Постанова від 29.04.2010 по справі 2-а-6763/10

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Справа № 2-а-6763/10

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"29" квітня 2010 р. Коростенський міськрайонний суд

Житомирської області

в складі: головуючої - судді Лешко С.М. при секретарі Янковій Ю.Д.,

розглянувши у письмовому провадженні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Коростенської міської ради і Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м.Житомира про визнання дій неправомірними та стягнення недоплачених коштів, передбачених Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом в якому просить визнати неправомірними дії відповідачів та стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Коростенської міської ради недоплачені кошти, що передбачені ст.37 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“ за період з 01.12.2008 року по 01.12.2009 року, а з Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м.Житомира - передбачені ст.39 цього ж Закону - за період з 01.12.2006р. по 01.12.2009р., мотивуючи це тим, що він постійно проживає і працює у зоні гарантованого добровільного відселення, є потерпілим від аварії на ЧАЕС 1-ої категорії.

Вважає, що проведення виплат в твердих сумах, встановлених Постановою КМУ №836 від 26.07.1996 року, а не у розмірах визначених ЗУ “Про статус і соціальний захист населення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“ порушує його права.

Позивач до суду не з'явився, письмово просив розглянути справу у його відсутність.

Представник відповідача УПСЗН Коростенської міської ради також до суду не з'явився, направив лист, в якому просить справу розглядати без його участі. Вказує, що позов не визнає (а.с.16).

Представник відповідача УПСЗН Богунської районної ради м.Житомира до суду теж не з'явився, надав письмові заперечення, зазначивши, що позов суперечить вимогам чинного законодавства. Просив розглядати справу без його участі, а у задоволенні позову - відмовити (а.с.14-15).

Дослідивши письмові матеріали справи у їх сукупності, суд приходить до наступного.

Встановлено, що позивач постійно проживає у ІНФОРМАЦІЯ_1, яке відноситься до зони гарантованого добровільного відселення, має статус потерпілого від аварії на ЧАЕС 1-ої категорії, що підтверджується відповідним посвідченням серії А №427425* від 14.06.2009р. З 01.09.1994р. по даний час працює державним інспектором ПКР «Коростень» Державної інспекції з карантину рослин по Житомирській області, тобто у зоні гарантованого добровільного відселення, що стверджується письмовими доказами по справі (а.с.2-6, 10-12).

Позивач отримує кошти, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.1996 року №836 “Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи...“, якою встановлені компенсації та доплати громадянам, що проживають і працюють на територіях радіоактивного забруднення. Розмір виплат стверджується наданими довідками (а.с.7-9).

Виходячи з пріоритетності законів над урядовими нормативними актами позовні вимоги підлягають до задоволення. Однак, при обчисленні суми позову позивач допустив арифметичну помилку, у зв'язку з чим суд проводить свій розрахунок, наведений нижче.

Виходячи з пріоритетності законів над урядовими нормативними актами позовні вимоги підлягають до задоволення, згідно проведеного судом розрахунку.

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

При обчисленні суми суд враховує розміри мінімальної заробітної плати, які діяли у періодах: -з 1.12.2006р. - 400грн.; -з 1.10.2008р. - 545грн.;

-з 1.04.2007р. - 420грн.; -з 1.12.2008р. - 605грн.;

-з 1.07.2007р. - 440грн.; -з 1.04.2009р. - 625грн.;

-з 1.10.2007р. - 460грн.; -з 1.07.2009р. - 630грн.;

-з 1.01.2008р. - 515грн.; -з 1.10.2009р. - 650грн.;

-з 1.04.2008р. - 525грн.; -з 1.11.2009р. - 744грн.

Відповідно до ст.37 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“ громадянам, що проживають в зоні гарантованого добровільного відселення, проводиться доплата в розмірі 40% мінімальної заробітної плати, щомісяця.

Відповідно до ст.39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» громадянам, що працюють на території радіоактивного забруднення, проводиться доплата в розмірі 2-х мінімальних заробітних плат у зоні гарантованого добровільного відселення.

Вищевказані виплати відповідно до Закону України від 28.02.1991 року №796-ХІІ громадянам проводяться за місцем роботи та входять в структуру заробітної плати.

Відповідно до ст.2 Закону України “Про оплату праці” до структури заробітної плати, окрім основної, входить додаткова заробітна плата, яка включає доплати, надбавки, компенсаційні та інші грошові виплати.

В зв'язку з викладеним, розмір недоплачених позивачу коштів становить:

- передбачених ст.37 Закону у розмірі 40% мінімальної заробітної плати щомісяця, за мінусом одержаних коштів по 2,10грн. (12 міс. х 2,10грн. = 25,20грн.):

-з 1.12.2008р. по 01.04.2009р. - (605грн. х 40%) х 4 міс. = 968грн.;

-з 1.04.2009р. по 01.07.2009р. - (625грн. х 40%) х 3 міс. = 750грн.;

-з 1.07.2009р. по 01.10.2009р. - (630грн. х 40%) х 3 міс. = 756грн.;

-з 1.10.2009р. по 01.11.2009р. - (650грн. х 40%) х 1 міс. = 260грн.;

-з 1.11.2009р. по 01.12.2009р. - (744грн. х 40%) х 1 міс. = 297,60грн.;

Таким чином: 3031,60 - 25,20 = 3006,40грн.

- передбачених ст.39 Закону у розмірі 2-х мінімальних заробітних плат щомісяця, за мінусом одержаних коштів по 10,50 грн. (36 міс. х 10,50 = 378,00грн.):

-з 1.12.2006 р. по 01.04.2007 р. - (400 грн. х 2) х 4 міс. = 3200грн.;

-з 1.04.2007 р. по 01.07.2007 р. - (420 грн. х 2) х 3 міс. = 2520грн.;

-з 1.07.2007 р. по 01.10.2007 р. - (440 грн. х 2) х 3 міс. = 2640грн.;

-з 1.10.2007 р. по 01.01.2008 р. - (460 грн. х 2) х 3 міс. = 2760грн.;

-з 1.01.2008 р. по 01.04.2008 р. - (515 грн. х 2) х 3 міс. = 3090грн.;

-з 1.04.2008 р. по 01.10.2008 р. - (525 грн. х 2) х 6 міс. = 6300грн.;

-з 1.10.2008 р. по 01.12.2008 р. - (545 грн. х 2) х 2 міс. = 2180грн.;

-з 1.12.2008 р. по 01.04.2009 р. - (605 грн. х 2) х 4 міс. = 4840грн.;

-з 1.04.2009 р. по 01.07.2009 р. - (625 грн. х 2) х 3 міс. = 3750грн.;

-з 1.07.2009 р. по 01.10.2009 р. - (630 грн. х 2) х 3 міс. = 3780грн.;

-з 1.10.2009 р. по 01.11.2009 р. - (650 грн. х 2) х 1 міс. = 1300грн.;

-з 1.11.2009 р. по 01.12.2009 р. - (744 грн. х 2) х 1 міс. = 1488грн.;

Таким чином: 37848,00 - 378,00грн. = 37470,00 грн.

Відповідно до Законів України “Про Державний бюджет України на 2004 рік" та "Про Державний бюджет України на 2005 рік“ та Порядку використання коштів Державного бюджету України на виконання програм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого Наказом №147 від 02.04.2004 року Міністерства праці та соціальної політики України - головним розпорядником бюджетних коштів, призначених для видатків на соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи є Міністерство Праці та соціальної політики України, а на місцях відповідні Управління праці та соціального захисту населення та Управління Пенсійного фонду України, а тому ці кошти підлягають стягненню з відповідачів.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст.7-12, 99, 122 ч.3, 159-163 КАС України, ст.19 Конституції України, ст.ст.37, 39, 70 ЗУ “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“, Постановою Кабінету Міністрів України №987 від 20.06.2000 року “Про затвердження порядку використання коштів фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення”, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Визнати дії Управління праці та соціального захисту населення Коростенської міської ради та Управління праці та соціального захисту населення Корольовської районної ради м.Житомира - неправомірними.

Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Коростенської міської ради на користь ОСОБА_1 недоплачені кошти передбачені ст.37 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в розмірі 3006 (три тисячі шість) гривень 40 копійок - за період з 01.12.2008 року по 01.12.2009 року.

Стягнути з Управління праці та соціального захисту населення Богунської районної ради м.Житомира на користь ОСОБА_1 недоплачені кошти, передбачені ст.39 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в розмірі 37470 (тридцять сім тисяч чотириста сімдесят) гривень 00 копійок - за період з 01.12.2006 року по 01.12.2009 року.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня її постановлення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Коростенського

міськрайонного суду ОСОБА_2

1.08.2009