Справа № 1615/900/2012
19.03.2012 року суддя Крюківського районного суду м.Кременчука Полтавської області ОСОБА_1, розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з відділу державної автомобільної інспекції в місті Кременчуці про притягнення до адміністративної відповідальності фізичної особи ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, не працюючого, мешкаючого за адресою: місто Кременчук, вулиця Халаменюка, будинок 12 а, квартира 5
за статтею 122-5 КУпАП України,
11 лютого 2012 року на адресу Крюківського районного суду міста Кременчука надійшов матеріал про вчинення ОСОБА_2 адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 122-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії ВІ1 № 165052, 11 лютого 2012 року о 15.25 годині ОСОБА_2 на вулиці Пролетарській в місті Кременчуці керував автомобілем “Мерседес”, державний номер НОМЕР_1, на якому без узгодження з Державтоінспекцією встановлено спеціальний звуковий сигнальний пристрій типу “Сирена”, чим він вчинив правопорушення, передбачене статтею 122-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
ОСОБА_2 в суді вину не визнав та вказав, що його автомобіль не обладнаний жодними звуковими сигнальними пристроями спеціального типу.
Вислухавши ОСОБА_2, повно, всебічно та об”єктивно дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд встановив наступне.
Статтею 122-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена відповідальність за порушення визначеного порядку встановлення і використання на транспортних засобах спеціальних світлових або звукових сигнальних пристроїв.
Як вбачається з матеріалів справи про адміністративні правопорушення, зокрема з автотоварознавчого дослідження транспортного засобу за номером 03/59/12 від 19 березня 2012 , складеного експертом ОСОБА_3року, сигнальна сирена “ММС”, потужністю 20 Ватт, що входить до складу охоронної системи TIGER, яка встановлена на автомобілі “Мерседес”, державний номер НОМЕР_2, не відноситься до спеціальних і не може використовуватися як спеціальний звуковий пристрій.
Вимогами статті 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено, що провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи викладене, а також, те, що як встановлено судом, у діях ОСОБА_2 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 122-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд приходить до висновку про необхідність закриття провадження у справі у зв”язку з відсутністю в діях ОСОБА_2 зазначеного адміністративного правопорушення.
Керуючись статтею 122-5, статтями 247 283, 284 КУпАП, суддя,-
Провадження в справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 за вчинення правопорушення, передбаченого статтею 122-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення -закрити у зв”язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку через місцевий суд, який виніс постанову, протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: