Справа №451/681/16-п
Провадження № 3/451/269/16
іменем України
21 червня 2016 року
Суддя Радехівського районного суду Львівської області Мулявка О.В., розглянувши матеріали, що надійшли від Т.в.о. начальника Радехівського ВП Червоноградського ВП ГУ НПУ у Львівській області, підполковника поліції ОСОБА_1, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрованого за адресою ІНФОРМАЦІЯ_3, не одруженого, не працюючого, ІНФОРМАЦІЯ_4, на утриманні четверо неповнолітніх дітей, до адміністративної відповідальності на протязі року не притягався,
за ст.173 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ОСОБА_2, 06 червня 2016 року, о 20 годині 00 хвилин, перебуваючи в с.Нивиці по вул.Колісники, Радехівського району Львівської області, безпричинно чіплявся до ОСОБА_3, виражався в його сторону нецензурною лайкою та образливо чіплявся, чим порушив громадський порядок і спокій громадян та чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст.173 КУпАП.
Правопорушник, ОСОБА_2 у судове засідання з'явився, свою причетність до вчинення адміністративного правопорушення не визнав та пояснив, що 06.06.2016 року близько 20:00 год. знаходився в співжительки на подвір'ї та ремонтував мотоцикла. Прийшов на подвір'я сусід ОСОБА_3 та почав безпричинно чіплятись до нього. У свою чергу, почав просити щоб він залишив його подвір'я та більше ніколи не приходив. ОСОБА_3 не хотів іти з подвір'я, тому виштовхав його. Через деякий час приїхали працівники поліції. Поряд з цим, пояснив, що при даному конфлікті була присутня його співжителька та діти. Алкогольних напоїв в цей день він не вживав. Також, що ОСОБА_3 постійно чіпляється до нього та його співжительки.
Вислухавши пояснення ОСОБА_2, дослідивши зібрані у справі докази, вважаю, що матеріали справи №451/681/16-п про адміністративне правопорушення відносно гр.ОСОБА_2 за ст.173 КУпАП слід відправити на доопрацювання для належного оформлення із наступних міркувань.
Відповідно до статті 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення завданням цього Кодексу є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.
Згідно ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст.278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує в тому числі питання про те, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи витребувано необхідні додаткові матеріали.
Протокол про адміністративне правопорушення є офіційним документом і основним джерелом доказів у справі, оскільки саме в ньому повинні міститися повні й точні відомості про вчинене правопорушення і його кваліфікацію, що має значення для правильного вирішення справи.
Що стосується складеного протоколу про адміністративне правопорушення серії АА №361675 від 17.06.2016 року, як доказу у справі, слід зазначити наступне.
В протоколі про адміністративне правопорушення зазначено документ на підставі якого було встановлено особу (серію паспорта, номер, ким і коли він виданий), але відсутні дані щодо його місця народження та зареєстрованого місця проживання, а саме вулиця та номер будинку.
Також, в матеріалах справи відсутні характеризуючі дані на особу правопорушника (характеристика з місця проживання, довідка про склад сімї тощо) та дані, кому належить земельна ділянка по вул.Колісники в с.Нивиці, де знаходився будинок, на подвір'ї якого відбувалися події, що мали місце 06.06.2016 року о 20:00 год.
Крім цього, у протоколі при викладенні суті порушення зазначено, що ОСОБА_2 безпричинно чіплявся до ОСОБА_3, виражався в його сторону нецензурною лайкою та образливо чіплявся. З протоколу та доданих до нього документів вбачається, що подія відбувалася в с.Нивиці по вул.Колісники. Чи мало місце порушення громадського порядку і спокою громадян, якщо так, то в чому виявилося таке порушення, які саме дії були вчинені ОСОБА_2, які б свідчили про порушення ним громадського порядку та спокою громадян, і чому у протоколі, а саме в графі протоколу “Свідки” не зазначено прізвищ, адрес свідків та не відібрані у них пояснення. В графі протоколу “потерпілий (і)” зазначено ОСОБА_3, але відсутня адреса його місця проживання.
Хоча, в судовому засіданні, ОСОБА_2 було озвучено, що при події, що мало місце 06.06.2016 року о 20:00 год. була присутня його співжителька разом із дітьми.
Так, стаття 173 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за дрібне хуліганство, тобто нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
Таким чином, чи мало місце в результаті дій ОСОБА_2 порушення громадського порядку і спокою громадян не відомо.
Також у відповідності до положень п.8 ст. 247 КУпАП однією з обставин, що виключає провадження в справі про адміністративне правопорушення, є повідомлення про підозру особі у кримінальному провадженні по даному факту.
У додатках до протоколу про адміністративне правопорушення наявний рапорт оперативного чергового Радехівського ВП Червоноградського ВП ГУ НПУ у Львівській області, ОСОБА_4 від 06.06.2016 року, з якого вбачається, що по телефону ним прийнято повідомлення від гр.ОСОБА_5 про те, що в с.Колісники Радехівського району, гр.ОСОБА_2 безпричинно спричинив тілесні ушкодження її співжителю гр.ОСОБА_3, вдарив рукою в голову.
За таких обставин до протоколу повинен бути доданий висновок медичного огляду потерпілого ОСОБА_3, а якщо приймалися рішення в порядку КПК України, то результати розгляду.
Враховуючи вище викладене та вимоги закону, вважаю, що матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 підлягають поверненню до Радехівського відділення поліції Червоноградського відділу поліції Головного управління поліції у Львівській області для належного їх оформлення.
Керуючись ст.ст.254,256,265,265-2,268,278,283 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя -
Повернути матеріали справи №451/681/16-п про адміністративне правопорушення відносно громадянина ОСОБА_2 за ст.173 КУпАП до Радехівського відділення поліції Червоноградського відділу поліції Головного управління поліції у Львівській області для усунення недоліків, вказаних у мотивувальній частині постанови та належного оформлення матеріалів справи.
Постанова суду є остаточною і оскарженню в порядку провадження у справах про адміністративні правопорушення не підлягає.
Суддя ОСОБА_6