Постанова від 03.02.2009 по справі 2-а-19987/08

h

справа № 2-а-19987/08

категорія 2.31.1

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 лютого 2009 р. м.Житомир

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Капустинського М.М. ,

при секретарі - Корольовій О.С. ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу

за позовом ОСОБА_1

до Управління праці та соціального захисту населення Овруцької районної державної адміністрації(м. Овруч)

про зобов'язанння поставити на чергу для отримання компенсації,-

встановив:

Позивач звернувся до суду і просить зобов'язати відповідача поставити його на чергу, встановлену місцевими органами виконавчої влади, для отримання компенсації за втрачене домоволодіння АДРЕСА_1, в сумі 32409,00 грн., мотивуючи тим, що має право на вказану компенсацію, але відповідач відмовив у постановці на чергу, оскільки відповідно до пункту 28 розділу 2 Закону України “Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України” пункт 6 частини першої статті 35 Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” виключено.

Позивач у судове засідання не з'явився. Просив справу розглядати без його участі.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився тоді, як про час і місце розгляду справи повідомлений вчасно і у передбаченому законом порядку.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.

Позивач мав у власності домоволодіння АДРЕСА_1, яке відповідно до Переліку населених пунктів Житомирської і Київської областей, віднесених до зони радіоактивного забруднення внаслідок катастрофи, затвердженого постановою КМ України № 106 від 23.07.91 та розпорядженням КМ України №17 від 12.01.93 відноситься до зони посиленого радіологічного контролю.

Відповідно до ст. 4 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" кожен громадянин, який проживає у зоні гарантованого добровільного відселення, має право на підставі наданої йому об'єктивної інформації про радіаційну обстановку, дози опромінення і можливі їх наслідки для здоров'я самостійно приймати рішення про подальше проживання на цій території чи відселення.

Відповідно до ч. 6 ст. 35 вказаного вище Закону компенсацію, передбачену ст. 4 Закону, у повному розмірі за цінами, встановленими на момент звернення щодо неї, мають право отримати громадяни, які не проживали на територіях радіоактивного забруднення, але одержали у спадщину майно (жилі, дачні, садові будинки, гаражі, господарські будівлі та споруди), яке не може бути перевезено із зазначених територій.

Вказане домоволодіння позивач здав на баланс Раківщинської сільської ради, що підтверджується актом Раківщинської сільської ради.

Позивач отримав у спадщину будинок в с. Слобода Новоселицька Овруцького району, що підтверджується копією рішення Овруцького районного суду від 27.02.2008 року, а сам проживає в м. Бориспіль Київської області.

Підставою відмови відповідача в постановці на чергу пункт 28 розділу 2 Закону України “Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України” пункт 6 частини першої статті 35 Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”

Законом України “Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України” пункт 6 частини першої статті 35 Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” виключений.

Дію пункт 6 частини першої статті 35 Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” відновлено рішенням Конституційного Суду N 10-рп/2008 ( v010p710-08 ) від 22.05.2008 і тому суд не бере до уваги такі посилання відповідача.

Отже, відмова Управління праці і соціального захисту населення Овруцької РДА у постановці на чергу є безпідставною і вимоги позивача підлягають задоволенню.

Керуючись ст. 35 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", ст. ст. 94, 158 - 163, 167, 254 КАС України, Житомирський окружний адміністративний суд

постановив:

Позов задовольнити.

Визнати дії відповідача по відмові у постановці на чергу для отримання компенсації вартості втраченого домоволодіння неправомірними

Зобов'язати Управління праці і соціального захисту населення Овруцької райдержадміністрації поставити ОСОБА_1 чергу для виплати грошової компенсації за втрачене домоволодіння АДРЕСА_1 в сумі 32409, 00 грн.

Згідно ст. 254 КАС України, постанова, якщо інше не встановлено КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова Житомирського окружного адміністративного суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня проголошення постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Головуючий суддя: М.М. Капустинський