Ухвала від 20.05.2016 по справі 2а-19226/09/0370

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

01029, м. Київ, вул. Московська, 8

УХВАЛА

20 травня 2016 року К/800/9578/16

Суддя Вищого адміністративного суду України Шипуліна Т.М., розглянувши матеріали касаційної скарги Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Волинській області на постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 02.12.2015 у справі №2а-19226/09/0370 (№876/6287/15) за позовом Приватного малого підприємства «Арес» до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Волинській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, перевіривши дотримання ст.ст. 20, 210, 211, 212 КАС України та її відповідність вимогам ст. 213 КАС України,

ВСТАНОВИЛА:

Постановою Волинського окружного адміністративного суду від 02.02.2010 у задоволенні позовних вимог Приватного малого підприємства «Арес» до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Волинській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень - відмовлено.

Постановою Львівського апеляційного адміністративного суду від 02.12.2015 постанову Волинського окружного адміністративного суду від 02.02.2010 скасовано та прийнято нову постанову про задоволення позовних вимог.

Не погоджуючись із рішенням суду апеляційної інстанції, Луцька об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Державної фіскальної служби у Волинській області 07.04.2016 звернулась з касаційною скаргою до Вищого адміністративного суду України та клопотанням про поновлення процесуального строку касаційного оскарження рішення суду апеляційної інстанції посилаючись на те, що строк на касаційне оскарження порушений з причини відсутності бюджетного фінансування податкового органу, що стало причиною несплати судового збору за первинне подання касаційної скарги та призвело до її повернення.

Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 08.04.2016 касаційну скаргу відповідача було залишено без руху та встановлено строк для усунення недоліків.

Оскільки, заявником касаційної скарги було усунуту недоліки касаційної скарги, вона вважається поданою у день її первинного подання до Вищого адміністративного суду України.

Як встановлено частиною другою статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України, касаційна скарга на судові рішення подається протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення постанови в повному обсязі.

Як на підставу для поновлення пропущеного строку, Луцька об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Державної фіскальної служби у Волинській області посилається на те, що відповідач, в межах процесуального сроку, вже звертався до суду касаційної інстанції зі скаргою на постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 02.12.2015, проте на момент первинного звернення у податкого органу були відсутні кошти на сплату судового збору, оскільки такі видатки не були передбачні у кошторисі відповідача. При цьому відповідач зазначає, що можливість на оплату судового збору за подання касаційної скрги у даній справі у податкового органу виникла лише після внесення змін до кошторису податкового органу та надходження на рахунок Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Волинській області бюджетних асигнувань. Вказані обставини підтверджується наданими доказами та не спростовуються матеріалами справи.

З огляду на зазначене та враховуючи, що згідно частини п'ятої статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України до касаційної скарги додано копію оскаржуваного рішення суду апеляційної інстанції, доводи відповідача про поважність причин порушення строку на касаційне оскарження заслуговують на увагу.

Щодо форми і змісту касаційної скарги, то вона відповідає вимогам статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України, подана з дотриманням інстанційної підсудності та немає перешкод для прийняття до провадження Вищого адміністративного суду України і відкриття касаційного провадження.

Керуючись статтями 20, 210, 211, 213, 214 КАС України, -

УХВАЛИЛА:

1. Визнати поважними підстави пропуску Луцькою об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Державної фіскальної служби у Волинській області строку на касаційне оскарження постанови Львівського апеляційного адміністративного суду від 02.12.2015 у справі №2а-19226/09/0370 (№876/6287/15).

2. Прийняти до провадження Вищого адміністративного суду України касаційну скаргу Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Волинській області на постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 02.12.2015 у справі №2а-19226/09/0370 (№876/6287/15) за позовом Приватного малого підприємства «Арес» до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Волинській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, відкрити по ній касаційне провадження.

3. Провести дії по підготовці справи до касаційного розгляду в порядку статті 215 КАС України:

- надіслати копії ухвали про відкриття касаційного провадження особам, які беруть участь у справі, разом з інформацією про їхні права та обов'язки та копією касаційної скарги іншому учаснику процесу;

- встановити строк іншому учаснику процесу для подачі заперечень на касаційну скаргу протягом 10 днів з часу отримання ухвали;

- витребувати зазначену справу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Вищого адміністративного суду України Т.М. Шипуліна