79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10
з питань забезпечення позову
02 червня 2016 року Справа № 813/1759/16
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючий суддя Кравців О.Р.,
секретар судового засідання Приймак С.І,,
від позивача без виклику,
від відповідача без виклику,
розглянув у судовому засіданні клопотання позивача про забезпечення позову у адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Майстерні по ремонту та виготовленню спеціального аптечного і медичного обладнання» до Управління майном спільної власності Львівської обласної ради про визнання протиправними дій, -
До Львівського окружного адміністративного суду звернулося Товариство з обмеженою відповідальністю «Майстерні по ремонту та виготовленню спеціального аптечного і медичного обладнання» з адміністративним позовом до Управління майном спільної власності Львівської обласної ради, в якому просить визнати протиправними дії відповідача щодо включення до переліку об'єктів спільної власності територіальних громад Львівської області, які можуть бути приватизовані у 2016 році, об'єктів за адресою: м. Львів, вул. Базарна, 36, 38.
Одночасно із позовною заявою 30.05.2016 року за вх. № 13546 від позивача надійшло клопотання про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, а саме шляхом заборони відповідачу подавати на розгляд та затвердження Львівської обласної ради в складі переліку об'єктів спільної власності територіальних громад Львівської області, які можуть бути приватизовані у 2016 році інформацію щодо об'єкту за адресою: м. Львів, вул. Базарна, 36, 38.
В обгрунтування вказаної заяви зазначено, що подання відповідачем на затвердження Львівської обласної ради переліку об'єктів спільної власності територіальних громад Львівської області в частині об'єктів за вказаною адресою, що перебувають у користуванні позивача на підставі договору оренди № 252 від 01.08.2013 року та подальше прийняття рішення Львівською обласною радою унеможливить захист прав, свобод та інтересів позивача. З врахуванням викладеного вважає вказане клопотання обґрунтованим та таким, що слід задовольнити.
Вирішуючи вказане клопотання суд керувався наступним.
Завданням адміністративного судочинства відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Питання забезпечення позову врегульовано ст.ст. 117-118 КАС України.
Забезпечення адміністративного позову - це вжиття судом, у провадженні якого знаходиться справа, до вирішення адміністративної справи визначених законом заходів щодо створення можливості реального виконання у майбутньому постанови суду, якщо її буде прийнято на користь позивача.
Частиною 1 ст. 117 КАС України визначено підстави забезпечення позову, а саме: якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття заходів забезпечення позову, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидним є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.
Суд, під час розгляду клопотання про забезпечення позову, повинен у кожному випадку, виходячи з конкретних доказів, встановити чи є хоча б одна з передбачених ст. 117 КАС України обставин, і оцінити, чи не може застосуванням заходів забезпечення позову бути завдано ще більшої шкоди, ніж та, якій можна запобігти. Заходи забезпечення позову повинні відповідати і бути співрозмірними заявленим позовним вимогам, бути безпосередньо пов'язаними з предметом спору, необхідними і достатніми для забезпечення виконання судового рішення.
Також розглядаючи клопотання про вжиття заходів забезпечення позову суд повинен дати оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з врахуванням:
- розумності, обґрунтованості й адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову;
- забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників процесу;
- наявності зв'язку між конкретним видом, що застосовується для забезпечення позову, і предметом позовної вимоги, зокрема, чи спроможний такий вид забезпечення забезпечити фактичне виконання рішення суду у разі його задоволення;
- імовірності виникнення труднощів у виконанні або невиконанні рішення суду в разі невжиття таких заходів;
- необхідності у зв'язку із вжиттям заходів запобігти порушенню прав та інтересів інших осіб, в тому числі, й осіб, які не беруть участі у розгляді справи.
Закріплений у ч. 1 ст. 11 КАС України принцип змагальності сторін передбачає, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Суд звертає увагу на те, що позивач не долучив до клопотання про забезпечення позову жодних доказів очевидної протиправності рішень чи дій відповідача, а також не довів очевидність небезпеки заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, неможливість відновлення його прав без вжиття заходів забезпечення позову, чи того, що для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат.
Враховуючи вищевикладене, оскільки необхідність вжиття заходів забезпечення позову не підтверджено, суд дійшов висновку, що клопотання позивача є необґрунтованим, а тому у його задоволенні слід відмовити.
Таким чином, суд дійшов висновку про відсутність визначених законом підстав для застосування заходів забезпечення адміністративного позову.
Керуючись ст. ст. 2, 11, 117, 118, 158-160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
1. У задоволенні клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю «Майстерні по ремонту та виготовленню спеціального аптечного і медичного обладнання» про вжиття заходів забезпечення позову відмовити.
2. Копію ухвали направити особам, які беруть участь у справі.
Ухвала може бути оскаржена протягом 5 днів з дня її проголошення шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд, згідно ст. 186 КАС України. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з ч. 3 ст. 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КАС України, якщо таку скаргу не було подано, згідно ст. 254 КАС України. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Оскарження ухвали не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Суддя Кравців О.Р.