Ухвала від 09.06.2016 по справі 925/452/16

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

"09" червня 2016 р. Справа № 925/452/16

Господарський суд Черкаської області в складі головуючого - судді Довганя К.І., з секретарем судового засідання Петрик І.О. за участю представників сторін: позивача - ОСОБА_1, відповідача - ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси справу за позовом публічного акціонерного товариства "Український інноваційний банк" в особі Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ "Укрінбанк" ОСОБА_3 до публічного акціонерного товариства "Ватутінський хлібокомбінат" про стягнення 121967,21 грн.

ВСТАНОВИВ:

Заявлено позов про стягнення 121967,21 грн. за кредитним договором №49-2013 від 02.12.2013року.

Представник відповідача подав до суду клопотання про зупинення провадження у справі. Клопотання вмотивовано наступним.

26.05.2016 ухвалою Черкаського окружного адміністративного суду відкрито провадження в адміністративній справі №823/555/16 за позовом публічного акціонерного товариства "Ватутінський хлібокомбінат" до уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ "Укрінбанк" ОСОБА_3 про визнання протиправним та скасування рішення №10-ТА від 11.03.2016. На вказане рішення позивач посилається, як на підставу позову.

На думку представника відповідача ці справи є пов'язаними і до вирішення справи Черкаського окружного адміністративного суду, дану справу слід зупинити.

Оцінивши доводи клопотання, суд виходить з наступного.

Відповідно до ст.79 ГПК України, господарський суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду даної справи до вирішення пов'язаної з нею іншої справи, що розглядається іншим судом.

Як зазначено у п. 3.16 постанови пленуму Вищого господарського суду України від 26 грудня 2011 року N 18 "Про деякі питання практики застосування господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції", зокрема, відповідно до частини першої статті 79 ГПК господарський суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду даної справи до вирішення пов'язаної з нею іншої справи, що розглядається іншим судом.

При цьому пов'язаною з даною справою є така інша справа, у якій інший суд встановлює обставини, що впливають чи можуть вплинути на подання і оцінку доказів у даній справі; в тому числі йдеться про факти, які мають преюдиціальне значення (частини третя і четверта статті 35 ГПК). Під неможливістю розгляду даної справи слід розуміти неможливість для даного господарського суду самостійно встановити обставини, які встановлюються іншим судом в іншій справі, - у зв'язку з непідвідомчістю або непідсудністю іншої справи даному господарському суду, одночасністю розгляду двох пов'язаних між собою справ різними судами або з інших причин.

В пункті 2.17 постанови пленуму Вищого господарського суду України від 29 травня 2013 N 11 "Про деякі питання визнання правочинів (господарських договорів) недійсними" зазначено: якщо спір про визнання недійсним правочину (господарського договору) вирішується одночасно з розглядом іншим судом іншої справи, позовні вимоги в якій ґрунтуються на цьому ж правочині (зокрема, про стягнення коштів, витребування майна тощо), то наведене згідно з частиною першою статті 79 ГПК з урахуванням обставин конкретної справи є підставою для зупинення провадження у такій іншій справі до закінчення розгляду справи про визнання правочину (господарського договору) недійсним.

Господарський суд повинен зупинити провадження у справі за наявності інформації про розгляд іншої справи, незалежно від заяв учасників судового процесу. Така інформація підтверджується тільки судовими документами: ухвалами, рішеннями, постановами судів, позовними заявами, скаргами.

Таким чином справа №925/452/16 не може бути розглянута до вирішення справи №823/555/16 по суті заяви публічного акціонерного товариства "Ватутінський хлібокомбінат" до уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ "Укрінбанк" ОСОБА_3 про визнання протиправним та скасування рішення №10-ТА від 11.03.2016.

За таких обставин розгляд справи слід зупинити.

Керуючись ст. 79, 86 ГПК України, суд -

УХВАЛИВ:

Провадження у справі зупинити до вирішення Черкаським окружним адміністративним судом справи №823/555/16 по суті заяви публічного акціонерного товариства "Ватутінський хлібокомбінат" до уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ "Укрінбанк" ОСОБА_3 про визнання протиправним та скасування рішення №10-ТА від 11.03.2016.

СУДДЯ К.І. Довгань

Попередній документ
58302690
Наступний документ
58302692
Інформація про рішення:
№ рішення: 58302691
№ справи: 925/452/16
Дата рішення: 09.06.2016
Дата публікації: 17.06.2016
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд Черкаської області
Категорія справи: кредитування
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (01.10.2025)
Дата надходження: 04.05.2016
Предмет позову: стягнення
Розклад засідань:
01.10.2025 00:00 Господарський суд Черкаської області