печерський районний суд міста києва
Справа № 757/21564/16-к
12 травня 2016 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
за участю прокурора ОСОБА_3 ,
підозрюваного ОСОБА_4 ,
захисника підозрюваного ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Печерського районного суду м.Києва клопотання прокурора другого відділу управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих регіональної прокуратури прокуратури Київської області ОСОБА_3 , про продовження строку дії запобіжного заходу у вигляді застави в частині виконання підозрюваним у кримінальному провадженні № 42016110000000126, внесеного до ЄРДР 09.03.2016, ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , покладених на нього обов'язків,-
Прокурор другого відділу управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих регіональної прокуратури прокуратури Київської області ОСОБА_3 звернулася до слідчого судді Печерського районного суду м. Києва з клопотанням про продовження строку дії обовязків.
Клопотання обгрунтовано тим, що ОСОБА_4 , обіймаючи посаду голови Баришівської районної державної адміністрації Київської області, за пособничества начальника юридичного відділу Баришівської районної державної адміністрації ОСОБА_6 , 14 березня 2016 року, на автомобільній дорозі «смт. Барищівка - с. Бзів», що на території Баришівського району Київської області, продовжуючи реалізовувати свій злочинний умисел, одержав від ОСОБА_7 неправомірну вигоду в розмірі 200 000, 00 (двісті тисяч) гривень за укладення договорів тимчасового використання земельних ділянок для здійснення сільськогосподарського виробництва, які розташовані на території Волошинівської, Бзівської та Коржівської сільських радах Баришівського району Київської області за межами населених пунктів між Баришівською районною державною адміністрацією Київської області та ТОВ «Уба-Агросвіт» строком на 3 роки.
У клопотанні прокурор зазначає, що за клопотанням слідчого, погодженим з прокурором 16.03.2016 року ОСОБА_4 обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативним видом запобіжного заходу - заставою у розмірі 500 мінімальних заробітних плат, а також покладено обов'язки відповідно до вимог КПК України строком до 12.05.2016 року.
Враховуючи, що термін дії ухвали слідчого судді спливає 12.05.2016 року виникла необхідність у продовженні строку дії обов'язків, які покладені на нього.
ОСОБА_4 , підозрюється і у вчиненні злочину, який згідно ч. 5 ст. 12 КК України є тяжким, за який передбачено основне покарання у виді позбавляння волі на строк до 10 років. Тому, існує виправданий ризик, що він може переховуватись від органів досудового розслідування та суду, знищити, сховати або спотворити будь-яку з речей чи документів, що мають значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, незаконно впливати на заявника, свідків у кримінальному провадженні та таким чином перешкоджатиме встановленню істини у кримінальному провадженні, а відтак застосування до нього більш м'якого запобіжного заходу, ніж тримання під вартою, є недоцільним. Окрім того на даний час у кримінальному провадженні необхідно провести значний обсяг слідчих та процесуальних дій.
Метою продовження терміну дії ухвали слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 16.03.2016 року є забезпечення виконання підозрюваним ОСОБА_4 покладених на нього процесуальних обов'язків, а також запобігання спробам переховуватися від органів досудового розслідування та суду, перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.
Прокурор в судовому засіданні клопотання підтримала.
Захисник ОСОБА_5 та підозрюваний ОСОБА_4 проти задоволення клопотання заперечували.
Вивчивши клопотання та матеріали, якими вони обґрунтовується, заслухавши думку прокурора, підозрюваного та його захисника, слідчий суддя дійшов наступного висновку.
Під час судового розгляду встановлено, що Першим слідчим відділом слідчого управління прокуратури Київської області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42016110000000126 від 09.03.2016 за підозрою ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.
14.03.2016 року ОСОБА_4 затримано в порядку ст. 208 КПК України.
15.03.2016 року ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.
16.03.2016 року ухвалою слідчого судді Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_8 підозрюваному ОСОБА_4 обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у межах 500 розмірів мінімальних заробітних плат, що становить 689 000 грн. при цьому відповідно до вказаної ухвали суду на підозрюваного ОСОБА_4 покладено ряд обов'язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України, а саме:
- прибувати до слідчих слідчої групи слідчого управління прокуратури Київської області та процесуальних керівників у вказаному кримінальному провадженні за першою вимогою;
- не відлучатися з населеного пункту, де він проживає без дозволу слідчого, прокурора або суду;
- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;
- здати на зберігання слідчому свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну;
- уникати спілкування із особами, які брали участь в якості понятих під час проведення слідчих, процесуальних дій, свідками;
- заборонити спілкуватися із працівниками Баришівської районної державної адміністрації Київської області, а також іншими підозрюваними у кримінальному провадженні.
Відповідно до постанови в.о. прокурора Київської області ОСОБА_9 від 05.05.2016 року термін досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні продовжено до 4 місяців , тобто до 14.07.2016 року.
Враховуючи, що термін дії ухвали слідчого судді спливає 12.05.2016 року, а ризики зазначені у клопотанні та встановлені в ухвалі слідчого судді від 16.03.2016 року не зменшилися клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
Разом з тим, авраховуючи положення ч. 5 ст. 194 КПК України слідчий суддя приходить до висновку, що покладення на підозрюваного обовязків уникати спілкування із особами, які брали участь в якості понятих під час проведення слідчих, процесуальних дій, свідками; та заборонити спілкуватися із працівниками Баришівської районної державної адміністрації Київської області, а також іншими підозрюваними у кримінальному провадженні суперечить нормам КПК.
Метою продовження строку дії вказаних обов'язків є забезпечення виконання підозрюваним ОСОБА_4 покладених на нього процесуальних обов'язків, а також запобігання спробам переховуватися від органів досудового розслідування та суду, перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, а тому на підозрюваного слід покласти обов'язки:
- утримуватися від спілкування із особами, які брали участь в якості понятих під час проведення слідчих, процесуальних дій, свідками;
- утримуватися від спілкування із працівниками Баришівської районної державної адміністрації Київської області, а також іншими підозрюваними у кримінальному провадженні.
Керуючись ст.ст. 177, 178, 183, 193, ст. 376 КПК України, слідчий суддя,-
Клопотання - задовольнити частково.
Продовжити строк дії покладених на підозрюваного ОСОБА_4 обов'язків, передбачених ч. 5 ст. 194 КПК України, а саме:
- прибувати до слідчих слідчої групи слідчого управління прокуратури Київської області та процесуальних керівників у вказаному кримінальному провадженні за першою вимогою;
- не відлучатися з населеного пункту, де він проживає без дозволу слідчого, прокурора або суду;
- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;
- здати на зберігання слідчому свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну;
- утримуватися від спілкування із особами, які брали участь в якості понятих під час проведення слідчих, процесуальних дій, свідками;
- утримуватися від спілкування із працівниками Баришівської районної державної адміністрації Київської області, а також іншими підозрюваними у кримінальному провадженні.
Контроль за виконанням обов'язків покласти на слідчого, а якщо справа перебуватиме у провадженні суду - на прокурора.
Визнатичи строк дії ухвали слідчого судді до 12.07.2016 року.
Ухвала оскарженню не підлягає, набирає законної сили та підлягає негайному виконанню з моменту її проголошення.
Повний текст ухвали буде проголошено 17.05.2016 року о 17.25 год.
Слідчий суддя ОСОБА_1