Постанова від 07.06.2016 по справі 201/6597/16-а

Справа № 201/6597/16-а

Провадження №2-а/201/909/2016

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 червня 2016 року м. Дніпро

Суддя Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська Демидова С.О., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Дніпропетровську, третя особа відкрите акціонерне товариство «Дніпропетровський завод «Продмаш» про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

10 травня 2016 року позивач звернувся до Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська з адміністративним позовом, в якому просить суд визнати протиправними дії відповідача щодо відмовив в перерахунку пенсії на підставі довідки ВАТ «Дніпропетровський завод «Продмаш» № 41 від 09 березня 2016 р. за роботу в населених пунктах зони відчуження з 15 вересня 1988 року по 02 грудня 1988 р. по місцю роботи ВО «Елеватормлинмаш» на посаді заступника генерального директора з урахуванням коефіцієнта 2 відповідно до постанови Ради Міністрів УРСР Укрпрофради від 10 червня 1986 року №207-7; зобов'язати відповідача провести перерахунок пенсії по інвалідності внаслідок захворювання, пов'язаного з роботами по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, на підставі довідки ВАТ «Дніпропетровський завод «Продмаш» № 41 від 09 березня 2016 p., де збережений середній заробіток за дні в зоні відчуження за період з 01 січня 1988 року по 31 жовтня 1988 pоку складає 696, 25 крб., оплата праці за дні роботи в зоні 560,0 крб., 336,0 крб. - премія за діючим положенням на заводі; 280,0 крб. - підвищення на 100% тарифної ставки учасника ліквідації в зоні ЧАЕС, сума - 1872,25 грн., починаючи з 24 вересня 2003 року.

В обґрунтування своїх позовних вимог позивач посилається на те, що він перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Дніпропетровська, яке в подальшому було реорганізовано та перейменовано на Центральне об'єднане управління Пенсійного фонду України в м. Дніпропетровську, з 24 вересня 2003 року та йому була призначена пенсія по інвалідності ІІ групи, що настала внаслідок аварії на ЧАЕС в розмірі відшкодування фактичних збитків відповідно до ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Призначена пенсія була обчислена із заробітної плати, визначеної за жовтень 1988 року на підставі довідки про заробітну плату б/н за 2003 рік про заробітну плату за роботу у зоні відчуження ВАТ «Продмаш», в якій зазначено заробіток за роботу в зоні відчуження за жовтень 1988 року: збережений заробіток - 707,66 крб., заробіток за роботу в зоні відчуження - 560,00 крб., доплата за роботу у вихідні та святкові дні - 217,20 крб., премія - 336,00 крб. 13 вересня 2007 року позивачем була надана довідка про розрахункову заробітну плату від 12 вересня 2007 року №138, яка була видана ВАТ «Продмаш», в якій зазначена загальна сума за жовтень 1988 року - 1774,97 крб. Відповідачем було проведено перерахунок пенсії, однак, в подальшому з'ясувалося, що в довідці про отриманий заробіток не було у повному обсязі відображено обчислення пенсії - 60% премії від посадового окладу в двократному розмірі та 100% посадового окладу з якої були сплачені страхові внески.

Рішенням Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від 06 листопада 2015 року по справі № 201/14689/14-ц (2/201/930/2015) визнано незаконними дії посадових осіб ВАТ «Дніпропетровський завод «Продмаш» щодо відмови у перерахунку невірно нарахованої заробітної плати за роботу у жовтні 1988 року в зоні відчуження Чорнобильської АЕС та видачі довідки про заробітну плату ОСОБА_1 Зобов'язано ВАТ «Дніпропетровський завод «Продмаш» зробити перерахунок заробітної плати ОСОБА_1 за час виконання робіт в зоні відчуження, пов'язаних з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС у жовтні 1988 року вказавши заробітну плату в збережений середній заробіток за дні роботи в зоні відчуження - 696,25 крб.; оплата в розмірі 1 256,25 крб., у тому числі: праці за дні роботи в зоні відчуження - 560,00 крб. Додатковим рішенням Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від 09 грудня 2015 року по зазначеній цивільній справі зобов'язано ВАТ «Дніпропетровський завод «Продмаш» зробити перерахунок заробітної плати ОСОБА_1 за жовтень 1988 року у відповідності до фактичної кількості відпрацьованого часу, зазначеного у табелі обліку робочого часу, з врахуванням: премії у максимальному розмірі 60% збереженого заробітку за основним місцем роботи, як учаснику ліквідації аварії на ЧАЕС і підвищення на 100% тарифної ставки, та видати ОСОБА_1 для пред'явлення в органи Пенсійного фонду України довідку встановленого зразка про заробітну плату за жовтень 1988 року з зоні відчуження по ліквідації аварії на ЧАЕС з урахуванням висновку судово-економічної експертизи по цивільній справі № 201/14689/14-ц, №1085/1068-15 від 25 вересня 2015 року проведеної Дніпропетровським науково-дослідним інститутом судових експертиз.

На виконання рішення суду ВАТ «Дніпропетровський завод «Продмаш» 09 березня 2016 року видав позивачу довідку №41 від 09 березня 2016 року за роботу в населених пунктах зони відчуження з 15 вересня 1988 року по 02 грудня 1988 року по місцю роботи ВО «Елеватормлинмаш» на посаді заступника генерального директора з урахуванням коефіцієнта 2 відповідно до постанови Ради Міністрів УРСР Укрпрофради від 10 червня 1986 року № 207-7, відповідно якої збережений середній заробіток за дні в зоні відчуження за період з 01 січня 1988 року по 31 жовтня 1988 року складає 696,25 крб., оплата праці за дні роботи в зоні 560,0 крб., 336,0 крб. - премія за діючим положенням на заводі; 280,0 крб. - підвищення на 100% тарифної ставки учасника ліквідації в зоні ЧАЕС, сума - 1872,25 грн.

11 березня 2016 року позивач звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії з урахуванням заробітку в зоні відчуження з 15 вересня 1988 року по 02 грудня 1988 р. у сумі 1872,25 грн. Листом від 08 квітня 2016 року позивачу відмовлено у перерахунку пенсії, оскільки довідка про розрахункову заробітну плату від 09 березня 2016 року №41 видана ВАТ «Дніпропетровський завод «Продмаш» не відповідає вимогам чинного законодавства та постановами суду не зобов'язано органи Пенсійного фонду провести відповідний перерахунок, тому врахувати зазначену довідку для обчислення розміру пенсії підстав немає. Таким чином, позивач вважає рішення відповідача про відмову у перерахунку пенсії незаконним, протиправним та таким, що порушує його конституційні права, а тому таким, що підлягає скасуванню.

Представник відповідача надав до суду письмові заперечення, відповідно до яких довідка про розрахункову заробітну плату від 09 березня 2016 року № 41 видана ВАТ «Дніпропетровський завод «Продмаш» не відповідає вимогам чинного законодавства та вона видана безпідставно, оскільки підставою видачі довідки є постанова про відкриття виконавчого провадження, а не первинні документи, як того вимагає діюче законодавство. Згідно із актом перевірки достовірності та обґрунтованості видачі довідки про заробітну плату, положення про преміювання та накази про нарахування та виплату премій за 1988-1989 роки на ВАТ «Дніпропетровський завод «Продмаш» відсутні.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню частково з наступних підстав.

Відповідно до ч.1, 2 ст. 6 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси. У випадках, установлених законом, до суду можуть звертатися органи та особи, яким надано право захищати права, свободи та інтереси інших осіб.

Згідно ст.11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ч. 1 ст. 69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставах яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Частинами 1, 2 ст. 71 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що ОСОБА_1 є інвалідом 2 групи, та віднесений до 1 категорії осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, що підтверджується копією посвідчення, що міститься в матеріалах справи. Позивач перебуває на обліку в Центральному об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України в м. Дніпропетровську та з 24 вересня 2003 року отримує пенсію по інвалідності другої групи внаслідок захворювання, пов'язаного з виконанням обов'язків військової служби по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС відповідно до ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Призначена пенсія позивачу була обчислена із заробітної плати, визначеної за жовтень 1988 року на підставі довідки про заробітну плату б/н за 2003 рік про заробітну плату за роботу у зоні відчуження ВАТ «Продмаш», в якій зазначено заробіток за роботу в зоні відчуження за жовтень 1988 року: збережений заробіток - 707,66 крб., заробіток за роботу в зоні відчуження - 560,00 крб., доплата за роботу у вихідні та святкові дні - 217,20 крб., премія - 336,00 крб.

На підставі особистої заяви позивача від 13 вересня 2007 року та довідки від 12 вересня 2007 року № 138 по заробітну плату за роботу у зоні відчуження ВАТ «Продмаш», в якій зазначено заробіток за роботу у зоні відчуження за жовтень 1988 року: збережений заробіток - 444, 75 крб., заробіток за роботу в зоні відчуження - 695, 64 крб., доплата за роботу у вихідні та святкові дні - 217, 20 крб., премія - 417, 38 крб.,, позивачу було проведено перерахунок пенсії.

В подальшому 16 лютого 2012 року спеціалістами управління було проведено зустрічну перевірку щодо достовірності та обґрунтованості видачі довідок по заробітну плату позивача та 16 лютого 2012 року ВАТ «Продмаш» видало нову довідку № 52 про заробітну плату у зоні відчуження і з 01 січня 2012 року пенсія позивачу нараховується на підставі цієї довідки.

Рішенням Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від 06 листопада 2015 року по цивільній справі № 201/14689/14-ц (2/201/930/2015) за позовом ОСОБА_1 до ВАТ «Дніпропетровський завод «Продмаш» про визнання дій незаконними та зобов'язання вчинити певні дії задоволені. Визнано незаконними дії посадових осіб ВАТ «Дніпропетровський завод «Продмаш» щодо відмови у перерахунку невірно нарахованої заробітної плати за роботу у жовтні 1988 року в зоні відчуження Чорнобильської АЕС та видачі довідки про заробітну плату ОСОБА_1 Зобов'язано ВАТ «Дніпропетровський завод «Продмаш» зробити перерахунок заробітної плати ОСОБА_1 за час виконання робіт в зоні відчуження, пов'язаних з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС у жовтні 1988 року вказавши заробітну плату в збережений середній заробіток за дні роботи в зоні відчуження - 696,25 крб.; оплата в розмірі 1 256,25 крб., у тому числі: праці за дні роботи в зоні відчуження - 560,00 крб. Додатковим рішенням Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від 09 грудня 2015 року по зазначеній цивільній справі зобов'язано ВАТ «Дніпропетровський завод «Продмаш» зробити перерахунок заробітної плати ОСОБА_1 за жовтень 1988 року у відповідності до фактичної кількості відпрацьованого часу, зазначеного у табелі обліку робочого часу, з врахуванням: премії у максимальному розмірі 60% збереженого заробітку за основним місцем роботи, як учаснику ліквідації аварії на ЧАЕС і підвищення на 100% тарифної ставки, та видати ОСОБА_1 для пред'явлення в органи Пенсійного фонду України довідку встановленого зразка про заробітну плату за жовтень 1988 року з зоні відчуження по ліквідації аварії на ЧАЕС з урахуванням висновку судово-економічної експертизи по цивільній справі № 201/14689/14-ц, №1085/1068-15 від 25 вересня 2015 року проведеної Дніпропетровським науково-дослідним інститутом судових експертиз. Рішення суду від 06 листопада 2015 року набрало законної сили 17 листопада 2015 року та додаткове рішення від 09 грудня 2015 року набрало законної сили 22 грудня 2015 року.

Відповідно до ч. 1 ст. 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Таким чином, обставини встановлені судом при розгляді справи №201/14689/14-ц, 2/201/930/2015 за позовом ОСОБА_1 до Відкритого акціонерного товариства Дніпропетровський завод «Продмаш» про визнання дій незаконними та зобов'язання вчинити певні дії доказуванню в силу вимог ч.і ст.72 КАС України не підлягають у даній справі.

Ухвалою Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від 19 лютого 2015 року по вказаній цивільній справі призначено судово-економічну експертизу. 25 вересня 2015 року судовим експертом Дніпропетровського науково-дослідного інституту судових експертиз було надано висновок судово-економічної експертизи №1085/1086-15, відповідно до якого, у довідці про заробітну плату ВАТ «Дніпропетровський завод «Продмаш» від 16 лютого 2012 року № 52, яка прийнята Управлінням Пенсійного фонду в Жовтневому районі м. Дніпропетровська та з якої проводяться пенсійні нарахування, не враховані систематичні виплати, які відображені в особовому рахунку ОСОБА_1 у період з липня по серпень 1988 року з шифром «25», що передбачено Основними положеннями по обліку праці та заробітної плати у промисловості та будівництві, затверджених Держкомпраці СРСР, Мінфінансів СРСР і ЦСУ СРСР 27.04.1973 року №75 -АБ/89/10-80. Окрім того в довідці про заробітну плату ВАТ «Дніпропетровський завод «Продмаш» від 16 лютого 2012 року №52, яка прийнята Управлінням Пенсійного фонду України м. Дніпропетровська та з якої проводяться пенсійні нарахування, не враховані систематичні виплати, які відображені в особовому рахунку ОСОБА_1 у періоді з липня по серпень 1988 року з шифром «25», що передбачено Основними положеннями по обліку праці та заробітної плати у промисловості та будівництві, затверджених Держкомпраці СРСР, Міністерством фінансів СРСР і ЦСУ СРСР 27.04.1973 року №75 -АБ/89/10-80. Також встановлено, що нарахування призваному на спеціальні збори військовозобов'язаному ОСОБА_1 за час виконання робіт в зоні відчуження, пов'язаних з ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС у жовтні 1988 року складають 1 256,25 крб., у тому числі: збережений заробіток за дні в зоні відчуження - 696,25 крб.; оплата праці за дні роботи в зоні відчуження - 560,00 крб. Відповідно до наданих на дослідження особистих листків ОСОБА_1 за 2-ге півріччя 1988 року та 1989 року в графі «премії» суми нарахованих премій відсутні, також відсутні нарахування до 100 відсотків тарифної ставки (посадового окладу) за весь період виконання робіт в зоні відчуження.

На виконання рішення суду ВАТ «Дніпропетровський завод «Продмаш» 09 березня 2016 року видано позивачу довідку № 41 від 09 березня 2016 року за роботу в населених пунктах зони відчуження з 15 вересня 1988 року по 02 грудня 1988 р. по місцю роботи ВО «Елеватормлинмаш» на посаді заступника генерального директора з урахуванням коефіцієнта 2 відповідно до постанови Ради Міністрів УРСР Укрпрофради від 10 червня 1986 року №207-7.

Так, відповідно до зазначеної довідки збережений середній заробіток за дні в зоні відчуження за період з 01 січня 1988 року по 31 жовтня 1988 року складає 696, 25 крб., оплата праці за дні роботи в зоні 560, 0 крб., 336, 0 крб. - премія за діючим положенням на заводі; 280, 0 крб. - підвищення на 100% тарифної ставки учасника ліквідації в зоні ЧАЕС, сума - 1872,25 грн.

11 березня 2016 року позивач звернувся до Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Дніпропетровську із заявою про перерахунок пенсії з урахуванням заробітку в зоні відчуження з 15 вересня 1988 року по 02 грудня 1988 р. у сумі 1872,25 грн.

Листом від 08 квітня 2016 року за №3-71 Центральне об'єднане управління Пенсійного фонду України в м. Дніпропетровську відмовило позивачу у перерахунку пенсії, оскільки довідка про розрахункову заробітну плату від 09 березня 2016 року № 41 не відповідає вимогам чинного законодавства.

Згідно ч. 1 ст.54 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи можуть призначатися за бажанням громадянина із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків, який визначається згідно із законодавством.

В усіх випадках розмір середньомісячної заробітної плати для обчислення пенсії за роботу у зоні відчуження у 1986-1990 роках не може перевищувати 3,0 тис. карбованців.

Постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року №1210 «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» із змінами, внесеними згідно з Постановою КМУ №112 від 25 березня 2014 року був затверджений «Порядок обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», згідно якого визначено механізм обчислення пенсій по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсій у зв'язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи відповідно до статей 54 і 57 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Пенсії за бажанням осіб можуть призначатися виходячи із заробітної плати, одержаної за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків.

Обчислення пенсій відповідно до Закону здійснюється на підставі довідок про заробітну плату, які відповідно до статті 15 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» видаються установами та організаціями на підставі первинних документів (особових рахунків, відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату).

Підставою для проведення розрахунку заробітної плати за роботу в зоні відчуження являються первинні документи про нараховану заробітну плату та фактичну тривалість роботи безпосередньо в зоні відчуження.

Видача довідок про заробітну плату проводиться підприємствами, установами та організаціями відповідно до первинних документів про період участі у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Відомості про встановлення умов і розмірів оплати праці та умов їхнього запровадження по конкретних особах повинні мати, а отже й надавати, виключно підприємства, де працювали ці особи, або їхні правонаступники. Інші підприємства, органи державної влади тощо не можуть надавати довідок про заробіток по конкретних особах, які не працювали і не працюють у цих підприємствах, органах державної влади.

Частиною 1 ст. 1 ЗУ «Про оплату праці» встановлено, що заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Ст. 2 ЗУ «Про оплату праці» визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, заохочувальні та компенсаційні виплати.

Таким чином твердження відповідача про невідповідність довідки № 41 від 09 березня 2016 року № 41, видану ВАТ «Дніпропетровський завод «Продмаш» вимогам чинного законодавства спростовується матеріалами справи, а відмова в перерахунку пенсії протиправна.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до п.2 ч.1 ст.183-2 КАС України скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

При визначені періоду, з якого слід здійснювати перерахунок та виплату пенсії, суд виходить з положень ч. 4 ст. 35 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», якою визначено, що перерахунок призначеної пенсії, крім випадків, передбачених частиною першою статті 35, частиною другою статті 38, частиною третьою статті 42 і частиною п'ятою статті 48 цього Закону, провадиться в такі строки: у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа.

За результатами розгляду справи, оцінивши повідомлені позивачем та відповідачем обставини, перевіривши матеріали справи, що надійшли до суду, суд вважає, що є достатньо підстав для прийняття законного та обґрунтованого судового рішення.

Факти, встановлені судом, та відповідні їм правовідносини підтверджуються наявними доказами.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 11, 71, 159, 161-163 КАС України суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Дніпропетровську, третя особа відкрите акціонерне товариство «Дніпропетровський завод «Продмаш» про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Дніпропетровську щодо відмови у перерахунку ОСОБА_1 пенсії на підставі довідки ВАТ «Дніпропетровський завод «Продмаш» № 41 від 09 березня 2016 року за роботу в населених пунктах зони відчуження з 15 вересня 1988 року по 02 грудня 1988 року по місцю роботи ВО «Елеватормлинмаш» на посаді заступника генерального директора з урахуванням коефіцієнта 2 відповідно до постанови Ради Міністрів УРСР Укрпрофради від 10 червня 1986 року №207-7.

Зобов'язати Центральне об'єднане управління Пенсійного фонду України в м. Дніпропетровську провести ОСОБА_1 (паспорт серія НОМЕР_2 виданий Жовтневим РВ ДМУ УМВС України в Дніпропетровській області, ІПН НОМЕР_1) перерахунок пенсії по інвалідності внаслідок захворювання, пов'язаного з роботами по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, на підставі довідки Відкритого Акціонерного Товариства «Дніпропетровський завод «Продмаш» № 41 від 09 березня 2016 pоку, де збережений середній заробіток за дні в зоні відчуження за період з 01 січня 1988 року по 31 жовтня 1988 pоку складає 696,25 крб., оплата праці за дні роботи в зоні 560,0 крб., 336,0 крб. - премія за діючим положенням на заводі; 280,0 крб. - підвищення на 100% тарифної ставки учасника ліквідації в зоні ЧАЕС, сума - 1872,25 грн., починаючи з 01 березня 2016 року.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом 10 днів з дня отримання копії постанови шляхом подачі апеляційної скарги до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Жовтневий районний суд м. Дніпропетровська. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя С.О. Демидова