Постанова від 22.06.2016 по справі 479/438/16-п

Справа № 479/438/16-п

№ 3/479/131/16

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 червня 2016 року Кривоозерський районний суд Миколаївської області

в складі: головуючого-судді Кондрачук А.П.

при секретарі Добровольській І.М.

за участю прокурора Харазяна С.Р.

правопорушника ОСОБА_1

розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли від Первомайської місцевої прокуратури Миколаївської області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2 Миколаївської, зареєстрована та проживає: ІНФОРМАЦІЯ_3, працюючої на посаді інспектора Кривоозерської селищної ради, депутата Кривоозерської селищної ради Кривоозерського району, раніше до адміністративної відповідальності не притягувалась,

за ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення»

ВСТАНОВИВ:

09 червня 2016 року відносно ОСОБА_1 складено протокол № 12 про адміністративне корупційне правопорушення за ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» за порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

Рішенням першої сесії 7 скликання Кривоозерської селищної ради № 1 від 5 листопада 2015 року визнано повноваження 26 депутатів обраних по 26 округах Кривоозерської селищної ради, однією з них являється ОСОБА_1 (округ № 9).

Являючись депутатом селищної ради - суб'єктом адміністративної відповідальності за корупційні правопорушення згідно п. б п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» в порушення вимог ч. 1 ст. 28 Закону ОСОБА_1 не вжила заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів та не повідомила Кривоозерського селищного голову, селищну раду про наявність реального чи потенційного конфлікту інтересів.

Так, 24 грудня 2015 року рішенням № 18 третьої сесії сьомого скликання Кривоозерської селищної ради «Про надання дозволу на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки» сесія Кривоозерської селищної ради пунктом 12 вирішила надати ОСОБА_2, який є чоловіком ОСОБА_1 дозвіл на складання проекту землеустрою щодо відведення у його власність для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарчих будівель та споруд, земельну ділянку площею 0,04 га із земель комунальної власності, яка розташована по вул. Леніна, 147-а в смт. Криве Озеро Кривоозерського району.

Тому, на ОСОБА_1 складено протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» - неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у нього реального конфлікту інтересів.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину в скоєні адміністративного правопорушення визнала.

Прокурор в судовому засіданні вважає, що протокол складено відповідно до вимог чинного законодавства України, просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-7 КУпАП, та як вказана особа є суб'єктом вказаного адміністративного правопорушення та умисно скоїла це правопорушення.

Вислухавши пояснення ОСОБА_1, думку прокурора, дослідив матеріали вказаної справи, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 є ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-7 КУпАП.

Згідно даних копії рішення № 18 від 24 грудня 2015 року Кривоозерської селищної ради ІІІ сесії сьомого скликання ОСОБА_2 надано дозвіл на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд орієнтовною площею 0,04 га із земель комунальної власності, яка знаходиться за адресою по вул. Леніна, 147-а в смт Криве Озеро.

Відповідно до даних списку депутатів селищної ради, які були присутні на голосуванні вищевказаної сесії встановлено, що депутат округу № 9 ОСОБА_1 була присутньою на сесії при розгляді цього питання та проголосувала за прийняття цього рішення .

Даними копії декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2015 рік ОСОБА_1 підтверджується, що ОСОБА_2 є її чоловіком.

Згідно даних довідки Кривоозерської селищної ради від 23 травня 2016 року № 64/04-04 встановлено, що серед депутатів селищної ради, які проінформували про конфлікт інтересів протягом 2015-2016 років та не брали участі при голосуванні, прізвище ОСОБА_1 не вказано.

Статтею 18 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» встановлено обов'язки депутата місцевої ради у раді та її органах. Серед них є обов'язок додержуватись Конституції України та законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, регламенту ради та інших нормативно-правових актів, що визначають порядок діяльності ради та її органів.

Згідно положень ст.2 Закону України «Про запобігання корупції», відносини, що виникають у сфері запобігання корупції, регулюються Конституцією України, міжнародними договорами, згоду на обов'язковість яких надано Верховною Радою України, цим та іншими законами, а також прийнятими на їх виконання іншими нормативно-правовими актами.

ОСОБА_1 відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі Закону) є суб'єктом, на якого поширюється дія цього закону.

Відповідно до ч.1 ст.28 Закону, особи, зазначені у пунктах 1, 2, 3 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані:

-вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів;

-повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство чи інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно;

-не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального чи потенційного конфлікту інтересів.

Відповідно до ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», особи уповноважені на виконання функцій місцевого самоврядування, не можуть прямо вчиняти дії всупереч закону на користь своїх приватних інтересів.

Згідно ч. 3 ст. 8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» на депутатів місцевих рад поширюються вимоги та обмеження, встановлені Законом України «Про запобігання корупції».

Згідно п.34 ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин є виключною компетенцією пленарних засідань сільської, селищної, міської ради.

Статтею 49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» встановлено, що депутат ради зобов'язаний бути присутнім на сесіях ради та має право ухвального голосу.

Відповідно до ст.42 цього Закону, голова селищної ради скликає сесії ради, вносить пропозиції та формує порядок денний сесій ради і головує на пленарних засіданнях ради.

Враховуючи те, що питання надання дозволу на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд, для ведення особистого селянського господарства та затвердження такої документації законним способом вирішується на сесії селищної ради, а відповідно до вимог чинного законодавства вказаний колегіальний орган складається з депутатського корпусу та має свого керівника - голову відповідної ради, то саме належне повідомлення голови селищної ради про виникнення реального конфлікту інтересів виключає відповідальність за порушення законодавства про конфлікт інтересів.

У порушення вимог ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», будучи зобов'язаним вживати заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення реального конфлікту інтересів та не пізніше наступного робочого дня повідомити про це пленарне засідання Кривоозерської селищної ради або голову Кривоозерської селищної ради Кривоозерського району про наявність реального конфлікту інтересів, ОСОБА_1 не повідомила про наявність реального конфлікту інтересів, а саме про суперечність між її майновими інтересами та своїми повноваженнями як депутата Кривоозерської селищної ради.

Таким чином, ОСОБА_1, являючись депутатом Кривоозерської селищної ради, будучи особою уповноваженою на виконання функцій органу місцевого самоврядування, суб'єктом, який здійснює заходи із запобігання і протидії корупції, під час розгляду питання про надання її чоловіку дозволу на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки із комунальної власності у власність ОСОБА_1 для обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд у порушення вимог ст.28 Закону України «Про запобігання корупції», не вжила заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення реального конфлікту інтересів та не повідомила Кривоозерського селищного голову та Кривоозерську селищну раду про наявність реального конфлікту інтересів, тому за таких обставин суд приходить до висновку про наявність у діях ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-7 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення»: неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів.

Накладаючи адміністративне стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, яке відноситься до адміністративних корупційних правопорушень обставини, що пом'якшують відповідальність правопорушника: скоєння адміністративного правопорушення вперше, визнання вини та щире каяття, тому суд вважає, що по відношенню до ОСОБА_1 можливо застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі.

Керуючись ст. ст. 276 - 280 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення», суд-

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати винною у вчиненні корупційного правопорушення, передбаченого ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції» та притягнути до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 172-7 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» застосувавши адміністративне стягнення в виді штрафу в доход держави в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 1 700 грн., які стягнути на розрахунковий рахунок № 31111149700001 отримувач Миколаївське ГУК/ Миколаївської обл./ 21081300, код ЄДРПОУ 37992030, банк ГУДКСУ у Миколаївській області МФО 826013

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 275 грн. 60 коп. на р/р 31217206700213, отримувач УК у Кривоозерському районі смт. Криве Озеро, код ЄДРПОУ 22030001, банк ГУДКСУ у Миколаївській області, МФО 826013, код кваліфікації доходів бюджету 22030001, код ЄДРПОУ суду 37305256.

Постанова суду у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена через Кривоозерський районний суд в Миколаївській апеляційній суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.

СУДДЯ:( підпис )

Копія вірна:

Суддя Кривоозерського

районного суду ОСОБА_3

Постанова набрала законної сили «_____» ______________________2016 року

Оригінал постанови зберігається в матеріалах адмін/справи № 479/438/16-п.

Керівник апарату суду ОСОБА_4