Постанова від 06.06.2016 по справі 759/7753/16-п

ун. № 759/7753/16-п

пр. № 3/759/3560/16

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 червня 2016 року cуддя Святошинського районного суд м.Києва Домарацька А.В., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Головного управління ДФС у м.Києві відносно ОСОБА_2, проживаючої в АДРЕСА_1, про притягнення її до адміністративної відповідальності

за ст.163-1 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

ВСТАНОВИЛА:

02.06.2016 року до суду з Головного управління ДФС у м.Києві надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії АА № 569358 від 26.05.2016 року про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ст. 163-1 ч.1 КУпАП.

З вказаного протоколу вбачається, що ОСОБА_2 будучи головою ліквідаційної комісії ТОВ "Ден Бравен Україна", порушила ведення податкового обліку, а саме занизила податок на приботок на 64981 грн. та завищила від"ємне значення об"єкта оподаткування на 14153723 грн, що відображено в акті перевірки від 11.05.2016 року № 88/1-26-15-14-03-02/37164166, за що передбачена відповідальність за ч.1 ст.163-1 КУАП.

Відповідно до вимог ст. 278 КУпАП, посадовою особою при підготовці справи про адміністративне правопорушення до розгляду, серед інших питань вирішується питання, чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адмінстративне правопорушення.

Відповідно до ч.1 ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім"я, по-батькові особи, яка склада протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Протокол підписується особою, яка його склала і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Відповідно до ч.2 ст. 254 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення складається в двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягується до адміністративної відповідальності.

При підготовці справи про адміністративне правопорушення до розгляду, встановлено, що посадовими особами Головного управління ДФС у м.Києві при складанні протоколу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2, даних вимог закону дотримано не було.

Так, в протоколі про адміністративне правопорушення відсутні дані про особу порушника (число, місяць і рік народження, дата народження, громадянство), місце вчинення правопорушення, відомості чи притягалась вона раніше до адміністративної відповідальності.

Копія акту № 88/1-26-15-14-03-02/37164166 від 11.05.2016 року, доданого до протоколу про адміністративне правопорушення, належним чином не посвідчена.

Слід звернути увагу, що матеріали направлені до суду, не зшиті, не пронумеровані, що протирічить загальноприйнятим вимогам діловодства.

Виходячи з зазначених обставин справи, вважаю за необхідне повернути даний адміністративний матеріал на доопрацювання для належного оформлення протоколу про адмінстративне правопорушення та виправлення допущених помилок.

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст.163-1 ч.1, 254, 256, 278, 283 КпАП України, суддя, -

ПОСТАНОВИЛА:

Адміністративний матеріал відносно ОСОБА_2 про притягнення її до адміністративної відповідальності за ст.163-1 ч.1 КпАП України повернути на доопрацювання до Головного управління ДФС у м.Києві.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя: Домарацька А.В.