Справа № 211/2432/16-п
Провадження № 3/211/1419/16
10 червня 2016 року суддя Довгнцівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області, розглянувши адміністративний матеріал відносно, що надійшли з ДФС України Криворізької південної ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області у відношенні:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянки України, не працюючої, яка мешкає за адресою : м. Кривий Ріг, вул. Вознесенського, 3/100,
за скоєння правопорушення, передбаченого ст. 164 ч.1 КУпАП
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення бн від 30.04.2016 року, який надійшов до суду 06.06.2016р., ОСОБА_1 скоїла правопорушення, передбачене ст.164 ч.1 КУпАП.
Відповідно до ст.245 КупАП завданнями провадження у справах про адміністративне правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи.
Відповідно до п. 2 ч.1 ст. 278 КУпАП при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішується питання чи правильно складено протокол та про інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами по справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган(посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 256 КУпАП передбачені вимоги до змісту протоколу про адміністративне правопорушення. Так, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. При складанні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються її права, передбачені ст. 268 КУпАП.
Вивчивши протокол про адміністративне правопорушення та копію протоколу огляду місця події приходжу до висновку, що з наданих матеріалів неможливо з'ясувати всі обставини справи і вирішити їх по суті.
Так, ч. 1 ст. 164 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документу дозвільного характеру, якщо його одержання передбачено законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди). Диспозиція даної статті є бланкетною, тому в протоколі слід вказати, яким саме нормативним актом передбачено ліцензування даного виду господарської діяльності та обов'язок реєстрації як суб'єкта господарювання, з посиланням на конкретні норми законодавства, порушення яких передбачає відповідальність за ст. 164 ч. 1 КУпАП. Також санкцією статті передбачено конфіскацію виготовленої продукції знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення.
Відповідно до ч. 2 п.5 Інструкції з оформлення матеріалів про адімністравтині правопорушення, протокол про адміністративне правопорушення складається на спеціальному бланку, що виготовлений друкарським способом згідно з технічним описом бланка протоколу про адміністративне правопорушення , на якому проставлено відповідні серію та номер.
Однак в даному протоколі не міститься серія та номеру. Відсутні свідки правопорушення.
Крім того, адміністративний матеріал містить протокол огляду та вилучення речей та документів та акт передачі, згідно з якими, з місця події вилучено та передано ОСОБА_1 на відповідальне зберігання роздавальна колонка у кількості 1 штука; металева ємкість 8 куб. м.; дизельне пальне у металевій ємкості 1 627 літ. (а.с. 3).
Як у протоколі про адміністративне правопорушення так і в матеріалах справи відсутні посилання на норми закону, які порушено ОСОБА_1 та якими передбачено отримання відповідного дозволу або ліцензії так і підтвердження відповідного компетентного органу про не надання (або надання) такого дозволу певній особі.
Крім того, в матеріалах справи (протокол вилучення) йдеться про вилучення дизельного пального, проте відсутні підтвердження про те, що ця рідина є дизельним пальним, зберігання та реалізація якого вимагає отримання ліцензії. Більш того, вилучені рідина із запахом пального, бак безпідставно передано ОСОБА_1 на відповідальне зберігання, без з'ясування можливості, правомірності та безпеки такого зберігання.
Таким чином, приходжу до висновку, що особа, яка складала протокол про адміністративне правопорушення формально підійшла до з'ясування всіх істотних обставин у справі.
Згідно п. 4 ч. 2 ст. 129 Конституції України однією із засад судочинства є змагальність сторін і закон не покладає на суд обов'язок збирати докази винуватості чи невинуватості особи.
Враховуючи вищевикладене приходжу до висновку, що матеріали про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1ст. 164 КУпАП підлягають поверненню до для дооформлення.
Керуючись ст.ст.245, 251,256, 268,278 КУпАП, суддя,-
Адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.164 КУпАП повернути до ОУ Криворізької південної ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області для дооформлення.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Дніпропетровської області через Довгинцівський районний суд м. Кривого Рогу в десятиденний строк з дня винесення постанови.
Суддя: ОСОБА_2