за укладеним договором.

Зазначені правовідносини регулюються Законом України «Про питну воду та питне водопостачання», Законом України «Про житлово-комунальні послуги», Правилами користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, Правилами технічної експлуатації систем водопостачання та каналізації в населених пунктах України, Правилами приймання стічних вод підприємств в комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України, Правилами приймання стічних вод підприємств в систему каналізації міста (селища), Інструкцією про встановлення та стягнення плати за скидання промислових та інших стічних вод в систему каналізації населених пунктів, а також іншими нормативно-правовими актами України.

Зобов'язання згідно із ст.ст.11, 509 Цивільного кодексу України, ст.174 Господарського кодексу України виникають, зокрема, з договору та інших правочинів.

Відповідно до ст.509 Цивільного кодексу України, ст.173 Господарського кодексу України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.

Стаття 193 Господарського кодексу України передбачає, що суб'єкти господарювання та учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору. Аналогічне положення закріплено в ст. 526 Цивільного кодексу України.

Відповідно до ч. 2 ст. 530 ЦК України якщо строк (термін) виконання боржником обов'язку не встановлений або визначений моментом пред'явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов'язок у семиденний строк від дня пред'явлення вимоги якщо обов'язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.

Правилами приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України, затверджених Наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 19 лютого 2002 року N 37, зареєстрованих в Мін'юсті України 26.04.2002р. за № 403/6691 (далі - «Правила приймання стічних вод…»), встановлено, що вони поширюються на комунальні підприємства водопровідно-каналізаційного господарства міст і селищ України та інші підприємства, що мають на балансі системи місцевого водопроводу та каналізації (далі - водоканали), та на всі підприємства, установи, організації незалежно від форм власності й відомчої належності, які скидають свої стічні води в системи каналізації населених пунктів (далі - Підприємства).

Дані «Правила приймання стічних вод…» спрямовані на запобігання порушенням у роботі мереж і споруд каналізації, підвищення ефективності роботи цих споруд і безпеки їх експлуатації та забезпечення охорони навколишнього природного середовища від забруднення скидами стічних вод підприємств.

«Правилами приймання стічних вод…» встановлено загальні вимоги до порядку відбирання проб, методики відбирання передбачено Національними стандартами України.

На підставі цих «Правил приймання стічних вод…» та «Інструкції про встановлення та стягнення плати за скид промислових стічних вод у системи каналізації населених пунктів», зареєстрованої Міністерством юстиції України 26.04.2002р. №402/6990 (далі - Інструкція), водоканали розробляють місцеві Правила приймання стічних вод підприємств у систему каналізації населеного пункту (далі - місцеві «Правила приймання…»), у яких установлюються допустимі концентрації (далі - ДК) для кожної забруднюючої речовини, що може скидатися підприємствами в систему каналізації, а також відображаються місцеві особливості приймання стічних вод підприємств у міську каналізацію.

Інструкція встановлює єдиний на території України порядок встановлення та стягнення плати за скиди промислових та інших стічних вод у системи каналізації населених пунктів і поширюється на комунальні підприємства водопровідно-каналізаційного господарства міст і селищ України та інші підприємства, що мають на балансі системи місцевого водопроводу та каналізації (далі -водоканали), та на всі підприємства, установи, організації незалежно від форм власності й відомчої належності, які скидають свої стічні води в системи каналізації населених пунктів (далі - підприємства).

Правилами приймання стічних вод у комунальні та відомчі системи каналізації міст Добропілля, Білицьке, Білозерське та селища Новодонецьке (місцеві «Правила приймання….»), затвердженими рішенням Виконавчого комітету Добропільської міської ради від 11.04.2012р. № 229 встановлені права і обов'язки Водоканалу і споживачів, які користуються послугами міської каналізації, відповідальність і заходи впливу за порушення правил, загальні вимоги до складу та властивостей стічних вод, які скидаються у міську каналізацію, визначення допустимих концентрацій забруднюючих речовин у стічних водах споживачів, правила і порядок приймання рідких нечистот на зливні станції, порядок укладання договорів про скид стічних вод у систему каналізації, порядок контролю за скидом стічних вод у міську каналізацію, встановлення та стягнення плати за скид промислових та інших вод у систему міської каналізації і порядок дій Водоканалу щодо реалізації заходів впливу за порушення правил.

Виконавчий комітет Добропільської міської ради розробив вимоги до складу та властивостей стічних вод Споживачів, що приймаються до системи каналізації Добропільського ВУВКГ, розрахунок допустимих концентрацій забруднюючих речовин у стічних водах, акти обстеження споживача, методику відбору проб і проведення лабораторного контролю стічних вод підприємств, що скидаються до систем каналізації населених пунктів, а також розрахунок нормативу плати за скид понаднормативних забруднень у систему каналізації.

Як встановлено судом першої інстанції та не спростовується апелянтом, 16.01.2014р., представником позивача за участю представника відповідача здійснено відбір стічних вод на підприємстві відповідача згідно з акту відбору проб стічних вод підприємства №448.

Довод апелянта, що Акт від 16.01.2014р. №448 підписаний особою - заступником головного інженера з ЕС ОСОБА_7, яку відповідач (споживач) не уповноважував від свого імені підписувати вказаний акт, отже, неуповноваженою особою, колегією суддів не приймається, з огляду на наступне.

Додатковою угодою №1 до договору №293 від 01.01.2014р. на послуги з централізованого водоспоживання та водовідведення внесено зміни до п. 11.2. Договору, згідно якого споживач довіреністю, наказом або розпорядженням уповноважує від свого імені особу (декілька осіб), яка є відповідальною за належний стан та експлуатацію мереж, засобів обліку, збереженість пломб, підписання актів, які передбачені зазначеним Договором, в тому числі атів відбору проб - заступника головного інженера з ЕС ОСОБА_7

Таким чином, немає підстав вважати, що Акт від 16.01.2014р. №448, підписаний з боку відповідача неуповноваженою особою.

Зазначені проби стічної води були доставлені до лабораторії Добропільського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства КП “Вода Донбасу” 16.01.2014р. о 10:40год.

За результатами досліджень проб стічних вод, як встановив позивач, встановлено факт скиду стічних вод з перевищенням ГДК, що підтверджено протоколом № 1 від 21.01.2014р., у зв'язку з чим позивачем відповідачу нарахована до сплати сума за перевищення ГДК у розмірі 173 304,52грн.

Відповідно до пункту 9 Керівного нормативного документу КНД 211.1.0.009-94 «Гідросфера. Відбір проб для визначення складу і властивостей стічних та технологічних вод», затвердженого Наказом Міністра охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України від 28.12.1994р. №125, на відібрану пробу (проби) складаються супровідний документ (акт, паспорт), в якому має буди наведена така інформація: номер посудини (проби), назва проби, мета відбору; вид проби (разова або усереднена) із зазначенням способу усереднення; спосіб відбору; пункт та місце відбору; дані про обробку проби (фільтрування, відстоювання, консервування тощо), дата, час та відомості про особу (осіб), яка відбирала пробу.

Згідно із ДСТУ ISO 5667-10/2005 та вимог методик вимірювань, аналіз визначення вмісту забруднюючих речовин повинен бути проведений або негайно на місці відбору, або в умовах лабораторії (за умови охолодження проби при транспортуванні). Невиконання цієї умови може вплинути на достовірність результату вимірювань.

Поряд з тим, також зазначено, що до зміни стану проб призводить недодержання температурного режиму при їх транспортуванні та зберіганні. Біохімічні процеси, які відбуваються дуже швидко, можуть змінити вміст проб за декілька годин. Для мінімізації зазначених змін необхідно уповільнити швидкість протікання процесів у пробах, для чого використовують різні методи консервування проби або її охолодження. Охолодження проби до температури від 2 С до 5 С і зберігання її в темному місці є достатнім на період транспортування у лабораторію і відносно короткий період до початку її аналізування.

Як вбачається із матеріалів справи, в Акті відбору проб стічної води від 16.01.2014р. №448 про дотримання умов п. 5.1.2 ДСТУ ISO 5667-10:2005 не визначено, а Протокол результатів аналізів стічних вод №1 від 21.01.2014р. не містить відомостей про умови зберігання відібраних проб стічних вод до проведення дослідження та в ньому відсутня відмітка про опломбування проби.

Національним Стандартом України - "Якість води". "Відбирання проб". Частина З Настанови щодо зберігання та поводження з пробами (ДСТУ ISO 5667-3-2001) зазначено про те, що води, особливо поверхневі і майже усі, що скидаються як стічні води, чутливі до різного роду фізичних, хімічних чи біологічних реакцій, що можуть мати місце в період між відбиранням проби і аналізуванням. Природа і інтенсивність таких реакцій часто є така, що у випадку, коли не прийнято необхідних запобіжних заходів перед або під час транспортування і в період зберігання проби в лабораторії до аналізування, концентрація визначуваної речовини буде відрізнятися від початкової, яка була під час відбирання проб.

Активність цих реакцій залежить від результату взаємодії хімічної і біологічної природи зразка: його температури, чутливості до світла, матеріалу посудини, періоду між відбиранням проби і аналізуванням, умовами, в яких він перебував.

У Протоколі результатів аналізів стічних вод від 21.01.2014р. №1 відмічено, що досліджуються проби стічних вод, які відібрані 16.01.2014р. о 8:30год. В той же час, Протокол містить дату його складання - 21.01.2014р., що свідчить про те, що між відбором та їх дослідженням пройшов значний час.

Також в Протоколі результатів аналізів відсутні посилання на методики, дослідження, національні стандарти, якими керувалися відповідні спеціалісти.

Крім того, з Протоколу від 21.01.2014р. №1 вбачається, що проведено аналіз результатів стічної води за шифром проби 448, але які саме проби були досліджені за цим шифром не відомо.

З викладених вище підстав, колегія суддів Донецького апеляційного господарського суду дійшла висновку, що не дотримання національних стандартів при відборі проб стічних вод та їх дослідженні дає підстави вважати зазначений Протокол неналежними доказами перевищення відповідачем ПДК у стічних водах.

Вищевказане узгоджується з позицією Вищого господарського суду України, що викладена у Постанові від 18.12.2013р. у справі №905/3113/13.

Отже, висновок суду першої інстанції про задоволення позовних вимог щодо стягнення з відповідача заборгованості за перевищення гранично допустимих концентрацій показників стічних вод у розмірі 173 304,52грн. є необґрунтованим.

При таких обставинах, апеляційна скарга Товариства з обмеженою відповідальністю «ДТЕК Добропіллявугілля» м. Добропілля, Донецька область підлягає задоволенню, а рішення господарського суду Донецької області від 24.02.2016р. у справі №905/13/16 - скасуванню.

Відповідно до статті 49 Господарського процесуального кодексу України здійснив розподіл судових витрат за подання позову та апеляційної скарги.

Керуючись статями 33, 34, 49, 99, 101, 102, 103, 104, 105 Господарського процесуального кодексу України, Донецький апеляційний господарський суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «ДТЕК Добропіллявугілля» м. Добропілля, Донецька область на рішення господарського суду Донецької області від 24.02.2016р. у справі №905/13/16 - задовольнити.

Рішення господарського суду Донецької області від 24.02.2016р. у справі №905/13/16 - скасувати та прийняти нове рішення, яким відмовити у задоволенні позовних вимог.

Стягнути з Комунального підприємства «Компанія «Вода Донбасу» м.Донецьк в особі Добропільського виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства м.Добропілля, Донецька область на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «ДТЕК Добропіллявугілля» м.Добропілля, Донецька область витрати зі сплати судового збору, сплаченого при зверненні з апеляційною скаргою, в сумі 2 859,53грн.

Господарському суду Донецької області видати відповідний наказ.

Постанова набирає законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена до Вищого господарського суду України у касаційному порядку через Донецький апеляційний господарський суд протягом двадцяти днів з дня набрання постановою апеляційного господарського суду законної сили.

Головуючий Н.В. Ломовцева

Судді О.В. Стойка

ОСОБА_3

Надруковано 5 прим.:

1прим.-Позивачу;

1прим.-Відповідачу;

1прим.-У справу;

1прим.-ДАГС;

1прим.-ГСДО.