Постанова від 15.06.2016 по справі 464/2724/16-а

Справа № 464/2724/16-а

пр.№ 2-а/464/143/16

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15.06.2016 року м.Львів

Сихівський районний суд міста Львова

у складі: головуючого судді Борейка С.В.

за участю секретаря судових засідань Гевко О.-В.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Львові в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 до Виконавчого комітету Львівської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення, -

ВСТАНОВИВ:

позивач звернувся в суд із адміністративним позовом, в якому просить визнати протиправним та скасувати рішення виконавчого комітету Львівської міської ради від 8 серпня 2014 року №605 в частині затвердження інформаційної картки адміністративної послуги «Погодження вибору місця розташування земельної ділянки» (додаток 2). В обґрунтування позову покликається на те, що звернувся до ЛМР з клопотанням про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки) площею 0,096 га, однак така клопотання не було вирішено через відсутність усіх необхідних документів подання яких передбачено оскарженим рішенням. Вважає оскаржуване рішення протиправним, адже суперечить Земельному кодексу України, який не передбачає подання додаткових документів, а тому вважає, що таке рішення підлягає скасуванню. Просить позов задовольнити.

У судове засідання позивач та представник відповідача не з'явились, хоча належним чином повідомлявся про час та місце слухання справи; подали суду заяву про розгляд справи у їх відсутності у якій позивач підтримав позов, а представник відповідача просить у такому відмовити.

Згідно з вимогами ч.ч.2, 4 ст.128 КАС України, суд вважає за можливе розглядати справу у відсутності осіб, що не з'явились, на підставі наявних в справі доказів.

На підставі ч.6 ст.128 КАС України справа розглядається в порядку письмового провадження без фіксування судового процесу технічними засобами згідно з ч.1 ст.41 КАС України.

Дослідивши матеріали справи та матеріали виконавчого провадження, з'ясувавши її дійсні обставини, суддя приходить до наступного висновку, з огляду на таке.

Статтею 12 Земельного кодексу України визначено, що до повноважень сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ, міст належить розпорядження землями територіальних громад; передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб відповідно до цього Кодексу; надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності відповідно до цього Кодексу.

Відповідно до положень ст.83 ЗК України землі, які належать на праві власності територіальним громадам сіл, селищ, міст, є комунальною власністю. У комунальній власності перебувають: усі землі в межах населених пунктів, крім земельних ділянок приватної та державної власності; земельні ділянки, на яких розташовані будівлі, споруди, інші об'єкти нерухомого майна комунальної власності незалежно від місця їх розташування.

Згідно із ст.140 Конституції України місцеве самоврядування здійснюється територіальною громадою в порядку, встановленому законом, як безпосередньо, так і через органи місцевого самоврядування: сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи.

Відповідно до ч.1 ст.73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.

Згідно пунктів 30, 34 ч.1 ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються питання щодо прийняття рішень щодо відчуження відповідно до закону комунального майна; затвердження місцевих програм приватизації, а також переліку об'єктів комунальної власності, які не підлягають приватизації; визначення доцільності, порядку та умов приватизації об'єктів права комунальної власності; вирішення питань про придбання в установленому законом порядку приватизованого майна, про включення до об'єктів комунальної власності майна, відчуженого у процесі приватизації, договір купівлі-продажу якого в установленому порядку розірвано або визнано недійсним, про надання у концесію об'єктів права комунальної власності, про створення, ліквідацію, реорганізацію та перепрофілювання підприємств, установ та організацій комунальної власності відповідної територіальної громади, вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин.

Судом встановлено, що рішенням Виконавчого комітету ЛМР від 08.08.2014 року № 605 «Про затвердження інформаційних та технологічних карток адміністративних послуг, які надає Львівська міська рада» затверджено додаток 2 про інформаційну картку адміністративної послуги погодження вибору місця розташування земельної ділянки. У п.2 вказаної інформаційної картки визначений перелік документів, необхідних для отримання адміністративної послуги, серед яких зазначені також: план земельної ділянки масштабу 1:500, виконаний спеціалізованою землевпорядною організацією, з зазначеними межами ділянки, вирахуваною загальною її площею, нанесеними червоними лініями (оригінал - два примірники) та довідка з державної статистичної звітності про наявність земель та розподіл їх за власниками земель, землекористувачами, угіддями, видана відділом Держземагенства у м. Львові Львівської області; довідка з державної статистичної звітності про наявність земель та розподіл їх за власниками земель, землекористувачами, угіддями, видана відділом Держземагенства у м. Львові Львівської області (про наявність зареєстрованих на заявника правовстановлюючих документів на земельні ділянки) тощо.

Згідно ст.116 ЗК України громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом або за результатами аукціону (ч.1). Земельні ділянки, які перебувають у власності чи користуванні громадян або юридичних осіб, передаються у власність чи користування за рішенням органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування лише після припинення права власності чи користування ними в порядку, визначеному законом (ч.5).

За змістом ст.1 Закону України від 06.09.2012 року № 5203-VI «Про адміністративні послуги» адміністративна послуга - результат здійснення владних повноважень суб'єктом надання адміністративних послуг за заявою фізичної або юридичної особи, спрямований на набуття, зміну чи припинення прав та/або обов'язків такої особи відповідно до закону; суб'єкт надання адміністративної послуги - орган виконавчої влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, орган місцевого самоврядування, їх посадові особи, уповноважені відповідно до закону надавати адміністративні послуги.

Відповідно до ч.1 ст.9 Закону України «Про адміністративні послуги» адміністративні послуги надаються суб'єктами надання адміністративних послуг безпосередньо, через центри надання адміністративних послуг та/або через Єдиний державний портал адміністративних послуг.

Статтею 12 вказаного закону визначено, що центр надання адміністративних послуг - це постійно діючий робочий орган або структурний підрозділ виконавчого органу міської, селищної ради або Київської, Севастопольської міської державної адміністрації, районної, районної у містах Києві, Севастополі державної адміністрації, в якому надаються адміністративні послуги через адміністратора шляхом його взаємодії з суб'єктами надання адміністративних послуг (ч.1).

Виходячи з системного аналізу наведених нормативно-правових актів, суд дійшов висновку про те, що суб'єктом надання адміністративної послуги з розгляду заяв фізичних та юридичних осіб з питань погодження вибору місця розташування земельної ділянки є Виконавчий комітет ЛМР, дана послуга надається через центр надання адміністративних послуг.

Враховуючи наведене вище, суд приходить переконання, що рішення виконавчого комітету Львівської міської ради від 08.08.2014 року № 605 на відповідність вимогам ч.3 ст.2 КАС України прийнято на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії), а тому є правомірним та скасуванню не підлягає.

Відповідно до ст.94 КАС України, у зв'язку з відмовою у позові судові витрати розподілу не підлягають та відносяться за рахунок держави, оскільки позивач відповідно до ст.5 ЗУ «Про судовий збір» звільнений від сплати судового збору.

Відповідно до Закону України "Про адміністративні послуги", Закону України "Про місцеве самоврядування", ст.ст.12, 83, 116 ЗК України та керуючись ст.ст. 14, 17, 71, 128, 159-163, 167 КАС України, суддя,

ПОСТАНОВИВ:

відмовити в задоволенні позовних вимог ОСОБА_2 до виконавчого комітету Львівської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення виконавчого комітету Львівської міської ради від 08 серпня 2014 року в частині затвердження інформаційної картки адміністративної послуги «Погодження вибору місця розташування земельної ділянки» (додаток 2).

Постанову може бути оскаржено, згідно зі ст.186 КАС України, протягом 10 днів з дня її проголошення шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Сихівський районний суд м.Львова. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. У разі застосування судом ч.3 ст.160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили, згідно зі ст.254 КАС України, після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Суддя С.В.Борейко