Ухвала від 08.06.2016 по справі 333/2883/16-а

Справа №333/2883/16-а

Провадження №2-а/333/112/16

Ухвала

Іменем України

08 червня 2016 року м.Запоріжжя

Суддя Комунарського районного суду м.Запоріжжя Тучков С.С., розглянувши матеріали адміністративної справи №333/2883/16-а за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Комунарському району про зобов'язання прийняти рішення про призначення субсидії і надання права на знижку за користування комунальними послугами, -

ВСТАНОВИВ:

06.06.2016 року до Комунарського районного суду м.Запоріжжя надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Комунарському району, в якому позивач просить суд визнати недійсним рішення Управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Комунарському району від 25.11.2015 року про призначення їй субсидії з травня 2015 року по квітень 2016 року у сумі 0,00 гривень, а також рішення про відмову в наданні їй знижки, наданої азц.7 ст.5 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Комунарському району прийняти рішення про призначення і надання їй субсидії з травня 2015 року по квітень 2016 року і прийняти рішення про надання права на 25% знижку при сплаті за комунальні послуги з травня 2015 року по квітень 2016 року.

Вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовну заяву подано без додержання вимог, передбачених ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України.

Так, згідно з ч.1 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються: найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява, ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є, ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі, зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 КАС України і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів, у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору, про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги, про призначення судової експертизи, про витребування доказів, про виклик свідків тощо, перелік документів та інших матеріалів, що додаються.

Відповідно до ч.3 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Статтею 87 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що судовий збір разом з витратами, пов'язаними з розглядом справи, належить до судових витрат. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

На підставі статті 3 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви справляється судовий збір.

Як вбачається з матеріалів позовної заяви, в порушення зазначених вимог законодавства позивач документів, що підтверджують сплату судового збору до позовної заяви не додає. При цьому, позивач у позовній заяві просить суд про звільнення її від сплати судового збору, у зв'язку із тяжким матеріальним становищем.

Вирішуючи вищезазначене клопотання позивача, суд виходить з наступного.

Згідно зі ст.8 Закону України «Про судовий збір»(у редакції чинній на момент подачі позовної заяви до суду) , ч.1 ст.88 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою звільнити від оплати судового збору повністю або частково.

При здійсненні правосуддя суди повинні вирішувати питання, пов'язані з судовими витратами (зокрема, щодо звільнення від їх сплати), у чіткій відповідності до Кодексу адміністративного судочинства України, Закону України «Про судовий збір», а також інших нормативно-правових актів України, забезпечуючи при цьому належний баланс між інтересами держави у стягненні судового збору за розгляд справ, з одного боку, та інтересами позивача (заявника) щодо можливості звернення до суду, з другого боку.

Особа, яка заявляє клопотання про звільнення від сплати судового збору, відповідно до ч.1 ст.11 Кодексу адміністративного судочинства України повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.

Ніяких доказів на підтвердження свого скрутного майнового стану позивачем суду не надано.

У зв'язку з викладеним, враховуючи те, що позивачем не надано належних і допустимих доказів на підтвердження того, що вона не в змозі сплатити судовий збір за подання позову, суд вважає за необхідне відмовити в задоволенні заяви про звільнення від сплати судового збору.

Таким чином, позивачу згідно з вимогами Закону України «Про судовий збір» (у редакції чинній на момент подачі позовної заяви до суду) сплатити судовий збір і надати суду документи, що підтверджують його сплату. У разі звільнення від сплати судового збору, позивач повинен в позовній заяві вказати підстави звільнення та надати відповідні докази.

Відповідно до ч.1 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що позовна заява, подана без додержання вимог, викладених у ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.

Керуючись ст.ст.106, 108 КАС України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Комунарському району про зобов'язання прийняти рішення про призначення субсидії і надання права на знижку за користування комунальними послугами - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - п'ять днів з дня отримання нею копії даної ухвали.

Роз'яснити позивачу, що якщо вона у встановлений строк не усуне зазначені недоліки, то позовна заява буде вважатися неподаною і повернута.

Ухвала суду може бути оскаржена у п'ятиденний строк з дня отримання її копії шляхом подачі апеляційної скарги до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Комунарський районний суд м.Запоріжжя.

Суддя Комунарського районного суду

м.Запоріжжя С.С. Тучков