Господарський суд Чернігівської області
14000 м. Чернігів, проспект Миру 20 Тел. 7-99-18, факс 7-44-62
Іменем України
"27" липня 2006 р. Справа № 11/202а
10 год. 10 хвил.
За позовом: Регіонального управління Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів Державної податкової адміністрації України в Чернігівській області
14000, м. Чернігів, вул. Комсомольська, 11
До: Приватного підприємства «Союз -Лідер»
14000, м. Чернігів, вул. Боженка, 100
Про стягнення 1700 грн. штрафу
Суддя Ю.М.Бобров
Секретар О.Ю.Михальова
Від Позивача: Мозирко В.О. -гол. держподатінспектор, дов. від 25.11.05 р. № 4334/21-452.
Від Відповідача: не з'явився.
Подано позов про стягнення штрафних санкцій в сумі 1700 грн. за зберігання та реалізацію алкогольних напоїв без марок акцизного збору встановленого зразка.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, викладені у позовній заяві. Обґрунтовуючи в позовній заяві позовні вимоги, позивач посилається на те, що при перевірці магазину, який належить відповідачу, було встановлено зберігання та реалізацію алкогольних напоїв без марок акцизного збору встановленого зразка. За вказане порушення до відповідача застосовані штрафні санкції в сумі 1700 грн., які відповідачем добровільно не сплачені і повинні стягуватись за рішенням суду.
Відповідач представника у призначене судове засідання не направив. Заяв та клопотань від відповідача до суду не надходило.
Судову повістку про призначення справи до розгляду відповідач отримав та про дату, час і місце судового засідання був повідомлений належним чином, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення № 83149.
Частиною 2 ст. 128 КАСУ, передбачено, що неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, які прибули в судове засідання, або неповідомлення ними про причини неприбуття, не є перешкодою для розгляду справи.
Оскільки стороною по справі (відповідачем) є юридична особа, зважаючи на те, що відповідач був належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду і ним не повідомлено про причини неприбуття його представника та від нього не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності, суд вважає за можливе розглянути справу по суті за наявними в ній матеріалами (доказами).
Дослідивши матеріали справи та надані докази, заслухавши в судовому засіданні пояснення представника позивача, суд встановив наступне.
Працівниками Регіонального управління Департаменту з питань адміністрування акцизного збору і контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів Державної податкової адміністрації України в Чернігівській області (далі - РУ ДААК ДПА України в Чернігівській області)16.05.06 р. була проведена перевірка магазину, розташованого за адресою: м. Чернігів, вул. Шевченка, 41, що належить відповідачу, за результатами якої складено акт перевірки від 16.05.06 р. № 250065/25/26/0096/21-122.
Як вбачається із акту перевірки, перевіряючими було встановлено реалізацію алкогольних напоїв без марок акцизного збору встановленого зразка, а саме: в торговому залі магазину на реалізації знаходилась 1 пляшка коньяку «Арагви» 0,5 л 40%, виробник ТОВ «Гугулі» м. Болнісі Грузія, по ціні 37,26 грн., маркована маркою акцизного збору 14 ААББ 018358 05/4 ВП 0,25 л, дані якої (індекс виробництва регіону, місткість, тип марки) не відповідають даним, зазначеним на етикетці алкогольного напою. Супровідні документи на вищезазначений коньяк на момент проведення перевірки відсутні. Тим самим порушено ст. 11 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.95 р. № 481/95-ВР зі змінами і доповненнями (далі -Закон № 481), абз. 4 п. 20 Положення про виробництво, зберігання, продаж марок акцизного збору з голографічними захисними елементами і маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.04.03 р. № 567 (надалі - Положення) та абз. 2 ч. 2 ст. 7 Закону України «Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби» від 15.09.95 р. № 329/95-ВР (надалі -Закон № 329).
На підставі акту перевірки начальником РУ ДААК прийнято рішення про застосування фінансових санкцій від 29.05.06 р. № 250176/00/26/21/104, яким до відповідача, відповідно до абзацу 13 ч. 2 ст. 17 Закону № 481, застосовані фінансові санкції у вигляді штрафу в сумі 1700 грн. Рішення було отримане відповідачем 30.05.06 р.
Вищевказане рішення не скасовано, недійсним в судовому порядку не визнавалося. На день прийняття рішення по справі сума штрафу відповідачем добровільно не сплачена.
Тому, відповідно до ст. 17 Закону № 481, сума штрафу повинна стягуватись за рішенням суду.
Закон № 481 визначає основні засади державної політики щодо регулювання виробництва, експорту, імпорту, оптової і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом -сирцем виноградним, спиртом -сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами, забезпечення їх високої якості та захисту здоров'я громадян, а також посилення боротьби з незаконним виробництвом та обігом алкогольних напоїв і тютюнових виробів на території України. Його дія поширюється на всі підприємства й організації незалежно від форм власності, підпорядкованості і методів організації праці та виробництва.
Відповідно до ст. 1 Закону № 329 марка акцизного збору - спеціальний знак, яким маркуються алкогольні напої та тютюнові вироби. Її наявність на цих товарах підтверджує сплату акцизного збору, легальність ввезення та реалізації на території України цих виробів.
Згідно ч. 4 ст. 11 Закону № 481, алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну, позначаються марками акцизного збору в порядку, визначеному законодавством. Марки акцизного збору виготовляються, зберігаються та продаються відповідно до Положення про виробництво, зберігання, продаж марок акцизного збору, маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів, затвердженого Кабінетом Міністрів України. Маркування алкогольних напоїв здійснюється марками акцизного збору, які відрізняються за дизайном для окремих видів продукції, визначених Кабінетом Міністрів України. Кожна марка акцизного збору на алкогольні напої повинна мати окремий номер та найменування виду продукції (абз. 1, 3 ч.1 ст. 7 Закону № 329).
Відповідно до абз. 2 ч. 2 ст. 7 Закону № 329 забороняється ввезення, зберігання, транспортування, прийняття на комісію з метою продажу та реалізації на території України алкогольних напоїв та тютюнових виробів, на яких немає марок акцизного збору встановленого зразка.
На виконання ст. 7 Закону № 329, постановою Кабінету Міністрів України від 23.04.03 р. № 567 затверджено Положення про виробництво, зберігання, продаж марок акцизного збору з голографічними захисними елементами і маркування алкогольних напоїв та тютюнових виробів. У відповідності з п. п. 19, 20 Положення, маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів здійснюється виробниками цієї продукції. Марки наклеюються виробниками на кожну пляшку, пачку (упаковку) у такий спосіб, щоб вони розривалися під час відкупорювання (розкривання) виробів. Алкогольні напої та тютюнові вироби, марковані з відхиленням від вимог цього Положення або марками, що не відповідають виду продукції та місткості тари та/або не видавалися безпосередньо виробнику (імпортеру) зазначеної продукції, вважаються немаркованими. До суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкцій у вигляді штрафів у разі зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного збору встановленого зразка або з підробленими марками акцизного збору - 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень ( абз. 13 ч. 2 ст. 17 Закону № 481).
Рішення про стягнення штрафів, передбачених ч. 2 ст. 17 Закону № 481, приймаються органом, який видав ліцензію на право торгівлі алкогольними напоями, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції, визначеної законами України.
У разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення органів, уповноважених примати дані рішення, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.
Постановою КМУ від 02.06.03 р. № 790, затверджено Порядок застосування фінансових санкцій, передбачених ст. 17 Закону № 481 (далі -Порядок). Згідно до п.п. 2, 9 Порядку рішення про застосування фінансових санкцій до суб'єкта підприємницької діяльності за порушення норм Закону приймається керівником органу, який видав ліцензію, та надсилається суб'єкту підприємницької діяльності або видається його уповноваженому представникові під розписку.
У разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду (п. 10 Порядку).
Таким чином рішення про застосування до відповідача штрафних санкцій в сумі 1700 грн. прийнято відповідно до чинного законодавства, підтверджується матеріалами справи.
В матеріалах справи відсутні докази, які б свідчили про оскарження відповідачем рішення про застосування фінансових санкцій від 29.05.06 р. № 250176/00/26/21/104, з чого випливає, що відповідач не скористався наданим йому правом щодо оскарження даного рішення, добровільно штраф не сплатив, що є підставою для задоволення позову.
Враховуючи наведене вище, суд доходить висновку, що позовні вимоги обґрунтовані і підлягають задоволенню. Оскільки позовні вимоги підтверджені належними і допустимим доказами, суд вважає за можливе прийняти рішення по справі без участі в судовому засіданні відповідача.
Представник позивача проти прийняття рішення по справі без участі відповідача не заперечує.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем -фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись Законами України “Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного та плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», «Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби», ст.ст. 94, 128, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Приватного підприємства «Союз -Лідер» (14000, м. Чернігів, вул. Боженка, 100, р/р 00026005107677 ЗАТ «Полікомбанк», код 31895563) в доход Державного бюджету на р/р 31111106600002, банк УДК в Чернігівській області, МФО 853592, одержувач Державний бюджет м. Чернігова 1700 грн. штрафних (фінансових) санкцій.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Про апеляційне оскарження постанови спочатку подається заява.
Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Київського апеляційного господарського суду через господарський суд Чернігівської області.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Київського апеляційного господарського суду.
Заява про апеляційне оскарження постанови подається протягом десяти днів з дня складання постанови в повному обсязі, відповідно до ст. 163 Кодексу адміністративного судочинства України.
Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Ю.М.Бобров