Ухвала від 27.07.2011 по справі 2а-8420/11/1370

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м.Львів, вул.Чоловського,2

УХВАЛА

27 липня 2011 р. 17 год. 05 хв. справа № 2а-8420/11/1370

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого -судді Дем"яновського Г.С.,

при секретарі - Бугарі Д.Р.

розглянувши у відкритому судовому засіданні подання Державної податкової інспекції у м. Бориславі до Комунального підприємства «Бориславводоканал»про зупинення видаткових операцій на рахунках та зобов'язання виконати законні вимоги податкового керуючого, -

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у м. Бориславі звернулась до суду із поданням про зупинення видаткових операцій на рахунках Комунального підприємства «Бориславводоканал»та зобов'язання виконати законні вимоги податкового керуючого.

Відповідно до п. 1 ч.4 ст. 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України суд ухвалою відмовляє у прийнятті подання у разі, якщо заявлено вимогу, не передбачену частиною першою цієї статті.

Зазначена норма застосовується також у разі, якщо в поданні вимогу, передбачену ч.1 ст. 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, поєднано з іншими вимогами, які можуть розглядатися виключно в загальному порядку позовного провадження.

Наведене пояснюється тим, що Кодексом адміністративного судочинства України не передбачено можливість одночасного розгляду справи як у порядку позовного, так і в порядку особливого провадження, встановленого статтею 183 з позначкою 3 Кодексу адміністративного судочинства України. Також Кодекс адміністративного судочинства України не передбачає можливості роз'єднання вимог, які підлягають розгляду в порядку різних видів провадження.

Так, згідно з підпунктом 20.1.16 статті 20 Податкового кодексу України орган державної податкової служби звертається до суду щодо зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків та зобов'язання такого платника податків виконати законні вимоги податкового керуючого, передбачені цим Кодексом. Реалізація приписів зазначеного підпункту Податкового кодексу України неможлива шляхом внесення подання з одночасними вимогами і щодо зупинення видаткових операцій на рахунках платника податків, і щодо зобов'язання виконати вимоги податкового керуючого. При цьому вимога щодо зобов'язання виконати вимоги податкового керуючого підлягає розгляду виключно в порядку позовного провадження.

Тому в разі надходження подання суд, за наявності інших вимог, ніж передбачені статтею 183 з позначкою 3 Кодексу адміністративного судочинства України, своєю ухвалою відмовляє у прийнятті подання в частині неналежних вимог, а в решті вимог вирішує питання про відкриття провадження.

Керуючись статтями 160, 165, 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

У прийнятті подання Державної податкової інспекції у м. Бориславі до Комунального підприємства «Бориславводоканал»про зупинення видаткових операцій на рахунках та зобов'язання виконати законні вимоги податкового керуючого в частині зобов'язання виконати законні вимоги податкового керуючого -відмовити.

Відмова у прийнятті подання унеможливлює повторне звернення заявника з таким самим поданням.

Заявник у цьому випадку має право звернутися з тими самими вимогами до суду в загальному порядку.

Ухвалу про відмову в прийнятті подання може бути оскаржено в апеляційному порядку протягом 24 годин з моменту її винесення.

Суддя Дем'яновський Г.С.