Справа № 466/4489/16-п
15 червня 2016 року м. Львів
Суддя Шевченківського районного суду м. Львова Ковальчук О.І., розглянувши матеріали, які надійшли з УПП у м. Львові про притягнення до адміністративної відповідальності, -
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, працюючого викладачем у НУ «Львівська політехніка», який проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, -
за ст. 124 КУпАП, -
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії АП2 №396320, гр. ОСОБА_1 28.04.2016 року о 18.30 год., керуючи автомобілем НОМЕР_1 на перехресті вул. Досвітня-Шевченка у м.Львові, проявив неуважність до дорожньої обстановки та її змін, відповідно не реагував на її зміну, не вибрав в установлених межах безпечної швидкості руху, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним, при виявленні небезпеки для руху, яку водій об'єктивно спроможний виявити, предметі (скейт), який лежав на дорозі, не вжив заходів для зменшення швидкості руху, аж до повної зупинки транспортного засобу або безпечного об'їзду перешкоди, внаслідок чого пошкоджено скейт, чим порушив вимоги п. 2.5б, 12.1, 12.3 ПДР України.
При розгляді адміністративної справи в суді ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення заперечив, підтримавши письмові пояснення, долучені до матеріалів справи.
Згідно з вимогами ст.ст. 278, 280 КУпАП суд першої інстанції при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення має вирішити питання про правильність складання протоколу та інших матеріалів справи, чи є необхідність у витребуванні додаткових матеріалів, а при розгляді справи зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення, водій ОСОБА_1 на думку інспектора УПП у м. Львові, порушив вимоги п. 2.5б, 12.1, 12.3 Правил дорожнього руху, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП.
За змістом ст. 251 КУпАП доказами по справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновків експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото-і кінозйомки, відеозапису чи записів фото і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Беручи до уваги досліджені судом докази, суд не вбачає в діях водія ОСОБА_1 порушення Правил дорожнього руху, оскільки будь-яких доказів на підтвердження того, що ОСОБА_1 проявив неуважність до дорожньої обстановки та її змін, відповідно не реагував на її зміну, не вибрав в установлених межах безпечної швидкості руху, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним, при виявленні небезпеки для руху, яку водій об'єктивно спроможний виявити, предметі (скейт), який лежав на дорозі, не вжив заходів для зменшення швидкості руху, аж до повної зупинки транспортного засобу або безпечного об'їзду перешкоди, внаслідок чого пошкодив скейт, як це зазначено у протоколі про адміністративне правопорушення матеріали справи не містять.
У відповідності до ч. 1 п. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Вислухавши пояснення ОСОБА_1, дослідивши матеріали справи в їх сукупності, вважаю, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КпАП України.
Керуючись ст.ст. 247, 283, 284 КУпАП, -
Адміністративну справу відносно ОСОБА_1 - закрити в зв'язку з відсутністю у його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП.
На постанову може бути подана апеляційна скарга, внесено подання прокурора до апеляційного суду Львівської області через Шевченківський районний суд м. Львова протягом десяти днів з моменту її винесення.
Суддя ОСОБА_2