Ухвала від 16.06.2016 по справі 522/10655/16-к

Справа № 522/10655/16-к

Провадження № 1-кс/522/11183/16

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 червня 2016 року Слідчий суддя місцевого Приморського районного суду міста Одеси ОСОБА_1 , за участю слідчого ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого СУ ГУНП в Одеській області ОСОБА_2 про тимчасовий доступ до речей і документів по матеріалам досудового розслідування, внесеного в Єдиний реєстр досудових розслідувань за № 12016160500003961 від 03.06.2016 р., за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 356 ч. 1 КК України,

ВСТАНОВИВ:

Слідчий СУ ГУНП в Одеській області ОСОБА_2 звернувся до суду з клопотанням, погодженим з прокурором Одеської місцевої прокуратури № 3 ОСОБА_3 , про надання тимчасового доступу до речей і документів, яка знаходиться у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », яке розташоване за адресою: АДРЕСА_1 .

В обґрунтування клопотання слідчий посилається на наступне.

ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » здійснює будівництво багатоповерхового житлового будинку за адресою: АДРЕСА_2 . Відповідно до договору оренди земельної ділянки від 01.08.2014, який зареєстрований в реєстрі за № 4065, відповідно з яким ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » передана земельна ділянка, площею 0,3329 га для експлуатації та обслуговування житлового будинку з адміністративними та допоміжними приміщеннями, згідно класифікації видів цільового призначення земель - для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку. У зв'язку з зазначеним фактом має місце недодержання вимог договору оренди земельної ділянки.

В наказі ІНФОРМАЦІЯ_3 від 20.06.2008 р. № 728/0/16-08, яким затверджений «Історико-архітектурний опорний план, проект зон охорони та визначення меж історичних ареалів м. Одеса» зазначено, що висота будівель в Центральному історичному ареалі міста Одеси не повинна перевищувати 18,6 метрів від рівня поверхні, а висота акцентних будівель на кутах кварталів - не вище 21,3 метра. Гранична висота нових будівель, які розміщуються в глибіні кварталів, повинна визначатися математичними розрахунками в складі історико-містобудівного обґрунтування таким чином, щоб видима з вулиці проекція верхньої частини фасаду нової будівлі по висоті складала не більше ніж 62% висоти фасаду будівлі, що виходить на червону лінію вулиці.

Генеральним планом м. Одеси передбачено, що «Історико-архітектурний опорній план, проекту зон охорони та визначення меж історичних ареалів м. Одеса», яким забезпечено збереження традиційного характеру середовища в межах історичного ареалу Одеси (в межах комплексної охоронної зони історичного центру м. Одеси) являється складовою частиною, прийнятого Генерального плану (Рішення ІНФОРМАЦІЯ_4 №6489-VI от 25.03.2015 «Про затвердження Генерального плану міста Одеси»).

Підпункти 14 та 17 ч. 2 ст. 5 Закону України «Про охорону культурної спадщини» визначають, що до повноважень центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони культурної спадщини, належить:

- погодження програм та проектів містобудівних, архітектурних та ландшафтних перетворень, меліоративних, шляхових, земляних робіт у зонах охорони, на охоронюваних археологічних територіях, в історичних ареалах населених місць, а також програм і проектів, реалізація яких може позначитися на об'єктах культурної спадщини;

- надання дозволів на проведення робіт на пам'ятках національного значення, їхніх територіях та в зонах охорони, на охоронюваних археологічних територіях, в історичних ареалах населених місць.

Відповідно до п. 5 та п. 12 Постанови Кабінету міністрів України № 318 від 13.03.2002р. «Про Затвердження Порядку визначення меж та режимів використання історичних ареалів населених місць, обмеження господарської діяльності на території історичних ареалів населених місць» межі історичних ареалів визначаються спеціальною науково-проектною документацією під час розроблення історико-архітектурних опорних планів і погоджуються з органами місцевого самоврядування та Міністерством культури України.

Пункт 14 Постанови Кабінету міністрів України № 318 від 13.03.2002 р., передбачає, що в охоронних зонах забезпечується охорона традиційного характеру середовища, усунення споруд і насаджень, які порушують традиційний характер середовища, відтворення втрачених цінних об'єктів. Нове будівництво можливе тільки у виняткових випадках за проектами, погодженими в порядку, визначеному законодавством.

Пункт 16 Постанови Кабінету міністрів України № 318 від 13.03.2002 р., передбачає, що розроблення містобудівної документації є першочерговим для міст, що включені до Списку історичних населених місць України. Для зазначених міст місцеві містобудівні програми, містобудівна документація затверджуються відповідними радами за погодженням з Мінкультури або уповноваженими ним органами охорони культурної спадщини та Мінрегіонбудом.

Відповідно до ст. 16 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» до містобудівної документації на місцевому рівні відноситься генеральний план населеного пункту, план зонування територій і детальний план території.

План зонування та детальний план територій за адресою: АДРЕСА_2 - не розроблювався та з Міністерством культури не погоджувався Отже, містобудівна документація не затверджувалась ІНФОРМАЦІЯ_5 і не погоджувалась з ІНФОРМАЦІЯ_6 або уповноваженими ним органами охорони культурної спадщини. Проект землеустрою та проект містобудівних перетворень на територіях проведення будівництва цього об'єкту ІНФОРМАЦІЯ_3 не погоджувались; дозволів на проведення робіт земляних і будівельних робіт в історичному ареалі ІНФОРМАЦІЯ_3 не видавало.

Крім того в супереч зазначених вимог нормативно-правових актів начальником ІНФОРМАЦІЯ_4 ОСОБА_4 було підписано та видано містобудівні умови та обмеження забудови зазначеної земельної ділянки № 01-06/451 від 08.05.2015, які не відповідають чинній містобудівній документації та містобудівному законодавству.

Приймаючи до уваги викладені факти, 06.06.2016 відповідною постановою було призначено судову будівельно-технічну експертизу, проведення якої було доручено експертам ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 ».

07.06.2016 було отримано клопотання судового експерта ОСОБА_5 вих. № 580 від 07.06.2016 про надання додаткових матеріалів та об'єкта дослідження, згідно якого експерт просить для проведення експертизи надати наступні документи:

- проектну документацію на будівництва житлового будинку з вбудованими приміщеннями та паркінгом за адресою: АДРЕСА_2 в повному обсязі;

- висновок комплексної експертизи проектної документації на зазначене будівництво;

- містобудівні умови та обмеження забудови зазначеної земельної ділянки;

- містобудівний розрахунок забудови зазначеної земельної ділянки;

- містобудівну документацію на зазначену земельну ділянку.

Під час досудового розслідування було встановлено, що проект на будівництво житлового будинку з вбудованими приміщеннями та паркінгом за адресою: АДРЕСА_2 розроблювало ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , яке здійснює діяльність за адресою: АДРЕСА_1 .

Відповідно до ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором. У клопотання зазначаються: короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв'язку з яким подається клопотання; правова кваліфікація кримінального правопорушення із зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; можливість використання як доказів відомостей, що міститься в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю; обґрунтування необхідності вилучення речей і документів, якщо відповідне питання порушується стороною кримінального провадження.

Слідчим в клопотанні не доведено наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів; перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи та самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, яке порушено за ст. 356 ч. 1 КК України.

За таких обставин, не має підстав, передбачених ст. 163 КПК України, для надання доступу речей і документів, які перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », яке розташоване за адресою: АДРЕСА_1 .

Керуючись ст.ст. 159-166 КПК України, -

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання слідчого СУ ГУНП в Одеській області ОСОБА_2 про тимчасовий доступ до речей і документів - відмовити.

Ухвала підлягає оскарженню протягом п'яти днів з дня її оголошення або з дня отримання копії судового рішення.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

16.06.2016