Постанова від 04.10.2010 по справі 10058/10/2070

Харківський окружний адміністративний суд 61004 м. Харків вул. Мар'їнська, 18-Б-3

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Харків

04 жовтня 2010 р. № 2-а- 10058/10/2070

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого -судді Зінченко А.В.,

при секретарях -Король Д.О.

за участі представників сторін:

позивача -ОСОБА_1

відповідача ГУ МВСУ - ОСОБА_2

відповідача СГІРФО -ОСОБА_3

відповідача БТІ -не прибув

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_4 до Головного управління Міністерства Внутрішніх прав України в Харківській області, Сектора у справах громадянства, імміграції і реєстрації фізичних осіб Київського районного відділу Харківського міського управління ГУ МВС України в Харківській області, ОСОБА_5 підприємства «Харківське міське бюро технічної інвентаризації»про зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

Позивач, ОСОБА_4, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Міністерства Внутрішніх справ України в Харківській області, Сектора у справах громадянства, імміграції і реєстрації фізичних осіб Київського районного відділу Харківського міського управління ГУ МВС України в Харківській області, ОСОБА_5 підприємства «Харківське міське бюро технічної інвентаризації»про зобов'язання вчинити певні дії, а саме: зобов'язати СГІРФО Київського РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області зареєструвати місце проживання ОСОБА_4 з внесенням відомостей до паспортного документа за адресою: м. Харків, вул. Академіка Проскури,1.

Свій позов він обґрунтував тим, що 20 січня 2010 року ОСОБА_4 звернувся до сектору у справах громадянства, імміграції і реєстрації фізичних осіб Київського РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області з заявою про реєстрацію місця проживання.

Начальником СГІРФО Київського РВХМУ ГУМВС України в Харківській області було відмовлено у здійсненні реєстраційної дії у зв'язку з тим, що КП «Харківське міське бюро технічної інвентаризації»відмовило у наданні додаткової інформації щодо будівлі по вул. Ак. Проскури, 1, на підставі того, що дана інвентаризаційна справа знаходиться на розгляді в Юридичному департаменті Харківської міської ради з 23.01.2009 року.

Позивач зазначив, що житлове приміщення за адресою м. Харків, вул. Академіка Проскури, 1, належить на праві власності Товариству з обмеженою відповідальністю «Вітас», що підтверджено Рішенням Господарського суду Харківської області по справі №27/55-06 від 20.02.2006 р.

До заяви про реєстрацію місця проживання за адресою ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 додано заяву від директора ТОВ «Вітас»про надання згоди на проживання за вказаною адресою, додано витяг КП «Харківське міське БТІ»про реєстрацію права власності на будівлю та рішення суду про встановлення права власності.

Позивач вважає, що відмова в реєстрації місця проживання є порушенням його конституційних прав як громадянина України.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі та просив суд їх задовольнити.

Представник відповідача ГУ МВС України в Харківській області в судовому засіданні проти позову заперечувала, вказавши на той факт, що підстав для задоволення позову до ГУМВСУ в Харківській області не має, оскільки позивач у позові не обґрунтовує вимоги до ГУМВСУ в Харківській області, просила у задоволенні позову відмовити.

Представник відповідача СГІРФО Київського РВ ГУМВС України в Харківській області в судовому засіданні пояснила, що представник ОСОБА_4 ніяких письмових заяв до СГІРФО Київського РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області не подавав. Тому йому СГІРФО Київського РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області офіційної відповіді не давало, просила у задоволенні позову відмовити.

Представник відповідача ОСОБА_5 підприємства «Харківське міське бюро технічної інвентаризації», в судове засідання не прибув, про час та місце проведення судового засідання був повідомлений належним чином, а тому суд приходить до висновку про розгляд справи за його відсутності.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання к Україні»громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, зобов'язані протягом десяти днів після прибуття до нового місця проживання зареєструвати місце проживання. Заява особи про реєстрацію місця проживання є єдиною підставою для реєстрації місця проживання особи.

Згідно зі ст. 11 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні»реєстрація місця проживання та місця перебування особи здійснюється відповідним органом у спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань реєстрації (далі - орган реєстрації) в Автономній Республіці Крим, областях, містах, районах, районах у містах, а також у містах Києві та Севастополі.

Відповідно до п. 1 Положення про Державний департамент у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб (далі - Положення), Департамент, управління (відділи) у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб головних управлінь, управлінь МВС в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - територіальні органи), відділи (сектори) у справах громадянства імміграції та реєстрації фізичних осіб міських, районних управлінь, відділів МВС (далі - підрозділи), пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, становлять службу громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб, керівним органом якої є Департамент.

Згідно з п. З Положення основними завданнями Департаменту є

1) участь у межах своєї компетенції в координації діяльності органів виконавчої влади, пов'язаної з:

- вирішенням питань громадянства України;

- організацією імміграційної роботи та боротьбою з незаконною міграцією; ^

- додержанням посадовими особами та громадянами правил паспортної системи;

- реєстрацією та обліком фізичних осіб за місцем проживання/перебування.

Отже, внесення відомостей до паспортного документа про місце проживання або місце перебування із зазначенням адреси житла особи та внесення цих даних до реєстраційного обліку після звернення особи з відповідною заявою є обов'язком відповідного органу з питань реєстрації, яким, в даному випадку, є СГІРФО Київського РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області.

Судом в судовому засіданні встановлено, що у січні 2010 року на особистий прийом до начальника СГІРФО Київського РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області звернувся представник ОСОБА_4 щодо надання йому консультації з питання реєстрації місця проживання громадянина ОСОБА_4 за адресою: м. Харків , вул. Академіка Проскури, б.1.

В усній розмові представнику ОСОБА_4 були надані необхідні роз'яснення згідно ст.6 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», Постанови Кабінету Міністрів України від 28.07.2004р. № 985 «Про затвердження зразків документів, необхідних для реєстрації місця проживання в Україні».

Також судом встановлено, що представнику ОСОБА_4 був наданий перелік необхідних документів, які необхідно мати для реєстрації місця проживання.

Як підтвердив у судовому засіданні представник СГІРФО Київського РВ ГУМВС України в Харківській області ніяких письмових заяв ОСОБА_4 та його представник не подавали. Тому, відповідно, офіційної відповіді СГІРФО Київського РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області не надавало.

Суд зазначає, що відповідно до вимог ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування,їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Як встановлено судом у судовому засіданні та знайшло підтвердження у матеріалах справи, представником позивача не доведено факт письмового звернення до СГІРФО Київського РВ ХМУ ГУМВС України в Харківській області з письмовою заявою встановленого КМУ зразка та надання копій необхідних документів.

Тобто судом в судовому засіданні не встановлено факту відмови в реєстрації місця проживання ОСОБА_4 з боку Сектору у справах громадянства, імміграції і реєстрації фізичних осіб Київського районного відділу Харківського міського управління ГУ МВС України в Харківській області

При зазначених обставинах, суд вважає позовні вимоги позивача документально та нормативно необґрунтованими, а тому такими, що не підлягають задоволенню в повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 2, 4, 69-71, 94, 160 -163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Харківський окружний адміністративний суд -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_4 до Головного управління Міністерства Внутрішніх прав України в Харківській області, Сектора у справах громадянства, імміграції і реєстрації фізичних осіб Київського районного відділу Харківського міського управління ГУ МВС України в Харківській області, ОСОБА_5 підприємства «Харківське міське бюро технічної інвентаризації»про зобов'язання вчинити певні дії - відмовити в повному обсязі.

Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний адміністративний суд через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня її отримання.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова в повному обсязі виготовлена 05 жовтня 2010 року.

Суддя А.В. Зінченко