Постанова від 14.06.2016 по справі 451/597/15-а

Справа №451/597/15-а

Провадження № 2-а/451/3/16

ПОСТАНОВА

іменем України

14 червня 2016 року

м.Радехів

Колегія суддів Радехівського районного суду Львівської області

в складі: головуючого-судді Крет А.І.

суддів Семенишин О.З. та Мулявка О.В.

при секретарі Загайській І.В.

з участю позивача ОСОБА_1, представника позивача ОСОБА_2, представника відповідача Гладій М.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Радехів адміністративний позов ОСОБА_1 до Радехівської районної ради Львівської області про визнання незаконним та скасування рішення суб'єкта владних повноважень,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позов до Радехівської районної ради Львівської області,відповідно до вимог якого, просив визнати незаконним та скасувати рішення №679 Радехівської районної ради Львівської області XXXVІІ позачергової сесії VI скликання «Про затвердження штатного розпису та кошторису видатків на утримання виконавчого апарату районної ради на 2015 рік» від 22 січня 2015 року.

В обґрунтування позову позивач вказує на те, що рішенням сесії ради № 679 від 22.01.2015 року, затверджено штатний розпис Радехівської районної ради та затверджено кошторис видатків районної ради на 2015 рік. На думку позивача вказане рішення Радехівської районної ради є незаконним та таким, що підлягає скасуванню, оскільки реєстрація депутатів районної ради проводилася, як апаратом районної ради, так і ініціативною групою. Дана реєстрація депутатів ініціативною групою суперечить ст. 35 Регламенту Радехівської районної ради. Питання щодо скорочення штатної чисельності працівників апарату районної ради не розглядалося на жодній з постійних депутатських комісій, окрім однієї. Хоча і ця комісія не ухвалила відповідного рішення по даному питанню. Даний проект рішення суперечить ст. 40,41 Регламенту, а також відсутній на сайті районної ради (ст.5 п. 1, ст.10(1) п.1, ст. 13 п.1, ст.14 п.1 пп.1,2, ст. 15 п.1 пп1,2 Закону України «Про доступ до публічної інформації). Вказує, що посада начальника відділу управління майном комунальної власності в органах місцевого самоврядування відноситься до публічної служби (ст.3 п.15 КАС України), рішення ради повинно ухвалюватися на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення; безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед Законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення; з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення. Оскільки дана посада не відноситься до виборних посад, сесія ради не вправі приймати рішення щодо скорочення тої чи іншої посади, а лише щодо структури апарату ради, його чисельності (ст. 43 п.1 пп.4).

Представник відповідача подала заперечення на позовну заяву, у яких просить відмовити позивачу у задоволенні позову. На обґрунтування заперечень послалася на те, що Рішення №679 від 22 січня 2015 року ХХХУІІ позачергової сесії VI скликання Радехівської районної ради «Про затвердження платною розпису та кошторису видатків на утримання виконавчого апарату районної ради па 2015 рік», що оскаржується позивачем, прийняте на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, як закріплено у частині другій статті 19 Конституції України: "Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України". При прийнятті рішення від 22.01.15 № 679 «Про затвердження штатного розпису та кошторису видатків на утримання виконавчого апарату районної ради на 2015 рік» Радехівською районною радою дотримано всіх принципів адміністративної процедури. Рішення, що оскаржується, прийняте Радехівською районною радою "на підставі" означає, що Радехівська районна рада утворена у порядку, визначеному Конституцією та Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», зареєстрована у Єдиному державному реєстрі юридичних та фізичних осіб-підприємців 11.01.2008 р. Радехівською районною радою дотримано, встановленої законом, процедури і форми прийняття рішення. Тобто, ХХХУІІ позачергова сесія Радехівської районної ради скликана згідно Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Рішення про скликання сесії було доведено до відома депутатів і населення не пізніш як за 10 днів до сесії із зазначенням часу скликання, місця проведення та питань, які передбачалося винести на розгляд ради.

Позивач та його представник ОСОБА_2 у судовому засіданні позовні вимоги підтримали в повному обсязі та дали пояснення аналогічні, викладеним у адміністративному позові. Крім цього додатково пояснили, що позивач з січня 2010 року працював на посаді начальника відділу управління комунальним майном спільної власності територіальних громад Радехівського району. Рішенням №679 Радехівської районної ради Львівської області XXXVІІ позачергової сесії VI скликання «Про затвердження штатного розпису та кошторису видатків на утримання виконавчого апарату районної ради на 2015 рік» від 22 січня 2015 року його посаду було скорочено. Вважає вказане рішення незаконним, оскільки воно не відповідає вимогам ЗУ «Про місцеве самоврядування» та регламенту Радехівської районної ради. Так Радехівською районною радою було порушено порядок скликання ХХХVІІ позачергової сесії VІ скликання. Реєстрація депутатів не проводилася апаратом районної ради, а ініціативною групою депутатів. Питання щодо скорочення штатної чисельності працівників апарату районної ради не розглядалося на жодній з постійних депутатських комісій, окрім однієї ( комісія з питань законності, регламенту і депутатської етики), але і ця комісія не ухвалила відповідного рішення по даному питанню. Крім того, згідно ЗУ «Про місцеве самоврядування» виключно на пленарних засіданнях сесії районної ради за пропозицією голови ради затверджується структура виконавчого апарату ради, його чисельність, відповідно до типових штатів, затверджених Кабінетом Міністрів України, витрат на утримання ради та її виконавчого комітету. Однак заступник голови Радехівської районої ради ОСОБА_6, який вів пленарне засідання 22.01.2015 року був незаконно усунений від ведення сесії, а тому питання про зміну та чисельність штату районної ради не могло розглядатися на цьому засіданні. В зв»язку з наведеним просять позов задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача щодо позовних вимог заперечила, в судовому засіданні дала пояснення аналогічні, викладеним у письмовій формі та додатково пояснила, що 13 січня 2015 року розпочала роботу ХХХУІІ позачергова сесія VI скликання Радехівської районної ради, яка була скликана депутатами районної ради. Свою роботу сесія продовжила 22 січня 2015 року. Про скликання ХХХУІІ позачергової сесії VI скликання Радехівської районної ради було поданого оголошення в газету «Народна справа» від 02.01.2015 року. Сесію вела ОСОБА_7, оскільки заступник голови районної ради ОСОБА_6, який на той час виконував обов»язки голови районної ради не був присутнім на сесії. Однак на запитання, хто здійснював реєстрацію депутатів та перевіряв їх легітимність, та хто ініціював внесення змін в порядок денний ІІ пленарного засідання сесії на 22.02.2015 року, представник відповідача відповісти не змогла. Як зазначила представник відповідача, на порядок денний роботи сесії питання про «Про затвердження штатного розпису та кошторису видатків на утримання виконавчого апарату районної ради на 2015 рік» не ставилося. Однак вважає, що відповідно до ст.43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», питання про затвердження штатного розпису могло вирішуватися на сесії районної ради, оскільки проекти цього рішення розглядалися на комісіях Радехівської районної ради. Тому рішення №679 Радехівської районної ради Львівської області XXXVІІ позачергової сесії VI скликання «Про затвердження штатного розпису та кошторису видатків на утримання виконавчого апарату районної ради на 2015 рік» від 22 січня 2015 року вважає законним та просить в позові відмовити.

Вислухавши пояснення позивача та його представника, пояснення представника відповідача, дослідивши подані сторонами документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення сторін, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, колегія суддів вважає, що позов підлягає до задоволення, виходячи з наступних міркувань.

Відповідно до статті 8 Конституції України в Україні визнається і діє принцип верховенства права. Конституція України має найвищу юридичну силу. Норми Конституції України є нормами прямої дії.

Згідно ст.19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу, а в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до ч.3ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Судом встановлено, що позивач з січня 2010 року працював на посаді начальника відділу управління комунальним майном спільної власності територіальних громад Радехівського району. Рішенням №679 Радехівської районної ради Львівської області XXXVІІ позачергової сесії VI скликання «Про затвердження штатного розпису та кошторису видатків на утримання виконавчого апарату районної ради на 2015 рік» від 22 січня 2015 року дану посаду було скорочено (а.с.5,6).

Згідно ч.1 ст.46 ЗУ «Про місце самоврядування в Україні»,сільська, селищна, міська, районна у місті (у разі її створення), районна, обласна рада проводить свою роботу сесійно.

Сесія складається з пленарних засідань ради, а також засідань постійних комісій ради.

Згідно ч.4 ст.46 ЗУ «Про місце самоврядування в Україні», наступні сесії ради скликаються: сільської, селищної, міської - відповідно сільським, селищним, міським головою; районної у місті, районної, обласної - головою відповідної ради.

Згідно ч.6 ст.46 ЗУ «Про місце самоврядування в Україні», у разі немотивованої відмови сільського, селищного, міського голови, голови районної у місті, районної, обласної ради або неможливості його скликати сесію ради сесія скликається: сільської, селищної, міської ради - секретарем сільської, селищної, міської ради; районної у місті, районної, обласної ради - відповідно заступником голови районної у місті, районної ради чи першим заступником, заступником голови обласної ради.

У цих випадках сесія скликається: 1) якщо сесія не скликається сільським, селищним, міським головою (головою районної у місті, районної, обласної ради) у строки, передбачені цим Законом;2) якщо сільський, селищний, міський голова (голова районної у місті, районної, обласної ради) без поважних причин не скликав сесію у двотижневий строк після настання умов, передбачених частиною сьомою цієї статті.

Згідно ч.7 ст.46 ЗУ «Про місце самоврядування в Україні», сесія сільської, селищної, міської, районної у місті ради повинна бути також скликана за пропозицією не менш як однієї третини депутатів від загального складу відповідної ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті ради, а сесія районної, обласної ради - також за пропозицією не менш як однієї третини депутатів від загального складу відповідної ради або голови відповідної місцевої державної адміністрації.

Згідно ч.9 ст.46 ЗУ «Про місце самоврядування в Україні», у разі якщо посадові особи, зазначені у частинах четвертій та шостій цієї статті, у двотижневий строк не скликають сесію на вимогу суб'єктів, зазначених у частині сьомій цієї статті, або у разі якщо такі посади є вакантними сесія може бути скликана депутатами відповідної ради, які становлять не менш як одну третину складу ради, або постійною комісією ради.

Згідно ч.10 ст.46 ЗУ «Про місце самоврядування в Україні», рішення про скликання сесії ради відповідно до частин четвертої, шостої та восьмої цієї статті доводиться до відома депутатів і населення не пізніш як за 10 днів до сесії, а у виняткових випадках - не пізніш як за день до сесії із зазначенням часу скликання, місця проведення та питань, які передбачається внести на розгляд ради.

Згідно ч.4 ст.43 Закону України ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» вбачається, що виключно на пленарних засіданнях сесії районної ради за пропозицією голови ради затверджується структура виконавчого апарату ради, його чисельність, відповідно до типових штатів, затверджених Кабінетом Міністрів України, витрат на утримання ради та її виконавчого комітету.

Спосіб та порядок ухвалення рішень органами та посадовими особами місцевого самоврядування визначений ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» та Регламентом ради.

Спірні правовідносини регулюються ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», ЗУ «Про службу в органах місцевого самоврядування» та Регламентом Радехівської районної ради VІ скликання, що затверджений рішенням ІІ сесії Радехівської районної ради від 14.12.2010 року.

Відповідно до ст.2 Регламенту Радехівської районної ради, ним встановлюється порядок скликання сесій ради, підготовки і розгляду нею питань, проведення засідань, прийняття рішень ради, порядок формування та організації роботи постійних та інших комісій ради, здійснення депутатської діяльності, обрання та затвердження посадових осіб та інші процедури, які впливають з положень ради, встановлених Конституцією та законами України та інших ситуацій нерегульованих чинним законодавством.

Статтею 4 Регламенту Радехівської районної ради передбачено, що засідання ради, її президії, постійних та тимчасових спеціальних комісій є відкритими і гласними, крім випадків, установлених Конституцією України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та цим Регламентом.

Гласність роботи ради, у відповідності до ч.4 ст.4 Регламенту забезпечується шляхом: доведення до відома громадськості інформації про план роботи ради; можливістю трансляції її засідань засобами телебачення і радіомовлення; публікацією звітів та рішень ради у пресі; можливістю громадянам спостерігати (в порядку, обумовленому в частині 7 цієї статті) роботу ради, а також шляхом розміщення інформації на офіційному веб-сайті Радехівської районної ради.

Згідно ст.31 Регламенту Радехівської районної ради: 1) сесії, наступні після першої скликаються головою районної ради відповідно до плану проведення сесій, затвердженого радою, але не рідше одного разу на квартал з його ініціативи, а також у двотижневий термін, за пропозицією не менш як третини депутатів від загального складу ради. 2) При порушенні зазначених термінів скликання сесії або за дорученням голови районної ради сесію скликає, відкриває та веде заступник голови. 3) При відмові чи порушенні зазначених термінів скликання сесії головою районної ради сесія скликається: 1) з ініціативи заступника голови районної ради; 2) з ініціативи не менш як третини депутатів від загального складу ради. 4) У випадку, передбаченому п.3) ч.2 цієї статті подання за підписами не менше третин депутатів від складу ради з поясненням причин скликання сесії, проектами порядку денного сесії та проектами необхідних рішень реєструються в районній раді. Виконавчий апарат ради зобов'язаний протягом не пізніше трьох днів від моменту отримання подання повідомити усіх депутатів рад про скликання сесії за ініціативи групи депутатів. У цьому випадку сесію відкриває за дорученням групи депутатів, якими була скликана сесія, депутат, входить до її складу, а веде сесію за рішенням ради один із депутатів ради. 5) Рішення про скликання черговоїсесії повідомляється депутатам через засоби масової інформації не пізніше як за 10 днів до сесії, у виняткових випадках - не пізніше як за день до сесії. 6) Інформація про місце, час проведення сесії та порядок денний сесії ради доводиться виконавчим апаратом до відома керівників депутатських фракцій, а також оприлюднюється через засоби масової інформації або іншим публічним способом.

Згідно ст.39 Регламенту Радехівської районної ради, включенню питання до проекту порядку денного та його винесенню на розгляд пленарного засідання ради для прийняття рішення передує попередній розгляд цього проекту у постійних комісіях ради, до сфери повноважень яких належать ці питання.

При прийнятті невідкладних рішень на вимогу голови районної ради за погодженням не менше двох третин зареєстрованих на засіданні депутатів, засідання відповідної комісії з розгляду ініційованого головою питання може бути проведене під час пленарного засідання.

Підготовку питань на розгляд сесії організовує керуючий справами районної ради.

Відповідно до ст.40 Регламенту Радехівської районної ради, проект рішення, що планується винести на розгляд ради, подається голові районної ради у друкованій та електронній формі (на дискеті у текстовому форматі).

1. До проекту рішення додається пояснювальна записка, в якій вказується:

1) характеристика стану речей у ділянці, яку унормовує рішення;

2) потреба і мета прийняття рішення;

3) прогнозовані суспільні, економічні, фінансові та юридичні наслідки

прийняття рішення;

4) прогноз щодо можливого зменшення надходжень або збільшення видатків місцевого бюджету.

3. Друкований примірник проекту повинен мати такі реквізити: у правому верхньому куті на бланку рішення районної ради - помітка "Проект" і прізвища авторів, нижче ліворуч - назва рішення; ще нижче - текст проекту рішення.

4. Текст проекту рішення повинен складатися з таких частин:

1)мотивуючої, в якій містяться посилання на закон, інший акт або документ, обставини, якими викликана необхідність прийняття даного рішення;

2)вирішальної, в якій конкретно і чітко формулюються рішення, виконавці поставленого завдання;

3)заключної, в якій вказані посадова особа або постійна комісія, на яких покладається контроль за виконанням рішення.

5.До проекту рішення додаються передбачені текстом додатки в оригіналі.

Згідно ст.41 Регламенту Радехівської районної ради, голова районної ради розглядає поданий проект, передає його для реєстрації у книзі реєстрації проектів рішень ради та визначає перелік комісій ради та відповідних структурних підрозділів виконавчого органу, які мають попередньо розглянути чи завізувати проект.

1. Після реєстрації, оригінал проекту рішення, разом із переліком комісій ради, які мають розглянути або завізувати його, передається до цих виконавців в порядку, встановленому для служби діловодства ради.

2. В окремих випадках, голова ради може передати зареєстрований проект з переліком необхідних для розгляду та візування виконавців ініціатору його внесення під розписку.

3. Керуючий справами передає підготовлений проект рішення ради на розгляд Президії чи для включення до проекту порядку денного сесії у випадку, коли проект пройде передбачені цим регламентом попередні розгляди та візування і на якому будуть погоджувальні підписи (візи):

• автора проекту;

• керівника відділу з питань юридичного забезпечення діяльності ради;

• голів відповідних постійних комісій;

• керуючого справами районної ради;

• керівників відділів, управлінь райдержадміністрації чи визначених інших осіб, до компетенції яких належить дане питання.

5. Візи проставляються на зворотній стороні першого примірника останнього аркуша проекту рішення і розміщуються таким чином: ліворуч - назва посади, праворуч - підпис і розшифрування підпису, знизу під розшифруванням підпису - дата візування. Під візами у нижньому лівому кутку прос¬тавляються прізвище та службовий телефон виконавця проекту рішення.

6. Візування проекту рішення є обов'язковим. При наявності у того, хто візує, зауважень і пропозицій, вони викладаються на окремому аркуші, який зберігається разом з оригіналом рішення.

7. Друкування та розмноження проектів рішень та інших матеріалів сесії проводиться з примірника, підготовленого відповідно до вимог регламенту.

8.Заступник голови районної ради відповідає за забезпечення керівників депутатських фракцій необхідною кількістю копій проектів рішень не пізніше як за три дні до відповідного пленарного засідання.

9. Висновки і рекомендації комісій щодо проекту рішення подаються у письмовій формі. Обговорення кожного проекту рішення у постійних комісіях триває не більше двох тижнів.

10.Узагальнення зауважень і пропозицій до проекту рішення, вироблення остаточного його варіанту покладається на ініціаторів проекту і можуть бути додатково розглянуті на спільних засіданнях постійних комісій ради. Поправки до проектів рішень зводяться у порівняльну таблицю для розгляду на пленарному засіданні.

Рішення Радехівської районної ради Львівської області XXXVІІ позачергової сесії VI скликання №679 від 22.01.2015 року «Про затвердження штатного розпису та кошторису видатків на утримання виконавчого апарату районної ради на 2015 рік», не відповідає вказаним вимогам ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» та Регламенту Радехівської районної ради. Так у матеріалах справи відсутні докази, які б підтверджували скликання сесії на 13.01.2015 року з ініціативи не менш як третини депутатів від загального складу ради у порядку визначеному регламентом. Також, відсутня реєстрація депутатів, яку згідно ст.35 Регламенту Радехівської районної ради мав проводити виконавчий апарат ради.

Крім того, як визнала в судовому засіданні представник відповідача, при винесені рішення №679 від 22.01.2015 року «Про затвердження штатного розпису та кошторису видатків на утримання виконавчого апарату районної ради на 2015 рік», на пленарному засіданні був відсутній заступник голови Радехівської районної ради ОСОБА_6, який на той час виконував обов'язки голови Радехівської районної ради. В зв»язку з чим було порушено вимоги ч.4 ст.43 Закону України ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», яка вказує, що виключно на пленарних засіданнях сесії районної ради за пропозицією голови ради затверджується структура виконавчого апарату ради, його чисельність, відповідно до типових штатів, затверджених Кабінетом Міністрів України, витрат на утримання ради та її виконавчого комітету.

Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 16 травня 2016 року, було визнано протиправним рішення Радехівської районної ради Львівської області № 674 від 13.01.2015 року XXXVII позачергової сесії VI скликання «Про припинення повноважень заступника голови районної ради ОСОБА_6». Також вказаною постановою було визнано протиправним та скасовано рішення Радехівської районної ради Львівської області № 685 від 22.01.2015 року XXXVII позачергової сесії VI скликання «Про припинення повноважень заступника голови районної ради ОСОБА_6».

Підставою для винесення такої постанови Колегія суддів апеляційного суду вважає що Радехівською районною радою було порушено порядок скликання ХХХVІІ позачергової сесії VІ скликання.

Таким чином встановлено, що Радехівською районною радою було порушено порядок скликання ХХХVІІ позачергової сесії VІ скликання. Порушення встановленої законодавством процедури ухвалення рішення може бути підставою для скасування цього рішення, якщо допущене порушення вплинуло або могло вплинути на його правильність

Враховуючи викладене, колегія суддів приходить до висновку, що рішення Радехівської районної ради Львівської області XXXVІІ позачергової сесії VI скликання №679 від 22.01.2015 року «Про затвердження штатного розпису та кошторису видатків на утримання виконавчого апарату районної ради на 2015 рік» є протиправним та підлягає скасуванню.

Керуючись ст.ст.2,71,159,160-163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати незаконним та скасувати рішення №679 Радехівської районної ради Львівської області XXXVІІ позачергової сесії VI скликання «Про затвердження штатного розпису та кошторису видатків на утримання виконавчого апарату районної ради на 2015 рік» від 22 січня 2015 року. Стягнути з місцевого бюджету Радехівського району на користь ОСОБА_1, жителя АДРЕСА_1 понесені ним судові витрати у сумі 73 (сімдесят три) гривні 08 коп.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Радехівський районний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання постанови.

ГоловуючийКрет А. І.

Судді: Мулявка О.В.

Семенишин О.З.