ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
про залишення позовної заяви без руху
27 квітня 2016 року м. Київ № 826/6558/16
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Качур І.А., ознайомившись з позовною заявою
за позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
до Конотопської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Сумській області Державної фіскальної служби України
про визнання протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення №0000271702 від 22.05.2015,
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулась Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 з позовом до Конотопської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Сумській області, Державної фіскальної служби України, в якому просить:
- визнати протиправними та скасувати Вимогу про сплату боргу (недоїмки) від 28 квітня 2015 р. № Ф-006 на суму 32 234,95 грн. та Податкове повідомлення - рішення від 22.05.2015 р. № 0000271702 на суму 230 809,94 грн. та інші документи, винесені Конотопської ОДПІ ГУ ДФС у Сумський області на підставі акту №59/17-02/НОМЕР_2 від 28.04.2015 р. на відповідні суми.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України суд після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст.106 КАС України.
У відповідності до пункту 4 частини 1 статті 106 КАС України, у позовній заяві має зазначатись зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
В аспекті викладеного, суд звертає увагу на те, що наведена вимога до особи, яка звернулась до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів, порушення яких спричинено конкретними рішеннями (діями, бездіяльністю) суб'єкта владних повноважень обумовлена необхідністю здійснення судом під час розгляду справи по суті перевірки оскаржуваних рішень (дій, бездіяльності) на предмет їх відповідності критеріям, визначеним у ч.3 ст.2 КАС України.
Так, у вступній частині позовної заяви, відповідачами визначено наступних суб'єктів, зокрема Конотопську об'єднану державну податкову інспекцію ГУ ДФС у Сумській області, Державну фіскальну службу України,, натомість згідно прохальної частини позову, позовні вимоги заявлені лише до Конотопської об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Сумській області. При цьому, позивачем не заявлено жодних вимог до Державної фіскальної служби України.
Таким чином позивачу необхідно уточнити позовні вимоги та/або визначити належних відповідачів у справі.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Зважаючи на вищевикладене, суд прийшов до висновку про наявність правових підстав для залишення позовної заяви без руху із встановленням позивачам строку для усунення недоліків шляхом подання до суду:
- уточнення позовних вимог та/або визначення належних відповідачів у справі.
Зазначені документи позивачеві необхідно подати у кількості відповідачів по справі.
Керуючись ст. 106, ч. 1 ст. 108, ст. 160, ст. 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
1.Залишити позовну заяву Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 без руху .
2.Встановити позивачу строк 5 днів з моменту отримання ухвали про залишення без руху для усунення недоліків позовної заяви.
3.Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені п. 1 ч.3 ст. 108 КАСУ.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Суддя І.А. Качур