Ухвала від 14.06.2016 по справі 2а-11904/11/1370

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 червня 2016 року Справа № 876/2877/16

Львівський апеляційний адміністративний суд в складі :

головуючої судді Хобор Р.Б.

суддів: Попка Я.С., Сеника Р.П.,

з участю секретаря судового засідання Болюк Н.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Львові апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Сихівському районі м. Львова Головного управління Державної фіскальної служби України у Львівській області на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 31 березня 2016 року по справі № 2а-11904/11/1370 за позовом Державної податкової інспекції у Сихівському районі м. Львова Головного управління Державної фіскальної служби України у Львівській області до ОСОБА_1 про стягнення податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів,-

В C Т А Н О В И В:

Державна податкова інспекція у Сихівському районі м. Львова звернулася з адміністративним позовом до ОСОБА_1 про стягнення податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в сумі 28740,00 грн.

На підтвердження позовних вимог покликається на те, що ОСОБА_1 повинен був сплатити податок з транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів за здійснену першу реєстрацію транспортного засобу марки MERCEDES-BENZ SPRINTER, 1998 року випуску, державний номерний знак НОМЕР_1. Проте, як вбачається із довідки начальника ДПІ у Сихівському районі м. Львова № 1823/17-115 від 10.02.2011 року, кошти зі сплати податку від ОСОБА_1 до місцевого бюджету Сихівського району м. Львова не надходили.

Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 31 березня 2016 року у задоволенні адміністративного позову відмовлено.

Не погодившись із вказаною постановою, її оскаржив позивач Державна податкова інспекція у Сихівському районі м. Львова Головного управління Державної фіскальної служби України у Львівській області, яка покликаючись на те, що вказана постанова є незаконною та прийнятою з порушенням норм матеріального та процесуального права з неповним з'ясуванням обставин, що мають значення для справи, просить постанову Львівського окружного адміністративного суду від 31 березня 2016 року скасувати та прийняти нову постанову, якою позовні вимоги задоволити.

В обґрунтування апеляційних вимог покликається на те, що за результатами перевірки від 07.02.2011 року складено довідку від 07.02.2011 року № 33/17-1, якою підтверджується факт несплати податку з власників транспортних засобів відповідачем в сумі 28740 грн, а відтак суму вказаного податку слід стягнути в судовому порядку.

Заслухавши суддю - доповідача, перевіривши матеріали справи та апеляційну скаргу в межах наведених у ній доводів, колегія суддів дійшла до висновку про те, що в задоволенні апеляційної скарги слід відмовити, з наступних підстав.

Судом першої інстанції вірно встановлено те, що згідно з даними УДАІ ГУМВСУ у Львівській області, на ім'я ОСОБА_1 зареєстровано автомобіль марки MERCEDES-BENZ SPRINTER, 1998 року випуску, державний номерний знак НОМЕР_1.

Податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в розмірі 28740,00 грн. при реєстрації транспортного засобу на ОСОБА_1 до бюджету не надійшов.

Приймаючи оскаржуване рішення, суд першої інстанції виходив з того, що першій реєстрації в Україні транспортного засобу на ім'я відповідача передувала сплата податку з власників транспортних засобів, яка є безумовною підставою для такої реєстрації, що спростовує доводи податкового органу про відсутність сплати податку.

Апеляційний суд погоджується з рішенням суду першої інстанції з огляду на наступне.

Згідно ст. 1 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи, а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства, які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та/або мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до ст. 2 цього Закону є об'єктами оподаткування.

Відповідно до ч. 4 ст. 5 названого Закону фізичні особи - платники податку зобов'язані пред'являти органам, що здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію, зняття з обліку або технічний огляд транспортних засобів, квитанції або платіжні доручення про сплату податку за попередній (у разі здійснення сплати) та за поточний роки, а платники, звільнені від сплати цього податку, - відповідний документ, що дає право на користування цими пільгами.

У разі відсутності документів про сплату податку або документів, що дають право на користування пільгами, перша реєстрація в Україні, реєстрація, перереєстрація, зняття з обліку і технічний огляд транспортних засобів не провадяться (ч. 6 ст. 5 названого Закону).

У відповідності до абз.13 п. 8 постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів» державна реєстрація транспортних засобів проводиться за умови сплати їх власниками передбачених законодавством податків і зборів (обов'язкових платежів), а також внесення в установленому порядку платежів за проведення огляду транспортних засобів, державну реєстрацію (перереєстрацію), зняття з обліку, відшкодування вартості бланків реєстраційних документів та номерних знаків.

З приводу покликання податкового органу на те, що податок з власників транспортних засобів на суму 28740,00 грн. не надійшов на рахунок відповідного місцевого бюджету апеляційний суд погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що поняття «сплата податку» та «надходження коштів на рахунок» не є тотожними поняттями. Сплата податку є обов'язком платника податку, а надходження коштів на рахунок є результатом діяльності установ, які в установленому законом порядку уповноважені на здійснення діяльності у сфері обігу грошових коштів, відтак, відповідач не може нести обов'язку подвійної сплати вищевказаного податку, оскільки суми цього податку повинні бути стягнуті з осіб, які вчинили кримінально карні діяння.

Вказана позиція узгоджується із позицією ВАС України, викладеною в ухвалі від 16.04.2014 року №К/800/19591/13.

Враховуючи викладене, апеляційним судом встановлено те, що реєстрацією ОСОБА_1 автомобіля марки MERCEDES-BENZ SPRINTER, 1998 року випуску, державний номерний знак НОМЕР_1 підтверджується факт сплати позивачем податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів в сумі 28740,00 грн., а відтак суд першої інстанції прийшов до вірного висновку про відмову в задоволенні позовних вимог.

Таким чином, апеляційний суд вважає доводи апеляційної скарги безпідставними, та такими, що не спростовують висновків суду першої інстанції, а тому апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а оскаржувану постанову суду без змін.

Керуючись ст.ст. 160, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Сихівському районі м. Львова Головного управління Державної фіскальної служби України у Львівській області залишити без задоволення, а постанову Львівського окружного адміністративного суду від 31 березня 2016 року по справі № 2а-11904/11/1370 - без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня набрання рішенням суду законної сили шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Головуюча суддя Р.Б. Хобор

Судді Я.С. Попко

Р.П. Сеник