154/1385/16
3/154/472/16
24.05.2016 року. Суддя Володимир-Волинського міського суду Волинської області Пікула Н.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого на посаді міського голови,
за ст.188-40 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 18.04.2016 року, в порушення вимог Кодексу України про адміністративні правопорушення, міським головою ОСОБА_1 не виконано законні вимоги Представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини ОСОБА_2, викладені в листі від 31.07.2015 року за № 11/15-3242805.15-1/03-90.
Як стверджується рішенням Львівського апеляційного адміністративного суду від 16.03.2015 року (справа № 876/1301/15), Володимир-Волинською міською радою було надано неповну інформацію на запит ОСОБА_3 від 03.11.2014 року.
Неповна інформація була надана потерпілому листом від 11.11.2014 року № 1-58/2963 за підписом першого заступника Володимир-Волинського міського голови ОСОБА_4, у зв'язку з чим, в його діях наявні ознаки складу адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 212-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Представником Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини ОСОБА_2 було направлено міському голові ОСОБА_1 лист від 31.07.2015 року за № 11/15-3242805.15-1/03-90 з вимогою у термін до 10.08.2015 року надати дані щодо ОСОБА_4К, які знаходяться у віданні Володимир-Волинської міської ради.
У відповідь на вказаний запит, листом від 07.08.2015 року № 1-21/2035 за підписом ОСОБА_1 не було надано повної запитуваної інформації, що стало перешкодою у виконанні обов'язків Уповноваженого з прав людини з контролю у сфері доступу до публічної інформації.
Оскільки ОСОБА_1 не виконано законні вимоги Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, в його діях вбачається склад адміністративного правопорушення, передбачений ст. 188-40 КУпАП, про що було складено відповідний протокол від 18.04.2016 року.
Разом з тим, згідно ч. 2 ст. 38 КУпАП, якщо справа про адміністративне правопорушення підвідомча суду (судді), адміністративне стягнення може бути накладено не пізніше як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніше як через три місяці з дня його виявлення.
А згідно ч. 4 зазначеної статті, у разі закриття кримінального провадження, але за наявності в діях порушника ознак адміністративного правопорушення, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніше як через місяць з дня прийняття рішення про закриття кримінального провадження.
Як вбачається з матеріалів справи, факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст.. 188-40 КУпАп мав місце в серпні 2015 року.
Як стверджується штемпелем на супровідній, матеріали про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 188-40 КУпАП до суду надійшли 23.05.2016 року.
Отже, з моменту вчинення адміністративного правопорушення пройшов трьохмісячний строк передбачений ст. 38 КУпАП України.
Відповідно до п. 7 ст. 247 КУпАП України, провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю по закінченню на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 цього кодексу.
Керуючись ст.284 КУпАП, на підставі ст.38 КУпАП,-
Провадження в справі про адміністративне правопорушення передбачене ст.. 188-40 КУпАП вчинене ОСОБА_1 - закрити.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Волинської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Головуюча /-/ підпис
Згідно з оригіналом
Суддя Н.В. Пікула