Справа 826/1239/16
Суддя доповідач Ключкович В.Ю.
16 травня 2016 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Ключкович В.Ю., перевіривши матеріали апеляційної скарги Територіального управління Державної судової адміністрації України в м. Києві на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 23 лютого 2016 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Територіального управління Державної судової адміністрації України в м. Києві про визнання протиправним та скасування висновку в частині,
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 23 лютого 2016 року, адміністративний позов задоволено.
Не погоджуючись з даною постановою Територіальне управління Державної судової адміністрації України в м. Києві подало апеляційну скаргу з клопотанням про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги, яка подана до суду 14.04.2016 року.
Крім того апелянтом разом з апеляційною скаргою подано клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження.
Перевіривши апеляційну скаргу, вважаю, що вона не може бути прийнята до апеляційного провадження та підлягає залишенню без руху, з наступних підстав.
Відповідно до ч.4 ст.189 КАС України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку. Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку апеляційного оскарження будуть визнані неповажними, суддя-доповідач відмовляє у відкритті апеляційного провадження.
Як вбачається з матеріалів справи, копію оскаржуваної постанови від 23.02.2016 відповідачем отримано 16.03.16 (т. 1, а.с.66), тобто останнім днем подання апеляційної скарги ( з врахуванням вихідних днів 26 та 27 березня 2016) .є 28.03.2016.
Звертаючись до суду апеляційної інстанції з клопотанням про поновлення строку, апелянт зазначає, що у зв'язку з перебування відповідального працівника Управління на стажуванні відповідно до наказу від 22.03.2016 №25/к, апеляційна скарга не була подана в строки передбачені статтею 186 КАС України.
Однак, вказана апелянтом підстава пропуску строку на апеляційне оскарження не може бути визнана судом поважною, оскільки тимчасова відсутність певного працівника відповідача на роботі є підставою для покладення його обов'язків на іншу особу - працівника відповідача.
Крім того, слід звернути увагу на наступне.
Порядок та розмір сплати судового збору визначений Законом України "Про судовий збір" від 14 липня 2011 року № 3674-VI.
Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" від 22.05.2015 року N 484-VIIІ, який набув чинності 01.09.2015 року, внесені зміни до Закону України "Про судовий збір", зокрема ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», встановлено, що за подання апеляційної скарги на рішення суду, розмір судового збору складає 110 відсотків ставки, що підлягає сплаті при подані позовної заяви.
Частиною 1 цієї статті Закону встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Таким чином, апелянт повинен сплатити судовий збір за подання апеляційної скарги на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 23 лютого 2016 року в розмірі 606 грн.32 коп. (551,20 *110%)
Реквізитами Київського апеляційного адміністративного суду для сплати судового збору за подачу апеляційних скарг є: Р/Р 31211206781007, Банк отримувача: ГУДКСУ у м. Києві, код ЄДРПОУ-38004897, МФО 820019, Код класифікації доходів бюджету: 22030001, Символ звітності -206, Призначення платежу: Судовий збір Київський ААС, пункт таблиці ставок судового збору, за яким визначено розмір судового збору, ПІБ позивача, номер справи. Отримувач коштів: УДКСУ у Печерському районі м. Києва.
Вирішуючи клопотання апелянта про відстрочення сплати судового збору, враховуючи відсутність фінансування, суд виходить з такого.
Відповідно до ч.1 ст.88 КАС України, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Згідно із ч. 1 статті 8 Закону України "Про судовий збір" враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Враховуючи вищенаведене, підставою для відстрочення сплати судового збору є незадовільний майновий стан сторони. Звільнення особи від сплати судового збору є правом, а не обов'язком суду.
Відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України від 22 травня 2015 року № 484-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» зобов'язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
Апелянтом не надано та матеріали справи не містять належних та допустимих доказів на підтвердження неплатоспроможності апелянта або неможливості здійснення платежів по сплаті судового збору, у зв'язку з чим клопотання апелянта про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги на постанову за позовом майнового характеру задоволенню не підлягає.
Оскільки вищевказані обставини перешкоджають прийняттю апеляційної скарги до провадження суду апеляційної інстанції, тому у відповідності до ст.189 КАС України апеляційна скарга підлягає залишенню без руху, а апелянту необхідно надати строк для усунення недоліків.
Керуючись статтею 88, частиною 4 статті 189 КАС України
У задоволенні клопотання Територіального управління Державної судової адміністрації України в м. Києві про відстрочення сплати судового збору - відмовити.
Апеляційну скаргу Територіального управління Державної судової адміністрації України в м. Києві - залишити без руху.
Роз'яснити апелянту, що протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
У разі неусунення недоліків у вищезазначений строк, до апеляційної скарги будуть застосовані наслідки визначені ч.3,4 ст.189 КАС України.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя В.Ю.Ключкович