Справа №333/2260/16-а
Пр.2-а/333/83/16
26.05.2016 року м.Запоріжжя
Суддя Комунарського районного суду м. Запоріжжя Боровікова А.І., розглянувши у скороченому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Комунарському районі м. Запоріжжя про визнання протиправними дій щодо відмови у перерахунку пенсії та зобов'язання провести перерахунок та виплату пенсії,-
04.05.2016 р. позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з вищезазначеним позовом, вказавши, що він перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Комунарському районі м. Запоріжжя та одержує пенсію посадової особи органів місцевого самоврядування за віком ще з березня 2011 року, яка призначена йому відповідно до Законів України «Про державну службу» та «Про службу в органах місцевого самоврядування» з урахуванням норми Закону, що діяла на час призначення пенсії з урахуванням 90% розрахунку пенсії від сум заробітку.
Однак, при призначенні та розрахунку пенсії як державному службовцю управлінням Пенсійного фонду України в Комунарському районі м. Запоріжжя не були враховані фактично отримані ним в складі заробітної плати суми матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, суми індексації заробітної плати, компенсації за невикористані дні відпустки та вихідної допомоги звільненим за скороченням які були йому нараховані за 24 місяці перед звільненням та з яких утримувався та був сплачений єдиний соціальний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Про порушення свого права позивач дізнався в квітні 2016 року, після чого 18.04.2016 року ним було направлено заяву до відповідача про проведення перерахунку пенсії з урахуванням у складі заробітної плати (шляхом включення до розрахунку) розміру нарахованих та виплачених додаткових сум, надавши при цьому оригінал оновленої довідки архівного відділу Запорізької міської ради від 29.03.2016 року № 03-05/Ф-390 про складові своєї заробітної плати за останні 24 місяці перед звільненням.
Листом від 28.04.2016 року № 84/Ф-9 УПФУ в Комунарському районі м. Запоріжжя повідомило, що призначення пенсії йому було зроблено відповідно до Закону України "Про державну службу" та Постанови Кабінету Міністрів України "Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії" від 31.05.2000 № 865, тому включити у заробіток для розрахунку пенсії вищезазначені виплати: матеріальну допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань, індексацію заробітної плати, компенсацію за невикористані дні відпустки та вихідну допомогу звільненим за скороченням не можливо та не передбачено.
Дії відповідача вважає неправомірними, такими, що порушують конституційні права позивача на більший розмір пенсії.
Позивач просить суд зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Комунарському районі м. Запоріжжя здійснити перерахунок та виплачувати йому пенсію в розмірі 90 відсотків заробітної плати з урахуванням включення до розрахунку (складу заробітної плати) розміру нарахованих та виплачених сум 1) матеріальної допомоги на оздоровлення, 2) матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, 3) суми індексації заробітної плати, 4) компенсації за невикористані дні відпустки та 5) вихідної допомоги звільненим за скороченням, з 01.05.2016 року, та сплатити різницю з урахуванням раніше проведених виплат, стягнути з Державного бюджету України в особі Управління державної казначейської служби України у Комунарському районі м. Запоріжжя Запорізької області на свою користь суму сплаченого ним судового збору в розмірі 551,2 грн.
Представник відповідача Управління Пенсійного фонду України в Комунарському районі м. Запоріжжя надав до суду письмові заперечення посилаючись на те, що З 17.03.2011 року на обліку в управлінні перебуває ОСОБА_1, який отримує пенсію за віком розраховану відповідно до Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" від 07.06.2001 року № 2493-ІІІ. Закону України "Про зайнятість населення" від 05.07.2012 року № 5067-УІ.
Позивач звернувся 18.04.2016 року до управління із заявою про проведення перерахунку пенсії як державному службовцю з врахуванням розміру матеріальної допомоги на оздоровлення та соціально - побутові питання та суми індексації заробітної плати в розмірі 90 %.
Згідно ст. 21 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" пенсійне забезпечення посадових осіб місцевого самоврядування, які мають стаж служби в органах місцевого самоврядування та/або державної служби не меньше 10 років, здійснюється у порядку, визначеному законодавством України про державну службу. Пенсія в частині, що не перевищує розміру пенсії із солідарної системи, що призначається відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", виплачується за рахунок коштів Пенсійного фонду України. Частина пенсії, що перевищує цей розмір, виплачується за рахунок коштів Державного бюджету України.
Згідно ст. 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 року №3723-Х1І (далі - Закон №3723-ХІІ), в редакції, що діяла на момент призначення пенсії позивачу, пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. За кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі пенсія збільшується на один відсоток заробітку, але не більше 90 відсотків заробітної плати.
Структура заробітної плати державних службовців визначена ст. 33 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 року № 3723-ХІІ. Відповідно до зазначеної норми вона складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років та інших надбавок.
Відповідно до довідки про складові заробітної плати від 15.03.2011 року № 01/20-139. виданої Шевченківської районною адміністрацією Запорізької міської ради, що міститься } пенсійній справі ОСОБА_1, до розрахунку розміру пенсії було враховано: посадовий оклад; надбавку за ранг; надбавку за вислугу років; надбавку за високі досягнення у праці або за виконання особливо-важливої роботи; премії.
Стаття 2 Закону України «Про оплату праці», яка визначає структуру заробітної плати, н містить вказівки на те, що матеріальна допомога та індексація входить до структури заробітне плати. Більш того, у зазначеній нормі Закону України «Про оплату праці» відсутні такі поняття я матеріальна допомога та індексація.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про оплату праці», заробітна плата визначається як винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу. Стаття 2 цього Закон яка визначає структуру заробітної плати, не містить вказівки на те, що матеріальна допомога входить до структури заробітної плати. Більше, того, у зазначеній нормі Закону відсутнє таї поняття як матеріальна допомога. Матеріальні виплати, зазначені в цін нормі, і матеріальної допомога це не ідентичні поняття, а тому законних підстав для віднесення матеріальної допомоги до складу (структури) заробітної плати державного службовця немає.
Таким чином, матеріальна допомога носить разовий характер та не є складовою частино заробітної плати у розумінні частини 2 статті 33 Закону України "Про державну службу", а сам факт утримання із суми допомоги збору на обов'язкове державне пенсійне страхування не підставою для включення її до складу заробітної плати державного службовця та врахування при обчисленні розміру пенсії державного службовця.
Представник відповідача зазначає, що відповідно до п.п. 3.31 п. 3 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Державного комітету статистики України № 5 від 13.01.2004 року, матеріальна допомога разового характеру, що надається підприємством окремим працівникам у зв'язку із сімейними обставинами, на оплату лікування, оздоровлення дітей, поховання, тобто матеріальна допомога на оздоровлення та на вирішення соціальне побутових питань, передбачена як така, що не належить до фонду оплати прані.
Отже, такі види виплат, як матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, матеріальна допомога на оздоровлення є одноразовими виплатами та не передбачені в ч. ст. 33 Закону України "Про державну службу" як складові заробітної плати державного службовця.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» індексація грошових доходів населення - це встановлений законами та іншими нормативно правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодувати подорожчання споживчих товарів та послуг.
Зазначене підвищення не передбачене в ст.33 Закону як складова заробітної платі державного службовця.
Оскільки позивач отримує пенсію з урахуванням вимог Закону України «Про держави; службу», заробітна плата для призначення пенсії відповідно до цього Закону визначається згідне Постанови Кабінету Міністрів України «Про деякі питання вдосконалення визначення розміру заробітку для обчислення пенсії» від 31.05.2000 року №865, якою визначено заробіток для обчислення пенсій державним службовцям при призначенні та у раз проведення перерахунку пенсії зазначеній категорії осіб. При цьому цією постановою матеріальні допомога, допомога на вирішення соціально-побутових проблем, індексація заробітної плати премія до ювілею та доплата за роботу у нічний час, як складова заробітку для обчислення пенсії державним службовцям, не передбачається.
Відповідно до частини 4 статті 45 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" перерахунок пенсії проводиться у разі виникнення права т підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву подано пенсіонером до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо відповідну заяву подано пенсіонером після 15 числа.
Крім того, з набранням чинності Законом України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28.12.2014 року № 76-УІІ внесено зміни де ч.1 ст. 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 року № 3723-ХІІ (далі - Закон № 3723-ХІІ). а саме встановлено, що пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Представник відповідача звертає увагу суду, що відповідно до п.5 Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення" від 02.03.2015 року № 213 у разі неприйняття до 1 червня 2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 1 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримань призначаються відповідно до законів України "Про державну службу", "Про прокуратуру", "Пр судоустрій і статус суддів", "Про статус народного депутата України", "Про Кабінет Міністр: України", "Про судову експертизу", "Про національний банк України", "Про службу в органа місцевого самоврядування", "Про дипломатичну службу", Податкового та Митного кодексі України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України.
У зв'язку з чим, з 01.06.2015 року пенсії в порядку та на умовах, визначених вищезазначеними законами, не призначаються, раніше призначені пенсії не перераховуються.
Оскільки на сьогоднішній день окремого нормативного акта, який би регулював порядок призначення, виплату та перерахунку спеціальних пенсій окремим категоріям громадян н прийнято, управління не має підстав для перерахунку пенсії позивачем на підставі наданих довідок.
Враховуючи вищевикладене, відповідач просить суд відмовити в задоволенні позовних вимог в повному обсязі.
Згідно п.2 ч.1 ст.183-2 Кодексу адміністративного судочинства України скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Відповідно до ч.4 ст.183-2 Кодексу адміністративного судочинства України суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази в їх сукупності та оцінивши повідомлені сторонами обставини, суддя дійшов висновку про можливість розгляду справи в порядку скороченого провадження та вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено:
Відповідно до довідки архівного відділу Запорізької міської ради від 29.03.2016 року № 03-05/Ф-390 про складові заробітної плати ОСОБА_1 за останні 24 місяці перед звільненням, встановлено, що матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, індексація заробітної плати, компенсація за невикористані дні відпустки та вихідна допомога звільненим за скороченням дійсно були йому нараховані за 24 місяці перед звільненням та з них утримувався та був сплачений єдиний соціальний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Згідно відповіді управління Пенсійного фонду України в Комунарському районі м. Запоріжжя від 28.04.2016 року № 84/Ф-9 позивачу було відмовлено в проведенні перерахунку пенсії з включенням вказаних додаткових виплат з посиланням на ст. 33 Закону України «Про державну службу», відповідно до якої вказані додаткові виплати не є складовими заробітної плати, а тому не можуть бути враховані в заробіток, з якого обчислюється пенсія державному службовцю.
За змістом статті 37 Закону України № 3723-XII «Про державну службу» (у редакції, чинній на час призначення позивачу пенсії) пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам,які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
У частині першій статті 1 Закону України від 24 березня 1995 року № 108/95-ВР «Про оплату праці» (далі - Закон № 108/95-ВР) встановлено, що заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.
Статтею 2 цього Закону визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати.
Частиною другою статті 33 Закону України № 3723-XII «Про державну службу» передбачено, що заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.
Згідно частини шостої статті 33 Закону «Про державну службу» державним службовцям можуть установлюватися надбавки за високі досягнення у праці і виконання особливо важливої роботи, доплати за виконання обов'язків тимчасово відсутніх працівників та інші надбавки і доплати, а також надаватися матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань.
Статтею 37-1 Закону «Про державну службу» передбачено у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій. Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.
Аналіз наведених положень дає підстави для висновку, що матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, індексація заробітної плати, компенсація за невикористані дні відпустки та вихідна допомога звільненим за скороченням входять до системи оплати праці державного службовця.
Крім того, статтею 66 Закону України від 5 листопада 1991 року № 1788-XII «Про пенсійне забезпечення» (далі - Закон № 1788-XII) врегульовано види оплати праці, що враховуються при обчисленні пенсій.
Відповідно до частини першої статті 66 цього Закону до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).
Стаття 41 Закону України від 9 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон № 1058-IV) визначає виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії. Так, зокрема до такого доходу (заробітної плати) враховуються: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.
Індексація заробітної плати здійснюється на підставі Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.1991 року № 1282-XII та Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2003 року № 1078. Об'єктом індексації грошових доходів населення є оплата праці (грошове забезпечення) як грошовий дохід громадян, одержаний ними в гривнях на території України і не має разового характеру (частина перша статті 2 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення», пункт 2 Порядку проведення індексації грошових доходів населення).
До того ж, згідно з підпунктом 2.2.7 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 13.01.2004 року № 5, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 27.01.2004 року за № 114/8713 суми виплат, пов'язаних з індексацією заробітної плати працівників входять до складу фонду заробітної плати. Таким чином, індексація є складовою частиною заробітної плати, а саме додатковою заробітною платою в розумінні частини 2 статті 2 Закону України «Про оплату праці».
За змістом наведених норм отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.
Аналогічна позиція висловлена Верховним Судом України в постановах від 20.02.2012 року (справа № 21-430а11) та від 28.05.2013 року (справа № 21-97а13), в яких звертається увагу на перевагу у застосуванні норм права спеціального законодавства, що визначають виплати (доходи) для обчислення пенсії, а саме: статті 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення» та статті 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
За приписами частини другої статті 244-2 КАС України рішення Верховного Суду України, прийняте за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначені норми права, та для всіх судів України.
Згідно ст.ст. 71, 72 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову, які визнаються сторонами, можуть не доказуватися перед судом.
Відповідно до ч. 4 ст. 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» перерахунок призначеної пенсії здійснюється у разі виникнення права на підвищення або зменшення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа.
Як вбачається з матеріалів справи управління Пенсійного фонду України в Комунарському районі м. Запоріжжя отримало уточнену довідку архівного відділу Запорізької міської ради від 29.03.2016 року № 03-05/Ф-390 про складові заробітної плати після 15 квітня 2016 року.
Приймаючи до уваги вищевикладене, суд приходить до висновку, що відмова відповідача врахувати при перерахунку пенсії ОСОБА_1 суми матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, суми індексації заробітної плати, компенсації за невикористані дні відпустки та вихідної допомоги звільненим за скороченням які були йому нараховані за 24 місяці перед звільненням та з яких утримувався та був сплачений єдиний соціальний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, зазначені у довідці від 29.02.2016 року № 03-05/Ф-390, є противоправною, суперечить вимогам ч. 2 ст. 19 Конституції України, згідно з якою органи державної влади зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Посилання УПФУ в Комунарському районі м. Запоріжжя на абзац 2 пп. 2 п. 24 розділу ІІ Закону України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» від 27.03.2014 року, яким внесено зміни до ст. 37 Закону України «Про державну службу» в частині призначення державним службовцям пенсії в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, та зменшення розміру пенсії після проведення перерахунку судом не приймається до уваги, оскільки при перерахунку пенсії державним службовцям має застосовуватися норма, що визначає розмір пенсії у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії.
Внесені Законом України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" зміни до статті 37 Закону України "Про державну службу" щодо розміру пенсії у відсотках стосуються порядку призначення пенсії державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії.
Згідно зі статтею 22 Конституції України закріплені нею права і свободи не є вичерпними, гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законодавчих актів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Таким чином, суд приходить до висновку про необхідність повного задоволення позовних вимог ОСОБА_1, якому відповідач повинен здійснити перерахунок пенсії та виплатити недоплачені суми пенсії з зазначеної дати - 01.05.2016 року з урахуванням раніше проведених виплат.
Крім того, враховуючи, що позивачем заявлені вимоги немайнового характеру, які були задоволені судом, а також відповідно до вимог ст. 94 КАС України, суд приходить до висновку, що з Державного бюджету України в особі Управління державної казначейської служби України в Комунарському районі м. Запоріжжя Запорізької області на користь позивача підлягає стягненню судовий збір у розмірі 551,20 гривень.
На підставі викладеного, керуючись ЗУ «Про пенсійне забезпечення», ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», ЗУ «Про державну службу», ЗУ «Про оплату праці», ст.ст. 6-14, 71, 99, 159-163, 167, 186 КАС України, суд, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Комунарському районі м. Запоріжжя про визнання протиправними дій щодо відмови у перерахунку пенсії та зобов'язання провести перерахунок та виплату пенсії - задовольнити.
Визнати протиправними дії управління Пенсійного фонду України в Комунарському районі м. Запоріжжя щодо не включення в розрахунок пенсії ОСОБА_1 сум матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, сум індексації заробітної плати, компенсації за невикористані дні відпустки та вихідної допомоги звільненим за скороченням, які були йому нараховані за 24 місяці перед звільненням та з яких утримувався та був сплачений єдиний соціальний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Зобов'язати управління Пенсійного фонду України в Комунарському районі м. Запоріжжя здійснити перерахунок та виплатити пенсію ОСОБА_1 в розмірі 90 відсотків заробітної плати з урахуванням включення до розрахунку (складу заробітної плати) розміру нарахованих та виплачених сум матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, суми індексації заробітної плати, компенсації за невикористані дні відпустки та вихідної допомоги звільненим за скороченням, з 01.05.2016 року, та сплатити різницю з урахуванням раніше проведених виплат.
Стягнути з Державного бюджету України в особі Управління державної казначейської служби України в Комунарському районі м. Запоріжжя Запорізької області на користь ОСОБА_1 витрати пов'язані зі сплатою судового збору у розмірі 551 гривні 20 копійок.
Постанова суду за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Комунарський районний суд м. Запоріжжя протягом десяти днів з дня отримання її копії.
Суддя А.І. Боровікова