ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2
щодо закриття провадження у справі
18.07.2011 р. № 2а-7292/11/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого- судді Гулкевич І.З.,
за участю секретаря - Галійчук А.В.,
за участю представника відповідача ОСОБА_1
розглянувши у попередньому судовому засіданні у м.Львові позовну заяву ОСОБА_2 до Пенсійного Фонду України, ОСОБА_3 пенсійного фонду України в м. Дрогобичі у Львівській області про скасування рішення №11824/09-10 від 10.06.2011 року та вимогу № ф-124 від 01.02.2011 року,-
30 червня 2011 ОСОБА_2, звернувся до суду з позовом до Пенсійного Фонду України, ОСОБА_3 пенсійного фонду України в м. Дрогобичі у Львівській області, в якому просить скасувати рішення Пенсійного фонду України №11824/09-10 від 10.06.2011 року та вимогу ОСОБА_3 фонду України в м. Дрогобичі у Львівській області № ф-124 від 01.02.2011 року.
Ухвалою суду від 01.07.2011 року відкрито провадження у справі та призначено розгляд справи у попередньому судовому засіданні.
Позивач в попереднє судове засідання не з'явився, в позовній заяви зазначає, що просить розглядати адміністративну справу без його участі.
Представник Пенсійного Фонду України в судове засідання не з'явився, причин неявки не повідомив.
Представник відповідача ОСОБА_3 пенсійного фонду України в м. Дрогобичі у Львівській області до суду з'явився, проти позову заперечив у повному обсязі.
З ініціативи суду в судовому засіданні ставилось на обговорення питання щодо закриття провадження у справі в частині заявлених вимог до Пенсійного Фонду України скасувати рішення Пенсійного фонду України про результати розгляду скарги №11824/09-10 від 10.06.2011 року.
Представник відповідача ОСОБА_3 пенсійного фонду України в м. Дрогобичі у Львівській області щодо даного питання покладався на розсуд суду.
Суддя зазначає, що адміністративне судочинство, згідно з ч. 1 ст. 2 КАС України, спрямоване на захист прав, свобод та інтересів осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень зі сторони суб'єктів владних повноважень.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Під рішенням суб'єкта владних повноважень у контексті положення п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України необхідно розуміти нормативно-правові акти та правові акти індивідуальної дії.
Правовим актом індивідуальної дії є виданий суб'єктом владних повноважень офіційний письмовий документ, прийнятий на виконання нормативно-правового акта, дію якого поширено на конкретних осіб та/або які стосуються конкретної ситуації і є актами одноразового застосування норм права.
При цьому, суд зазначає, що рішення про результати розгляду скарги не є нормативно-правовим актом чи правовим актом індивідуальної дії, оскільки не створює для позивача юридичних прав та обов'язків.
Таким чином, суд дійшов висновку, що рішення про результат розгляду скарги не є рішенням суб'єкта владних повноважень (нормативно-правовим актом чи правовим актом індивідуальної дії), а тому не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до частини другої статті 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі. Отже, суди розглядають виключно спори, які виникають між учасниками певних правовідносин. Виходячи з наведеного, відсутність правовідносин виключає можливість звернення до суду, оскільки відсутнє право, що підлягає судовому захисту.
Відтак, суд не повинен розглядати справу в тому разі, якщо пред'явлені позивачем вимоги не випливають із певних правовідносин, а отже, не підпадають під судову юрисдикцію.
Таким чином, якщо предметом позову є скасування рішення про результати розгляду скарги суб'єкта владних повноважень, то суд закриває провадження у справі на підставі пункту 1 частини першої статті 157 Кодексу адміністративного судочинства.
Керуючись ст.ст. 157, 158, 160, 165, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Позовну заяву ОСОБА_2 в частині позовних вимог щодо скасування рішення №11824/09-10 від 10.06.2011 року Пенсійного Фонду України -закрити.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подала, до суду апеляційної інстанції.
Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. П'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили в строк та в порядку передбаченому ст. 254 КАС України.
Суддя Гулкевич І.З.
З оригіналом згідно
Суддя Гулкевич І.З.