Справа №639/4219/16-к
Провадження №1-кс/639/645/16
27 травня 2016 року м. Харків
Слідчий суддя Жовтневого районного суду м. Харкова ОСОБА_1 , за участю: секретаря судового засідання - ОСОБА_2 , прокурора - ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Харкові клопотання старшого слідчого СВ Жовтневого відділення поліції Київського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, за матеріалами кримінального провадження №12016220500000940 від 06.04.2016 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.185 КК України, -
24.05.2016 року старший слідчий СВ Жовтневого ВП Київського ВП ГУ НП в Харківській області підполковник поліції ОСОБА_3 звернувся до Жовтневого районного суду м. Харкова із клопотанням, в якому просить: надати дозвіл на тимчасовий доступ до інформації про зв'язок кінцевих обладнань споживачів телекомунікаційних послуг, у період часу з 01.04.2016 року по теперішній час з мобільного терміналу, який має ІМЕІ НОМЕР_1 та ІМЕІ НОМЕР_2 , яка перебуває у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
В обґрунтування клопотання зазначено, що в період часу з 16-00 год. 02.04.2016 року до 09-30 год. 03.04.2016 року, за адресою: АДРЕСА_1 , невідома особа, знаходячись у вказаній квартирі, здійснила крадіжку мобільного телефону «Nomi і503 Jump», який належав ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , чим спричинила останній матеріальну шкоду.
Відомості, про скоєння вказаного злочину було внесено до ЄРДР під №12016220500000940 за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України.
В ході досудового розслідування було встановлено, що 02.04.2016 року о 14-00 год., потерпіла ОСОБА_4 повернулася з роботи додому, де до неї в гості прийшли її знайомі та родичі, з якими вона та її чоловік розпивали спиртні напої та спілкувалися. Свій мобільний телефон «Nomi i503 Jump» ОСОБА_4 поклала на стіл. Ввечері потерпіла пішла спати, а гості ще залишалися на кухні вказаної квартири та розійшлись по домівках пізно ввечері. Приблизно о 09-30 год. 03.04.2016 року ОСОБА_4 прокинулася та стала шукати свій мобільний телефон, але не знайшла його. До 04.04.2016 року потерпіла намагалася вияснити хто міг взяти її мобільний телефон, але всі присутні у неї вдома 02.04.2016 року особи вказали, що телефон вони не брали і хто міг його взяти, вони не знають. Після цього ОСОБА_4 звернулася з заявою до органів поліції.
В ході подальшого проведення досудового розслідування потерпіла надала документи на викрадений мобільний телефон, згідно яких встановлені ІМЕІ викраденого телефону «Nomi і503 Jump» ІМЕІ-1 НОМЕР_3 та ІМЕІ-2 НОМЕР_4 .
В поданому клопотанні слідчий зазначив, що з метою найскорішого розкриття кримінального правопорушення, встановлення особи, що скоїла дане правопорушення, а також відшкодування потерпілій завданих збитків, виникла необхідність, отримати тимчасовий доступ до інформації про зв'язок, телекомунікаційні послуги, їх тривалість, зміст, маршрути передавання тощо, яка перебуває у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_2 ).
У судовому засіданні слідчий підтримав клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів, просив внесене клопотання задовольнити.
Представник ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » належним чином повідомлявся про дату, час та місце розгляду клопотання, у судове засідання не з'явився, причини неявки не повідомив, заяв чи клопотань на адресу суду не надходило. Неприбуття представника оператора мобільного зв'язку за судовим викликом, відповідно до ч.4 ст.163 КПК України, не є перешкодою для розгляду цього клопотання.
Вислухавши думку слідчого, дослідивши Витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12016220500000940 від 06.04.2016 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.185 КК України, надані до суду матеріали кримінального провадження, слідчий суддя вважає клопотання таким, що підлягає задоволенню, оскільки сторона обвинувачення довела наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація перебуває у володінні оператора мобільного зв'язку; сама по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; містить охоронювану законом таємницю; ці відомості можуть бути використані як докази; іншими способами неможливо довести обставини, які передбачається довести за допомогою зазначеної інформації. Вилучення вказаних документів (інформації) необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Клопотання про фіксацію процесуальної дії за допомогою технічних засобів під час розгляду питання слідчим суддею від учасників процесуальної дії не надійшло, за ініціативою суду не здійснюється, що відповідає положенням ст.107 КПК України.
На підставі вищевикладеного, керуючись вимогами ст.ст.107, 159, 163, 164, 165, 166, 372 КПК України, слідчий суддя, -
Клопотання старшого слідчого СВ Жовтневого ВП Київського ВП ГУ НП в Харківській області підполковника поліції ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, за матеріалами кримінального провадження №12016220500000940 від 06.04.2016 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.185 КК України - задовольнити.
Надати старшому слідчому СВ Жовтневого ВП Київського ВП ГУ НП в Харківській області підполковник поліції ОСОБА_3 , або особі за дорученням слідчого, право тимчасового доступу до інформації про зв'язок кінцевих обладнань споживачів телекомунікаційних послуг, у період часу з 01.04.2016 року по теперішній час з мобільного терміналу, який має ІМЕІ НОМЕР_1 та ІМЕІ НОМЕР_2 , яка перебуває у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », з наданням інформації на паперовому та/або електронних носіях.
Зобов'язати ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » виготовити на паперовому та/або електронному носії документ, із зазначенням наступних відомостей: 1) адреси розташування та номери базових станцій, які забезпечили зв'язок кінцевого обладнання з вказаними вище абонентськими номерами; 2) інформацію про вмикання-вимикання мобільного терміналу (тобто реєстрації в мережі оператора зв'язку) із вказуванням координат базових станцій та часу і місця реєстрації терміналу мережі; 3) ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання абонента: унікальний ідентифікатор сім-карток (IMSI), міжнародний ідентифікатор кінцевого обладнання (далі ІМЕІ), тощо; 4) типи з'єднань абонента: вхідні та вихідні дзвінки, смс (короткі текстові повідомлення), ммс (мультимедійні повідомлення), GPRS (передача інформації по незайнятості голосовим зв'язком смузі частот), переадресація, тощо; 5) дата, час та тривалість з'єднань, у тому числі з'єднання нульової тривалості (неприйняті виклики) абонента; 6) ідентифікаційні ознаки терміналу, з яким відбувся сеанс зв'язку (абонент Б), з'єднання нульової тривалості.
Встановити строк дії цієї ухвали один місяць, тобто до 27.06.2016 року.
Роз'яснити уповноваженим особам ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положенням КПК України, з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1