Справа № 8-а-702/12
14 лютого 2012 р. Могилів-Подільський міськрайонний суд Вінницької області в складі: головуючої Капацин Л. В.
при секретарі Політанська Т.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Могилів-Подільського міськрайонного суду заяву управління Пенсійного фонду України в м. Могилеві-Подільському та Могилів-Подільському районі Вінницької області про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Могилів-Подільського міськрайонного суду від 22.08.2011 року по справі № 2-а-4951/11 р.,-
Управління Пенсійного фонду України в м. Могилеві-Подільському та Могилів-Подільському районі Вінницької області звернулося до суду із заявою про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Могилів-Подільського міськрайонного суду від 22.08.2011 року по справі № 2-а-4951/11 р., посилаючись на те, що вказаною постановою задоволено позов ОСОБА_1 та зобов'язано УПФУ здійснити перерахунок та виплату позивачу надбавки до пенсії як дитині війни у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком.
19 червня 2011 року набув чинності Закону України від 14.06.2011 № 3491-У1 «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік», яким передбачено, зокрема, що у 2011 році норми та положення статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України на 2011 рік. На виконання вимог вищезазначеного Закону Кабінетом Міністрів України прийнято постанову від 06.07.2011 р. № 745 «Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету», яка набрала чинності 23.07.2011р.
За прийнятим 26.12.2011 р. рішенням Конституційного Суду України № 20-рп/2011 у справі за конституційним поданням щодо відповідності Конституції України (конституційності) пункту 4 розділу УП «Прикінцеві положення»Закону України «Про державний бюджет України на 2011 рік»вищезазначені норми визнані такими, що відповідають Конституції України (є конституційними).
Враховуючи наведене, на думку відповідача по справі, підстав для застосування судами статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»при вирішенні справ за адміністративними позовами про перерахунок та виплату надбавок до пенсії відповідно до наведених норм зазначених Законів, відсутні, і суди при вирішенні справ за адміністративними позовами чорнобильців та дітей війни повинні були застосовувати постанови Кабінету Міністрів України, які на час виникнення спірних правовідносин встановлювали розміри пенсійних виплат зазначеним категоріям громадян.
За твердженням відповідача, з прийняттям Конституційним Судом України рішення від 26.12.2011р. № 20-рп/2011 виникли істотні для справи обставини, що не були і не могли бути відомі особі, яка звертається із заявою, на час розгляду справи.
Відповідач по справі просить скасувати постанову Могилів-Подільського міськрайонного суду від 22.08.2011 року по справі № 2-а-4951/11 р. та прийняти нову постанову про відмову в задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 , розгляд справи провести за відсутністю його представника.
Позивач по справі ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився з невідомих суду причин, хоча про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
Відповідно до ч.2 ст. 252 КАС України неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду заяви і перегляду судового рішення.
Згідно з ч.1 ст.246 КАС України особи, які брали участь у справі, а також особи, які не брали участь у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, мають право подати заяву про перегляд судового рішення суду будь-якої інстанції, яке набрало законної сили, за нововиявленими обставинами.
З довідки старшого секретаря Могилів-Подільського міськрайонного суду вбачається, що заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами подано відповідачем по справі у встановлені відповідно до ст. 247 КАС України строки.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27.07.2011 р. №803 «Про утворення територіальних органів Пенсійного фонду України»починаючи з 01.12.2011р. управління Пенсійного фонду України у м. Могилів-Подільському та управління Пенсійного фонду України у Могилів-Подільському районі реорганізовані шляхом злиття в управління Пенсійного фонду України в м. Могилеві-Подільському та Могилів-Подільському районі Вінницької області. Таким чином, до суду із заявою про перегляд за нововиявленими обставинами постанови суду звернулася належна юридична особа.
Дослідивши заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, матеріали адміністративної справи, суд дійшов висновку, що заява задоволенню не підлягає, виходячи з наступного.
Підстави для перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами зазначені у ч.2 ст. 245 КАС України.
Відповідач по справі у своїй заяві посилається на те, що з прийняттям Конституційним Судом України рішення від 26.12.2011р. № 20-рп/2011 виникли істотні для справи обставини, що не були і не могли бути відомі особі, яка звертається із заявою, на час розгляду справи. Зокрема, визнані такими, що відповідають Конституції України (є конституційними) пункт 4 розділу УП «Прикінцеві положення»Закону України «Про державний бюджет України на 2011 рік», а також Закон України від 14.06.2011 № 3491-У1 «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік», який набув чинності 19 червня 2011 року та яким передбачено, зокрема, що у 2011 році норми та положення статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України на 2011 рік, та постанова Кабінету Міністрів України від 06.07.2011 р. № 745 «Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету», яка набрала чинності 23.07.2011р. Крім того, при розгляді судової справи відповідачеві не було відомо і не могло бути відомо про наявність або відсутність бюджетних асигнувань на здійснення соціальних програм, а сторонам у справі не могло бути відомо про можливе подальше фінансування даних виплат із державного бюджету.
Враховуючи, що оскаржувана постанова суду була ухвалена судом в порядку скороченого провадження, тобто, без виклику сторін, суд при прийнятті свого рішення приймав до уваги письмове заперечення відповідача щодо заявленого адміністративного позову. Із змісту заперечення відповідача вбачається, що УПФ просить відмовити в задоволенні позовних вимог, посилаючись саме на положення Закону України від 14.06.2011 № 3491-У1 «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік», та постанови Кабінету Міністрів України від 06.07.2011 р. № 745 «Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету», яка набрала чинності 23.07.2011р.
Таким чином, при ухваленні оскаржуваної постанови судом були враховані законні та підзаконні акти, що пізніше рішенням Конституційного Суду України від 26.12.2011р. № 20-рп/2011 були визнані такими, що відповідають Конституції України (є конституційними), а тому підстав для скасування згаданої постанови суду немає.
Керуючись ст.ст. 252,253 КАС України, суд -
заяву управління Пенсійного фонду України в м. Могилеві-Подільському та Могилів-Подільському районі Вінницької області про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Могилів-Подільського міськрайонного суду від 22.08.2011 року по справі № 2-а-4951/11 р.-залишити без задоволення.
Судові витрати віднести за рахунок держави.
На ухвалу може бути подана апеляція до Вінницького апеляційного адміністративного суду протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя